Skocz do zawartości

Spitfire Mk Vb trop. Tamiya 1/48


Jarek C

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Chciałbym przedstawić Wam do oceny mój modelik .

Cieszę się że udało mi się go skończyć na czas ponieważ jak pewnie większości z Was brakowało mi strasznie ; czasu , weny , zapału , farbek , chemii itp.

Dziękuję Wszystkim Forumowiczom za uwagę , wsparcie i miłe słowa , a także za te krytyczne .

 

Warsztat : viewtopic.php?t=18259

 

Zapraszam do oglądania zdjęć i ewentualnych komentarzy .

 

Życzę Wszystkim Wesołych Świąt Wielkanocnych

 

P1010005a.jpg

 

P1010013aa.jpg

 

P1010023.jpg

 

P1010014.jpg

 

P1010004.jpg

 

P1010006a.jpg

 

P1010002b.jpg

 

P1010002a.jpg

 

P1010001a.jpg

 

P1010007.jpg

 

P1010002.jpg

 

P1010022.jpg

 

P1010018.jpg

 

P1010012.jpg

 

P1010013a.jpg

 

P1010021.jpg

 

P1010022b.jpg

 

P1010015.jpg

 

th_P1010013.jpg

 

Pozdrawiam Jarek

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje tylko podstawki i błękitnego nieba Fajne ślady eksploatacji i mocny wash=to co lubię No i nie jest przesadnie rozbebeszony. No i jest to (BACZNOŚĆ!!!) Spitfire (SPOCZNIJ!!!). Gratuluję udanego modelu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Twój Spitfire prezentuje się świetnie. Wykonany jest schludnie i estetycznie. Żadnych większych błędów nie uraczyłem.

Jedyne co może zrobiłbym inaczej, to trochę przebarwił i przetarł suchym pędzlem wydechy, bo wyglądają moim zdaniem nieco zbyt jednolicie i mało metalowo.

Przydałoby się również trochę odbić lakieru przynajmniej w miejscu wchodzenia pilota do maszyny, śrub mocujących osłony silnika oraz komór amunicyjnych.Według mnie obicia dodałyby Twojemu Spitowi nieco więcej życia.

Te dwie kwestie Broń Boże nie umniejszają estetyki jego wykonania. To naprawdę bardzo ładny model

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powierzchnia piękna jak zwykle! Brakuje mi rozwierconych wydechów, okopcenia za kaemami nie wyglądają dla mnie przekonująco. Za to nie wiem czy da się lepiej położyć kalki. Na zbliżeniu na ogon wyglądają idealnie.

 

Drobne wady, które wymieniłem nie przeszkadzają mi jednak powiedzieć, że model jest piękny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna Złośnica!

 

Bardzo ładne malowanie i kalki ale to u Ciebie już standard

 

Jedynym minusem wg mnie są rury wydechowe. Nie chodzi mi tylko o ich nie nawiercenie (w sumie model prosto z pudła) ale również o ich barwę. Wyglądają jakby były miedziane. Możliwe, że tylko na moim laptopie tak to wygląda

 

Ogólnie Twój Spitfire trzyma wysoki poziom i na pewno może cieszyć nie tylko modelarskie oczy! Gratuluję!

 

Pozdrawiam Ipkinss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Kolegom za pozytywną ocenę

 

Wziąłem pod uwagę Wasze słuszne uwagi , przemalowałem wydechy i okopcenia za kaemami .Mam nadzieję że teraz już jest lepiej .

Nie zdecydowałem się na robienie otarć bo kiepsko mi to wychodzi .

 

Poniżej kilka zdjęć po poprawkach:

 

P1010006a-1.jpg

 

P1010030.jpg

 

 

P1010041.jpg

 

P1010022a.jpg

 

 

 

P1010022-2.jpg

 

P1010008a.jpg

 

P1010005.jpg

 

P1010004-1.jpg

 

P1010005a-1.jpg

 

 

P1010031.jpg

 

 

P1010020a.jpg

 

Pozdrawiam Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.