Skocz do zawartości

Spitfire Mk Vb trop. Tamiya 1/48


Jarek C

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Technika wykonania ok, ale z zgodność z oryginałem niestety już trochę mniej ok.

330fi20.jpg

 

U mnie zakończyło się tak

2j49hqv.jpg

 

Trochę za późno trafiłem na Twój wątek, pewnych błędów można było uniknąć.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie!

Ale niezbyt ciemno wychodzi?

 

 

Dzięki .

 

Po pierwsze ; chyba troszkę zaszalałem z tym brudzeniem i potraktowałem go zbyt mocno zwłaszcza w okolicy przejścia skrzydła w kadłub i pokryw uzbrojenia .

Ale po drugie może to być też efekt zbyt mocnego kontrastowania zdjęć przy obróbce , spróbuje dawać mniej kontrastu.

 

Witam.

Technika wykonania ok, ale z zgodność z oryginałem niestety już trochę mniej ok.

330fi20.jpg

 

U mnie zakończyło się tak

2j49hqv.jpg

 

Trochę za późno trafiłem na Twój wątek, pewnych błędów można było uniknąć.

 

Pozdrawiam

 

Dzięki za wypowiedź , Twoją prace widziałem na PWM , i bardzo mi się podobała .

Co do błędów to chyba popełniłem je świadomie bo obejrzałem wszystkie chyba dostępne w necie wykonania i większość z nich miała wykonane napisy eksploatacyjne i czarne linie na skrzydłach , a raczej na pewno nie powinno ich być , ponieważ maszyny były malowane na miejscu w Afryce . Wykonywałem model prosto z pudła i zgodnie z instrukcją Tamiya ( z napisami i liniami na skrzydłach bardziej mi sie podoba )

 

Podmalowana kokarda na skrzydle ... powiedzmy że moj model przedstawia maszynę przed tą (niezbyt jak dla mnie atrakcyjną ) poprawką lakierniczą .

 

 

Poniżej kilka fotek w świetle dziennym , mam nadzieje że wyszły troszkę jaśniej .

 

 

 

P1160006.jpg

 

P1160016.jpg

 

P1160013.jpg

 

P1160021.jpg

 

 

 

Pozdrawiam Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Witam !

 

Po dłuższej przerwie udało mi się wreszcie znaleźć trochę czasu aby dokończyć model ,dodałem brakujące drobiazgi typu antenki , lampki , oraz pasy fotela pilota ze starych zapasów . Całość pomalowałem Vallejo 522 Satin Varnish zmieszanej z sido .

 

Z budowy modelu jak i efektu końcowego jestem ogólnie zadowolony i polecam ten zestawik wszystkim którzy nie mili jeszcze okazji go poskładać .

 

Dziękuję wszystkim za uwagę , komentarze , wsparcie i dobre słowa

 

 

 

 

P1010022-1.jpg

 

P1010012b.jpg

 

P1010007b.jpg

 

P1010021g.jpg

 

P1010021b.jpg

 

Zapraszam do galerii : viewtopic.php?p=319663#319663

 

 

Pozdrawiam Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.