Skocz do zawartości

Miniwiertarki


Serek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. mam zamiar kupić sobie miniwiertarkę do wykorzystania modelarskiego głównie będzie obrabiany plastik tylko nie znam się na tym i nie wiem jaką kupić ile ma mieć obrotów itp. Więc jeśli ktoś by mógł mi pomóc jaka najbardziej nadaje się do plastiku. Niżej daję kilka linków z aukcji allegro miniwiertarek. Proszę o pomoc i poradę.

 

http://www.allegro.pl/item152139104_multiszlifierka_miniwiertarka_akcesoria_gwar_fava.html

 

http://www.allegro.pl/item152564844_miniszlifierka_akcesoria.html

 

http://www.allegro.pl/item152939719_multiszlifierka_walizka_alu_statyw_akcesoria_gwar.html

 

http://www.allegro.pl/item152505493_multiszlifierka_miniwiertarka_dornn_gwar_fava.html

 

http://www.allegro.pl/item153468946_multiszlifierka_walizka_walek_akcesoria_gwar.html

 

No to narazie tyle linków, a może ktoś wie gdzie można kupić jakąś dobra gdzieś indziej, nie tylko na allegro. Pozdrawiam serek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam podobną do tej z linku nr 4. Szczerze do obrabiania plastiku to się nienadaje, bo ma zaduże obroty. Bardziej wykorzystuję ją do części metalowych i drewnianych. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kozi dzięki też myślałem nad dremelem ale jak pisze kolega niżej nie które miniwiertarki mają za duże obroty a dremel nie stety ma duże :/ liczę na wasze dalsze porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam taką za 30zł z marketu jest na 12 volt i jest boska bo jest tak slaba że nie pali plastiku i można polerowac na lustro, mam też dremela do metalu jest super ale do plastiku do za szybki i za mocny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za opinie już się zdecydowałem na taki sprzęt: http://www.allegro.pl/item154100552_komplet_mini_wiertarka_stojak_walek_wyprzedaz.html

 

ma minimalnie 8 000 obrotów a max 32 000. radar czy 8 tys obrotów nie będzie za dużo na plastik? Jedni mówią że tak drudzy że nie sam już nie wiem :/ P.S a ta twoja za 30 zł ile ma obrót na minutę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja ma 12 000 obrotów ale jak nią pracuję to jest na tyle słaba że zwalnia, problem chyba tkwi nie w prędkości ale w mocy, kiedyś słyszałem że są takie urządzenia które mają sprzęgło i to rozwiązywało sprawę palenia plastiku. Tym moim wynalazkiem mogę polerowac bez obawy, plastik się nagrzewa ale nie mocno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz sam wybrac żebyś nie obwiniał na złą decyzję innych. Ja mam i dremela i tę słabą ( dremel leży w kartonie i się kurzy). Spróbuj w sklepie może pozwolą ci wypróbowac jak to działa a nawet chyba w Castoramie można oddac sprzęt jeśli nie odpowiada twoim wymaganiom. Postaraj się bo fajne jest to urządzonko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką za 30zł możesz sobie darować, mam już drugą i poszła na odstrzał, nadaje się raczej tylko do polerki. Jeżeli nie masz kasy na Dremla, a zależy Ci na użyciu wiertarki do precyzyjniejszych robót to bierz tą co pokazałeś, giętki wałek jest niemal niezbędny do precyzyjniejszych robót, do tego masz dodatkowo "zaciski" w które złapiesz cieniutkie wiertełka. Jeżeli zależy Ci na frezowaniu, to kamienie "szlifierskie" możesz sobie wsadzić w .. buty , na allegro sa po 3,5 frezy dentystyczne, które sa o wiele lepsze, jak poszukasz w mieście u siebie w sklapach z zaopatrzeniem medycznym to spotkasz w tej samej cenie

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Timi jeden gościu powiedzial mi identycznie jak ty a on się na tym zna i mówił też że 8000 na min to nie jest wcale za dużo na plastik ale woałem się podpytać dzięki teraz mam już pewność :D a właśnie wie ktoś może czy w giętki wałem moża też wkładać te wymienne zaciksi ( głowczki) do różnych grubości wierteł czy w wałku jest stała głowica ? jeszcze tylko dowiem się to i zamawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką za 30zł możesz sobie darować, mam już drugą i poszła na odstrzał

Hej.

Albo nie potrafisz dogadać się z maszynami albo masz wyjątkowego pecha.

 

Mam "taką za 30 zł" od 5 lat i pominąwszy delikatne bicie wrzeciona nie mam z nią żadnych kłopotów a używam i do wiercenia, i do frezowania, i - odkąd kupiłem sobie piłkę ze stali sprężystej - również do cięcia (wcześniej walczyłem z tarczami korundowymi ale to całkiem inna jakość).

Jedynie co bezwzględnie polecam to zainwestowanie w solidny, 2-amperowy zasilacz z płynną regulacja napięcia. I wtedy będziesz mógł ustawić sobie takie obroty jakie są potrzebne.

 

A'ha. żeby nie było nieporozumień - moje modele powstają z plastiku i blaszek "piwnych". Na frezowanie w metalu czy szkle taka wiertareczka jest oczywiście za słaba.

 

Pozdrowionka

ZzB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a właśnie wie ktoś może czy w giętki wałem moża też wkładać te wymienne zaciksi ( głowczki) do różnych grubości wierteł czy w wałku jest stała głowica ? jeszcze tylko dowiem się to i zamawiam

Przypuszczam, ze to zalezy od konkretnego modelu. W moim mozna. Mam urzadzenie firmy Kinzo bodajze, kupione w markiecie za jakies 80-90 zlotych. Z moich doswiadczen wynika, ze do frezowania moze sie nadawac. Trzeba tylko to bardzo, ale to bardzo delikatnie robic, zeby nie topic plastiku. A i tak jest to frezowanie zgrubne, wymagajace pozniej doszlifowania pilniczkiem, czy papierkiem...

Natomiast z wierceniem jest juz pewien problem. Nawet jak sie baardzo powoli zaglebiam wiertlo w material, to i tak pewna ilosc stopionego plastiku oblepia wiertlo i rozbija otwor. Tak wiec do precyzyjnych wiercen nadal uzywam jakichs domowych sposobow (typu igla lekarska itd).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZzB, ta Twoja wiertarka jest firmowo na zasilacz

Tak.

Katalogowo chodzi na zasilaniu 9-18 V (ale pójdzie i na mniejszym). Wielkością napięcia reguluje się prędkość obrotową - dlatego polecam zasilacz z regulacją napięcia.

Gdzie kupić - a chociażby w MagSerw-ie. To taki duży sklep elektroniczny z ciemnymi szybami na jednej z poprzecznych uliczek między Świętojańską a Władka. Jak by tam nie było - to niedaleko, na Abrahama sa obok siebie dwa małe sklepiki. Koło byłego kina Warszawa jest sklep z akcesoriami RTV...

Praktycznie w każdym elektronicznym. Pewnie i w hipermarkecie byś coś znalazł.

 

A'ha, zasilacza w zestawie nie ma, trzeba sobie coś wykombinować samemu. Ale to żadna filozofia. Jak się ma wszystkie części, to złożenie ich do kupy powinno zająć góra pół godziny.

 

Pozdrowionka

ZzB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już jutro zamawiam A jak końcówka jest taka jak do gniazdka to trzeba ją przerabiać pod zasilacz ? :/

Hej.

Można kupić wiertarki i na 220 V (końcówka taka jak do gniazdka) i na prąd stały 9-24 V (końcówki bywają różne, taką jak do gniazdka też już widziałem).

Jak kupisz taką na 220V to NIE PRZEROBISZ JEJ POD ZASILACZ.

 

Pozdrowionka

ZzB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie wiedziałem, że w MagServie mają wiertarki, zajrzę przy okazji. W hipermarketach czasem oglądam się za takim ustrojstwem na zasilacz, nie przypominam sobie żebym coś znalazł. Podobnież z bateryjnymi (jedynie wkrętarki bywają).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Czy poniższa z Allegro się nadałaby się na podłączenie do zasilacza z regulacją napięcia:

http://allegro.pl/item161106879_idealne_narzedzie_dla_modelarza_miniszlifierka_.html

Standardowo ma 12tys obrotów, trochę dużo. Ale wychodzi niecałe 40zł z wysyłką... (jak dotąd nie znalazłem czegoś takiego w lokalnych sklepach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm mi taką odradzili ze wzlędu na szybką awaryjność :/ po której nie opłaca się jej naprawiać bo kosztuje to ciut więcej niż cała miniwieratrka nowa :/, i ja z tego pomysłu zrezygnowałęm pozbieram jeszcze przez ok 3 miesiące kasę i kupiłem sobie takie cudo: http://www.allegro.pl/item161634123_komplet_mini_wiertarka_stojak_walek_wyprzedaz.html I z tego zakupu jestem bardzo zadowolony, nadaje sięjak najbardziej do obróbki plastiku , tak że polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.