Skocz do zawartości

Volvo FH12 XL 70 + patelnia Italerii


blade070

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Miało nie byc zadnej relacji bo nie jestem za dobrym zlepiaczem modeli ale stało sie jak sie stało ze potrzebuje pomocy.. Model ten ma przedstawiac zestaw ktorym jezdze w 70 % w skali roku -reszta z niskopodwoziokwą.. jak sami zauwazycie nie do konca mi to wyszlo ale juz nie mam sil do tych pasków na kabinie !! Potrzebuje wiedziec przede wszystkim jakich lakierow bezbarwnych uzywac - naczepa jest matowa wiec lakier pewnie Satin ??? No i jescze nie wiem czy bezbarwny sie rozcieńcza.. ??!! Co do konia bede jeszce przerabiał środek - fotele oblepie jakims fajnym materialem i malne na cerwono (tak jak w orginale) i tak samo potrzebny mi bedzie jakis bebarwny.. No i najgorsze dalej nie mam szyb jak juz pisalem w innym temacie :/ Niestety jako ze jest to moj 3 truck nie ma tu zadnych przerobek tylko prosto z pudła - wiem wiem wiem, zawieszka od eFki jeszce na resorach no ale co robic, nastepnym razem postaram sie bardziej A teraz foto:

 

Orginał:

 

5da3ca8662653323med.jpg

41c4ad9e41894e6amed.jpg

b12bf317d2124bebmed.jpg

b5a77b6f0b1e275emed.jpg

881983a31b8b1c2fmed.jpg

 

I to co do tej pory zrobiłem:

 

9a875fccfe565831med.jpg

a552ca771d9e2d45med.jpg

31c2cfdc83b9dd1bmed.jpg

8ea29aa6daabfd48med.jpg

1c2a261156851e48med.jpg

 

Nie znecajcie sie tylko za bardzo bo jak juz powiedzialem nie mam zbyt duzego doswiadczenia hehe, wieksze raczej w jezdzeniu ;)

Pozdro 4 all

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś kierowcą, więc powinieneś wiedzieć, że tablice z tyłu montuje się po lewej stronie ciągnika Paski troche nie takie, ale skoro się uczysz to OK. Mogłeś nie dawać międzyosiówek i zrobić Super Single na przedniej osi. Napisy VOLVO powinny być na chlapaczach, a nie na nadkolach tylnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie wiem ze to spapralem, heh tablice przylepilem jak nadkola mialem luzem w łapie i mi sie pomylilo - jeszcze to przerobie natomiast te "volvo" juz beda musialy zostac..

A co do bezbarwniakow to jakich uzyc i czy je sie rozciencza ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przybyło kilka detali i róznych "pierdolek" i mam nowe - mam nadzieje lepsze foty ;]

 

P.s i mam juz pomysl na szyby - przymiarka przedniej juz jest wloona ale nie przylepiona!!

 

dda4db460b07d8b3med.jpg

b29cc3f1b8c0e278med.jpg

252960fdf42c04eamed.jpg

76bde3d5f69dd69dmed.jpg

944e97d04e127533med.jpg

c18582b94a09fb0cmed.jpg

3f922d45a6a2c54amed.jpg

7c4347d067ed9c15med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego mam prośbę mógłbyś jeśli oczywiście masz wrzucić zdjęcia ramy, ponieważ zaczynam robić tę patelnie i chciałbym w niej zrobić okablowanie ramy a co do modelu to bardzo fajnie dodałeś te (pierdołki) jakim kolorem malowałeś patelnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Farba to Model Master 1795 Gun Metal, i jestem nią miło zaskoczony bo praktycznie w 95% przypomina orginal jakim jezdzilem!!! Foty ramy wysle ale juz nie dzisiaj i foty naczepy po malowaniu bezbarwnym. Pozdrawiam i Wesołych Świąt 4all

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.autobaza.pl/tablice-rejestracyjne

Zajrzyj sobie na tą stronkę, wpisz takie numery rejestracyjne jak masz na Volvie, zrób zrzut ekranu i wydrukuj, bo te Italiańskie jakoś tak nie przemawiają.

 

Jeszcze trochę szkoda ze założone osłony międzyosiowe, bo w oryginale ich nie ma, no i szkoda ze ten srebrny pasek an boku kabiny nie rozdzielony wąskimi niebieskimi, jak ma to miejsce w oryginale.

 

Pozostaje mi tylko życzyć powodzenia z szybkami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij tabliczkę Rimorchio. Montuje się je przy tablicy rejestracyjnej naczepy we Włoszech.

 

Wojtuś nie widzisz że ciągnik i wanna ma włoskie numery

Chociaż na pierwszym zdjęciu mamy KBC....

 

 

Chociaż myślę sobie że Kolega xsara2008 ma rację najważniejsza jest przyjemność z zabawy nad tym modelem.

 

Pozdr Marcus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.