Skocz do zawartości

Next Corolla WRC + mechanics


uczesany

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, po dlugiej przerwie wrocilem do swojego hobby : ) chce z dostepnych zestawow Tamiya zrobis cos w rodzaju dioramy, boks serwisowy, mechanicy przy pracy, naprawa uszkodzen, taka "zyjaca" martwa natura. Baza bedzie model Corolli WRC zestaw nr 209 + set mechanikow. Szukam czegokolwiek z dokumentacji zdjeciowej bo mechanicy oryginalnie sa w barwach Subaru a jak wiadomo niebieski to nie jest kolor teamu Toyoty.

 

Przyszly mrozy, nie chlam pod sklepem, siedzialem w domu i ruszylem z tematem.

 

DSC09135.jpg

 

DSC09137.jpg

 

DSC09140.jpg

 

DSC09136.jpg

 

 

Farby juz skompletowane, wkrotce napisze o postepach prac. Pozdrawiam wszystkich modelarzy !

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 102
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Bardzo fajny projekt - od dzisiaj kibicuję!! Jak coś znajdę (fotki) z serwisu Toyoty to tutaj wrzucę!!

 

EDIT:

 

Już coś znalazłem:

serwis-Toyota_m.jpg

 

scan z książki Rally'99 Dusana Valimsky

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz tylko pozostaje wykonanie projektu kalkomanii, wydrukowanie lub zlecenie wydrukowania wydrukowania i "pójdzie z górki"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, no zanosi się na zaj....... relację . Projekt extra. Jednego z mechaników zrób z tą opaską na głowie. Przydałby Ci się ktoś kto "siedzi" w figurkach . Dobrze by było oddać dramaturgię jakiejś sytuacji poprzez wyrazy twarzy poszczególnych mechaników . Z ciekawością będę śledził relację -- wszak rajdy to i mój " konik"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może zamiast TTE (Toyota Team Europe) zrobić serwis Leszka Kuzaja - jeszcze bardziej unikalny projekt

 

corollaPolski1.jpg

 

corollaPolski2.jpg

 

zdjęcia mojego autorstwa z 58 Rajdu Polski 2001

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O felgi nie masz co się martwić... Kuzaj podczas Rajdu Polski korzystał także z felg jak w zestawie... tak naprawdę te wieloramienne zastosował chyba tylko podczas pierwszego dnia rajdu...

 

toyotaPolski3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystajac z wolnego dnia rozpoczalem malowanie przekladni i polosi.

Pojawil sie problem z metalizerem XF56 - albo zle rozmieszalem albo sa one niezbyt dobrze kryjace. Polosie chyba bede musial przeszlifowac i polozyc jeszcze jedna warstwe.

 

DSC09305m.jpg

 

DSC09310m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XF-56 to specyficzna farbka.... ja robię tak: najpierw kładę cienką warstwę (pędzelek lekko wcześniej umoczony w X-20A), nawet jeśli prześwituje!! odczekuję aż dobrze wyschnie i jeszcze raz maluję także cienką warstwą... jeśli jeszcze gdzieś prześwituje to ponawiam proces aż do uzyskania satysfakcjonującego efektu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwilowy zastoj, czekam na kolor mica red, do pomalowania drugiej tarczy hamulcowej. Brakuje mi ciagle glownego koloru do dopelnienia kolorystyki detali podwozia czyli X18. W miedzyczasie kupiony aerograf. Dotarl rowniez pisak akrylowy Gunze do zrobienia linii podzialu blach.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylem w Galerii Ursynow, w Chematicu, na Dzielnej, obdzwonilem Jadar, Pelte i Martole - wszedzie posucha z akrylami Tamiyi. Zamowilem w dwoch sklepach internetowych ale obawiam sie, ze moze na poczatku stycznia zrealizuja. Zupelnie zapomnialem o Targowej Dzis dotarl driver z codriverem. Dwie wersje glow, precyzyjnie odlane sluchawki, korpusy bardziej przypominaja spadochroniarzy : ))

DSC09404.jpg

DSC09405.jpg

DSC09409.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastepnu odcinek - tworzywo z ktorego zrobiono figury jest czyms w rodzaju twardej gumy, bardzo zle sie obrabia (widoczne na pierwszym zdjeciu wiory po szlifie na nodze pilota) duzo lepiej jest z glowkami - sa poprostu z innego plastiku lecz polowki kasku sa krzywe i wymagaja sporo szlifowania. Ponizej pierwsze przymiarki, proba koloru - kombinezony beda czarno-biale, takie. jakie mieli Kuzaj i Gorski na Rajdzie Polski w 2001 roku. Nie mam dokumentacji zdjeciowej, na ktorej mozna sprawdzic kolor butow czy rekawic.

 

DSC09424m.jpg

 

DSC09429.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Male update, dokonczone dyfry. Zgodnie z porada @kamita farba rozrzedzona i nakladana gruba warstwa. Ma zdecydowanie tendencje do zmniejszania objetosci. Po wyschnieciu idealnie pokazuje fakture elementow.

DSC09441.jpg

 

Maskowanie podwozia, w miejscu gdzie przebiega wydech, jedyne40 minut

DSC09437.jpg

 

Maluje pedzlem, dotarl aerograf ale nie mam jeszcze kompresora. Chyba nie jest zle ?

DSC09445.jpg

 

Efekty po zdjeciu tasmy maskujacej, jest kilka podciekniec farby. Do usuniecie koncowka wykalaczki zmoczonej woda. Na razie luzik bo reszta detali podwozia zamaskuje to i owo. Zamierzam tez uzyc tamiyowskiego Master Weathering set A (tez dotarl) do zrobienia kilku sladow zabrudzenia plyty podwoziowej.

DSC09446.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ładnie Ci idzie Czym chcesz "przepalać" tłumik ? I jeszcze jedno pytanie. MOże czegoś nie doczytałem, ale w tytule i na pierwszych poglądowych zdjęciach jest napisane i pokazane, że mechanicy będą przy nim grzebali, więc po co kierowca z pilotem w śrdoku mają byc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ładnie Ci idzie Czym chcesz "przepalać" tłumik ? I jeszcze jedno pytanie. MOże czegoś nie doczytałem, ale w tytule i na pierwszych poglądowych zdjęciach jest napisane i pokazane, że mechanicy będą przy nim grzebali, więc po co kierowca z pilotem w śrdoku mają byc ?

 

Mieszaja mi sie jeszcze koncepcje : ) ale z ekipa mechanikow bedzie ciekawiej i chyba przy tej wersji zostane. Po za tym figurki kierowcy i pilota sa dosc lipnej jakosci. Dla uzyskania wrazenia zuzytego wydechu zamierzam uzyc zestawu suchych farb Tamiya (set D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.