Skocz do zawartości

U.S. Truck with "Baywatch" Trailer


szesnastak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jako, że już troszkę uczestniczę na tym forum a jeszcze nie pokazywałem żadnych prac, więc nadszedł na to czas.

Model jaki będę robić to takie cudo:

tirmikolajbc8.jpg

 

Jako, że głównie sklejam samochody to prosiłbym specjalistów od trucków o poprawianie mnie w razie czego. Liczę na małą pomoc.

 

Większych zmian nie przewiduje. Naczepa na pewno będzie w takim malowaniu jakie podało Italeri (troszkę będzie zabawy z tymi kalkami, ale dam radę). Ciągnik pomaluje na niebieski metalik TS-19, rama czarny półmat.

 

Niestety ale nie jest to Tamiya bądź Fujimi, a jakość wykonania Italeri nie powala na kolana i pozostawia wiele do życzenia. Będzie troszkę zabawy z poprawianiem błędów.

 

Na początek wziąłem się za ramę, która miała mnóstwo niedociągnięć takich jak nadlewki i dziwne wgłębienia, więc je usunąłem.

hpim0392sw1.jpg

Potem troszkę skleiłem ramę.

hpim04074km5.jpg

hpim0408yh7.jpg

 

Troszkę skleiłem silnik ale jest jeszcze mnóstwo do poprawienia

silnikud4.jpg

 

Tak to na razie wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzisiaj troszkę podłubałem przy modelu. I oto co wyszło:

 

Dalej sklejam ramę, pierwsza warstwa podkładu

rama1zc5.jpg

rama2pf6.jpg

rama3tk4.jpg

 

I silnik

silniktl1.jpg

 

P.S.

Mam taką prośbę.

Czy mógłby mi ktoś podesłać kilka zdjęć silnika lub podać jakieś ciekawe linki .

Byłbym bardzo wdzięczny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malutki postęp w pracach nad modelem.

 

Poskładałem do końca ramę i pomalowałem podkładem. Teraz już czeka na kolorek i chyba będzie to X-18.

hpim0526ix7.jpg

Zabrałem się też za kabinę, ale niestety było mnóstwo śladów po wypychaczach, więc je zaszpachlowałem.

hpim0516ju9.jpg

Maska od wewnątrz była w tragicznym stanie. Nie wiem, co to za ryski były a było ich mnóstwo. W każdym bądź razie usunąłem je.

kabinaid1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny mały postęp w pracach.

 

Zabrałem się za naczepe a kabine narazie zostawiłem w spokoju ponieważ czeka ją troszkę szpachlowania i szlifowania.

A oto co zrobiłem:

hpim0545sk5.jpg

hpim0547hs4.jpg

Rama pod naczepe:

hpim0550wd6.jpg

hpim0552ce9.jpg

hpim0554ir6.jpg

To narzie tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz szpachlował łączenia ścian w naczepie Tu czeka Cię dożo wiecej szlifowania aniżeli w kabinie.

Ps.

Życzę powodzonka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, oczywiście będę szpachlował.

Troszkę do roboty będzie, ale nie jest aż tak strasznie

 

P.S.

Najgorzej denerwuje mnie to, że w instrukcji Italeri zbytnio się nie wysiliła w podaniu kolorów malowania. Chyba dali szanse abyśmy wykonali model według własnej koncepcji.

Jakby ktoś miał fotki rami i silnika to tego typu trucka, byłbym bardzo wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy moich zmagań z truckiem.

 

Zacząłem malować TS'em-19 a oto co wyszło:

hpim0665te2.jpg

hpim0663gg0.jpg

 

Skleiłem również zderzak:

hpim0666oo5.jpg

 

I dalej się męczyłem z ramą. Wkleiłem tylne ośki i i założyłem felgi żeby zobaczyć czy jest równo (raczej tak):

hpim0668rm7.jpg

 

Zastanawiam się nad lekkim tuningiem tego zestawu. I planuję pomalować ramę na jakiś metaliczny kolor. Ale muszę poczekać ponieważ zepsuł mi się kompresor, i już od 2 miesięcy czekam na fakturę bo bez tego nie uzyskam naprawy gwarancyjnej, lecz Pan z modelskep.pl dalej nie kwapi z wysłaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowanie wyszło Ci extra szczwgólnie podoba mi się maska fajny wyszedł kolorek, rama też super sklejona, ale muszę Ci powiedzieć, że jeszcze niegdy nie widziałem ramy w kolorze metalik, ale ja jeszcze mało widziałem tak więc życzę powodzonka.

P.S

A jaki miałeś kompresor i jaki problem bo mi też się kiedyś popsuł może będę mógł coś pomóc. Opisz coo śię dzieje. Masz rację bez komresorka i aero ani rusz w malowaniu trucków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowanie wyszło Ci extra szczwgólnie podoba mi się maska fajny wyszedł kolorek

Dzienki, jeszcze czeka ją polerka, kalki, 2 warstwy bezbarwnego i ponownie polerka.

 

Mam kompresorek MA-1000 firmy MAR.

Nawet nie wiem jak opisać to uszkodzenie, ale spróbuje

Podaje on za niskie ciśnienie, którym nie da się malować. Strasznie szybko się grzeje. I chyba się uszkodził wyłącznik ciśnieniowy. Chyba wszystko.

 

ale muszę Ci powiedzieć, że jeszcze niegdy nie widziałem ramy w kolorze metalik

Dlatego narazie tylko zaproponowałem, i chciałem uzyskać opinię osób, które lepiej się znają na truckach niż ja (a tu jest takich osób wiele).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też posiadam MA-1000 i miałem identyczny problem :D:D:D:D, zrób tak jeżeli się nie boisz to rozkręć go i nasmaruj ścianki tego całego tłoku co pompuje jakimś smarem do takich rzeczy ja jak tak zrobiłem to dmuchał jak ta lala A co do grzanai się to może być to właśnie tym spowodowane że tłok wolniej chodzi po przez oprór i szybciej się grzeje, ale nie jestem pewien. A z wyłącznikiem to Ci nie pomogę musisz spytać jakiegoś fachowca. najlepiej w jakimś sklepie oni Ci pomogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za chęć pomocy i rady, (chyba nawet ten sposób naprawy był opisany w poradniku o aerografach).

Ale na razie nie będę go rozkręcał, tylko wyślę do MAR ponieważ jest na gwarancji. I nie chcę żeby się czepiali, że rozkręcany.

Jak nie naprawią to dopiero wtedy spróbuje własnych sił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki to kolor jest??Jakiej firmy farba??

 

Aj nynek, przecież napisałem wcześniej, że jest to TS-19 (Tamiya Spray) Blue Metallic

 

czekam na postępy!

 

Może jakieś zdjęca z dalszych postępów pokaże w weekend, bo tylko wtedy mam na to czas. A kompresorek poszedł do naprawy i nie mam jak malować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jakieś zdjęca z dalszych postępów pokaże w weekend, bo tylko wtedy mam na to czas. A kompresorek poszedł do naprawy i nie mam jak malować.

 

to chyba nie tylko ja mam problemy z tym modelem bo mi podczas jego malowania wysiadł aerograf hmmm czy ktoś jeszcze miał przejścia ze sprzętem podczas sklejania tego autka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba nie tylko ja mam problemy z tym modelem bo mi podczas jego malowania wysiadł aerograf hmmm czy ktoś jeszcze miał przejścia ze sprzętem podczas sklejania tego autka?

Faktycznie jakieś fatum krąży nad WS, ja w swoim ciągniku połamałem kabinę ale już niedługo będę miał nowe blachy i prace zostaną wznowione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.