Skocz do zawartości

U.S. Truck with "Baywatch" Trailer


szesnastak

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 58
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Mała aktualizacja.

Ostatnio nie mam czasu ani natchnienia na klejenie modeli, ale coś tam udało mi się zrobić.

 

Oto co wyszło:

 

Zastanawiam się czy na sleeper (tak to się nazywa??) położyć jeszcze jedną warstwę farby , czy może już werniks? Zobaczę.

10442257jd6.jpg

Kabina narazie pierwsza warstwa

97079228pr2.jpg

65691165by1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie dotarł do mnie naprawiony kompresorek

I pierwsze, co zrobiłem, to wziąłem się za malowanie ramy.

Oto, co wyszło:

33513066xs4.jpg

39357609ci8.jpg

18243991xs6.jpg

Na razie jest po pierwszej (wstępnej) warstwie malowania (farba Tamiya X-11).

 

I mam do was takie pytanko.

Czy taki kolorek ramy byłby odpowiedni? Chciałbym tego trucka troszkę urozmaicić i dlatego wpadł mi do głowy taki kolorek ramy.

Może być??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc szesnastak musze ci powiedziec ze sama rama jest spoko malowana od kompresorka spoko kolor nawet chetnie ci doradze silnik zrób sobie zółty a wszystkie dodatki w nim na czarno. okleinuj też małe czesci folią samoprzylepną czarną pozdrowionka wojtek tul !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ziomuś taka ramka jest grejt Widzę, że bardzo cię pochłonęły srebrne kolory zważając na kolor ramy oraz naczepkę poprzedniego zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie robisz modelu na podstawie oryginału, i jeżeli Tobie odpowida taki kolor, to może być. Najważniejsze aby Tobie podobało się to co robisz, innym nie musi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie robisz modelu na podstawie oryginału, i jeżeli Tobie odpowida taki kolor, to może być. Najważniejsze aby Tobie podobało się to co robisz, innym nie musi

 

NO WŁAŚNIE!! A niektórzy nie potrafią tego uszanować Ku samozadowoleniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak dla mnie ten kolorek jest gites Może dlatego, że sam używam X-11 od jakiegoś czasu. Na pewno będzie pasował do koloru kabiny... Jakbyś miał jakieś wątpliwości jak się taka rama prezentuje to zajrzyj do mojego tematu o Superlinerze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie najważniejsze żeby wykonawcy się podobało :P tak jak w moim westernie rama jest brązowa a kabina różowa z niebieską perłą -widział ktoś kiedyś takie malowanie? ale mi się podoba a doradcą była moja dziewczyna przy wyborze kolorów :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo, że ostatnio zacząłem sklejać Honde jednak znalazłem czas dla Westernstara.

 

Rama już pomalowana, teraz trzeba jeszcze kilka detali pomalować innym kolorem. Oraz mała przymiarka. Oto, co wyszło:

58230904nz5.jpg

43525144ne1.jpg

42913412bc4.jpg

75295848zn9.jpg

53736485xn6.jpg

Czekam na jakieś słowa krytyki.

A niebawem następne zdjęcia z postępu nad pracami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kniecznie pomaluj poduszki na czarny mat.

Tak, wiem. Poduszki pomaluje XF-1 (czyli czarny mat). Dlatego we wcześniejszym poście uwzględniłem to że trzeba kilka rzeczy pomalować na inny kolorek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo mi się podoba połączenie tego niebieskiego i srebrnego

Mi też się podoba

polerke już robiłeś??

Na masce była, ale taka próbna.

Kabinę muszę jeszcze pomalować, a potem bezbarwny i polerka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pytam czym, bo zapewne była to pasta polerska tamiya

 

 

Kolorek picuś glancuś normalnie.

 

Ps. Ja sobie też kupię aerogra i farby tamiya'i

 

 

Pozdros

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pytam czym, bo zapewne była to pasta polerska tamiya

Oczywiście, a czym innym, Tamiya najlepsza

 

Ja sobie też kupię aerogra i farby tamiya'i

Obowiązkowo kup sobie aero.

A Tamiya według mnie to najlepsze farby (to jest moje zdanie) Może drogie ale warte są swojej ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie... Płacisz, ale wiesz za co

 

Aerkę kupuję niebawem, kompresorek to inhalator ale już nie będę ci tym tematu zaśmiecał

 

 

Pozdrawiam,

Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc, kolejna już aktualizacja. Mam nadzieje, że zadawala was tak częste pokazywanie fotek z pracy nad modelem.

Dzisiaj pomalowałem na ramię poduszki oraz inne duperele. Postanowiłem ją urozmaicić ponieważ ten srebrny wydawał mi się za jednolity.

Zrobiłem także małą przymiarkę z pomalowanymi już kołami, bałem się, że nie każda będzie przylegać do podłoża, lecz wszystko jest w porządku (tak mi się wydaje).

Oraz mała przymiarka koloru silnika (jest to X-13 metallic blue).

 

Dosyć sporo zdjątek tym razem:

ramagi1.jpg

ramatylva0.jpg

ramatyl2fc8.jpg

ramaprzodoc8.jpg

probagh3.jpg

proba2jw3.jpg

proba3um4.jpg

proba4lb9.jpg

Jak wam się podoba taki silniczek

silnik2gr1.jpg

silnik3zi5.jpg

Mam nadzieje, że zadawala was raka ilość fotek (chyba ich jakość nie jest nienajgorsza )

 

Czekam na jakieś słowa krytyki (czy może wszystko robię dobrze )

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwrotnie zamontowałeś płytę montażową siodła, dałeś ją tyłem do przodu.

Oj dzienki, że o tym wspomniałeś.

Na szczęście nie przyklejałem jej jeszcze, tylko przyłożyłem do ramy jak robiłem zdjęcia i z pośpiechu nie zwróciłem na to uwagi (ale ze mnie gapa). Płyta nie jest jeszcze przyklejona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.