Skocz do zawartości

[SF] Space Marine Polski "Grom" AD 2050


MrDyzio

Rekomendowane odpowiedzi

Zainspirowany niektórymi pracami na forum, jak również modelami widzianymi na jednym z konkursów, zaczął mi dreptać po głowie malutki projekcik SF. Całości złego dopełniła przypadkowa wizyta w Games Workshop.

Zacząłem sobie dyskutować z jednym ze sprzedawców, w efekcie czego oprócz jednego washa wyczłapałem ze sklepu z czymś takim:

spacemarinebike1.jpg

 

W niezbadanych głębiach wyobraźni wymyśliłem sobie zrobić z tego kosmicznego wojaka - żołnierza jednostki "Grom" (w niedalekiej przyszłości).

Pewnie mi się oberwie od Warhammerowców za to, ale modelarstwo powinno dawać radochę

 

Dla tych co nie siedzą w temacie Warhammer fotka poglądowa jak na ogół wygląda pomalowany delikwent z tego zestawu:

spacemarinebike2.gif

 

Ostatnio w wolne wieczorki zaczałem dłubać sobie to cuś.

Motocykl został sklejony. Koła mają poprawiony bieżnik (na zdjęciach nie widać bo obklejone taśmą), z baku usunięte czaszki. Motorek poszpachlowany (paskudne połaczenie dwóch połówek), poszlifowany, primerek zarzucony. Oryginalne wydechy rozwiercone i wstawione nowe końcówki rur. Dorobiony bagażnik na bambetle.

P1110486.jpg

 

Potem pod lupę trafiła przednia osłona. Karabiny rozwiercone, dorobione skrzynki na amunicję, reflektor rozwiercony:

P1110487.jpg

 

Następnie na stole operacyjnym wylądował dzielny wojak. Pozbył sie czaszki z plecaka i z napierśnika, resztki godła na piersiach zaszpachlowane. Tułów sklejony z dolnymi odnóżami, psiknięty primerem:

P1110488.jpg

 

W międzyczasie zaczęła mi się wykluwać koncepcja mini scenki. Postanowiłem dodać do scenki 2 kolejnych wojaków aby nasz zmotoryzowany Janek nie czuł się samotny. Pojawił sie więc kolejny zestaw:

spacemarinecombatsquad-box.jpg

który w oryginalnym (czyt. Warhammerowym) wydaniu powinien wyglądać mniej więcej tak:

spacemarinecombatsquad.jpg

 

Po ciężkiej i długiej selekcji (w końcu to jednostka specjalna) wybór padł na 2 wojaków. W tej chwili sobie podsychają po podkładzie (na zdjęciu jeszcze przed podkładem). Oczywista rzecz, pozbyli się niepolskich elementów, jak czaszki i inne wstążeczki z nogawek. Docelowo jeden chyba zostanie snajperem. Czas pokaże.

P1110489.jpg

 

CDN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie mi się oberwie od Warhammerowców za to, ale modelarstwo powinno dawać radochę

Warhammerowcy też czerpią radochę z wymyślania i modyfikacji pudełkowych zestawów (generalnie podzieliłbym ich na dwa rodzaje - tych którzy skupiają sie na graniu i tych którzy preferują tworzenie unikatowych zestawów)

Dla przykładu widziałem kiedyś całą armie orków które według twórcy przypadkowo odebrały przekaz telewizyjny z innego wymiaru (naszego) z czasów hitlerowskich Niemiec. Zainspirowane jednostkami fuhrera całe swoje wyposarzenie upodobniły do jednostek niemickich. Orki więc miały zestawy z mp40, gaz maski i szkop-hełmy.

Całość wyglądała niesamowicie (jak na ironie ten zestaw nie mógł uczestniczyć w zachodnim konkursie gdyż posiadał nazistowskie symbole ;P)

Jeśli chodzi o samych Space Marines ilość chapterów także nie jest ograniczona więc naprawde wątpie że odkogokolwiek Ci się oberwie.

Jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia.

Życzę powodzenia przy pracach nad projektem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy koncept, motocykl to oczywiście "Junak"...

Misja w Afganistanie, zmiana nr....

Muszę Cię rozczarować - motocykl to Sokół W(ojskowy) 40

Czy to będzie Afganistan - nie wiem. Póki co zastanawiam się nad barwami kamuflażu.

 

Życzę powodzenia przy pracach nad projektem.

Dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako Inkwizytor Nexus będę musiał rozpatrzyć sprawę tworzenia nowego Zakonu. Może nie potraktuję Cię Energetyczną Rękawicą Sprawiedliwego, ale pokutę będziesz musiał odbyć. Stwórz ładne figurki, a będzie Ci odpuszczone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna koncepcja

Popieram całkowicie, wykorzystywanie "warhammerowych hipków" do "nie-warhammerowych" klimatów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MrDyzio - ja gram i konwertuję na całego. I bardzo podoba mi się co chcesz zrobic. Wepchnąłem się w pierwszy rząd, mam popcorn (przyprawiony odrobiną chaosu), piwo dobrze schłodzone. Czekam na dalsze etapy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwuję i podoba mi się bardzo założenie Jako że oznaczenie przez tytułem warsztatu jest odpowiednie to czy dopisać Cię do projektu grupowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako Inkwizytor Nexus będę musiał rozpatrzyć sprawę tworzenia nowego Zakonu. Może nie potraktuję Cię Energetyczną Rękawicą Sprawiedliwego, ale pokutę będziesz musiał odbyć. Stwórz ładne figurki, a będzie Ci odpuszczone

O wielkie dzięki Okrutny Inkwizytorze. Dołożę wszelkich starań aby figurki wyszły dobrze - w końcu to nasi (może trochę dopakowani)

Ale bynajmniej nie ze strachu - Twoja rękawiczka (nawet ta z jednym palcem) tak daleko nie sięga

Ale dzięki za spojrzenie łaskawym okiem.

 

JACER, Skoti, artoor_k - dzięki chłopaki za słowa otuchy

artoor_k - możesz mnie dopisać, tylko nie proś o składki

 

pozdrawiam kibicujących

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cosik podłubałem przy dzielnych GROMowcach, więc czas na mały update.

Motocyklista dorobił się głowy, a Sokół W40 dostał kilka detali. Dorobiłem osłony na nogi, tylny błotnik i osłonę na nerki (mała półokrągła blacha na szczycie siedziska)

P1110497.jpg

P1110499.jpg

 

Jeden z piechurów nabrał też bardziej konkretnego kształtu - dostał z przydziału łapki (jedną z przerobioną dłonią aby mógł pomachać motocykliście) i pukawkę.

P1110500.jpg

P1110501.jpg

 

Teraz chłopaki dostali szybkiego psikacza primerem, a ja mogę iść spać.

Mam nadzieję, że kolejnego wieczora uda się znowu coś dodać.

Pozdrawiam kibicujących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta wyprostowana dłoń wygląda nienaturalnie długo. wiem jakie są problemy z wyprostowanie dłoni space marina, nie jedną zepsułem. Spróbuj podpiłowac trochę tę częśc, którą odciąłeś. Tak żeby palce nie wyglądały na zbyt długie.

 

Reszta OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, wyrasta godny przeciwnik dla najemnika stworzonego przez Rafała J. Może obroni "NAS, POLAKÓW!"

A ten suez to chyba najfajniejsze kamo używane przez ww.Polaków , jakie widziałem - no, chociaż sokiści mieli przez jakiś czas fajne mundurki...

Tyle tym razem - lecę po trąbkę jakowąś i bęben, żeby bardziej aktywnie kibicować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy to coś mi nie gra tutaj... GROM to oddziały specjalne. Komadosi znaczy. Cicho, bezszelestnie - uderz znienacka i zniknij. Ale w tej zbroi... ekhm... Oni chyba są bezszelestni jak Ursus. To bardziej oddziały szturmowe idące na pierwszy ogień niż komandosi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy to coś mi nie gra tutaj... GROM to oddziały specjalne. Komadosi znaczy. Cicho, bezszelestnie - uderz znienacka i zniknij. Ale w tej zbroi... ekhm... Oni chyba są bezszelestni jak Ursus. To bardziej oddziały szturmowe idące na pierwszy ogień niż komandosi.

Z tego co mnie kolesie od Warhammera pouczyli to Space Marines to jednostki elitarne. Jest ich niewielu, ale są bardzo skuteczni

Więc na pewno nie jest to mięsko armatnie, wręcz przeciwnie. Poza tym realia pola walki zmieniają się z czasem. A tak na dokładkę - to projekt SF

LordDisneyland dzięki za kibicowanie.

Wczoraj w nocy dłoń została poprawiona (teraz powinno już być lepiej), motocyklista, Sokół i drugi koleś dostali kolorek bazowy. Zjem śniadanko i wezmę się za snajpera.

Jak będą jakieś widoczne efekty to wrzucę fotki (pewnie za kilka godzin).

Pozdrawiam kibicujących

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z lekkim poślizgiem (Memorial Day i zakupy z moją panią) dzielni GROMowcy przeszli zmianę koloru bazowego. Nie byłem zadowolony z początkowego wyboru, więc nastąpiła zmiana:

P1110530.jpg

P1110531.jpg

Koleżka z nieco poprawioną łapką:

P1110528.jpg

A w międzyczasie kolega-snajper nabrał kształtu:

P1110529.jpg

Miałem nadzieję, że zacznę skubać podstawkę dzisiaj, ale niestety posiadane ramki nie pasowały mi do koncepcji. Coś jutro trza będzie zakupić w tym celu.

cdn...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W efekcie ciężkich walk nocnych (do 3 nad ranem) GROMowładni dostali 4-kolorowy kamuflaż. Oczywiście zostaje malowanie detali, brudzenie i cieniowanie (odrobinę). Wyjdzie w praniu...

 

Snajper Edek*:

P1110538.jpg

P1110539.jpg

 

Machający Staszek*:

P1110540.jpg

P1110541.jpg

 

Powożący Rychu*:

P1110542.jpg

P1110543.jpg

 

Sokół na kolorowo:

P1110545.jpg

P1110546.jpg

 

* wszelka zbieżność imion przypadkowa, spowodowana niedoborem kofeiny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imiona genialne

 

Brakuje jeszcze Upierdliwego Stefana, ale jako dowódca, może on "sterować" chłopakami przez radio

 

Bardzo fajny pomysł. Dział SF daje chyba najwięcej frajdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I czas na kolejny nocny update Tak mnie wciągnął ten projekcik, że nie mam czasu się wyspać

Sokół wzbogacił się o drobne detale (reflektor, taśmy amunicyjne, antena) i dostał więcej kolorów:

P1110551.jpg

 

Powożący Rychu dosiadł też w końcu swego rumaka:

P1110547.jpg

P1110549.jpg

 

Snajper Edek po poprawkach:

P1110552.jpg

P1110554.jpg

 

Machającemu Staszkowi też się dostało:

P1110555.jpg

P1110556.jpg

 

Tyle na chwilę obecną. Tradycyjnie zmykam już spać.

Pozdrawiam kibiców i oglądaczy. Uwagi mile widziane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.