Skocz do zawartości

[S]Dar Pomorza


okonek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 weeks later...

To takie lenie na tym FOW siedza ?

Poszukaj na webshotsie moze - tak na szybko znalazlem http://good-times.webshots.com/photo/1417879696075747105biQmJa

+ pewnie innych serwerach z hostingiem fotek - fotosik.pl etc. Moze cos ciekawego bedzie...

 

To pewnie znasz http://koga.net.pl/ - moze warto zapytac na forum.

 

Rano jade do naszej stolicy - wiec dopiero wieczorem moge przerzucic roczniki MiSo - pewnie tez sie znajdzie cos ciekawego....

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano kurna straszne lenie

Pawelku Koge oblukalem i troche nawet jest ale nie to czego szukam. Jak bedziesz przegladal materialy to zwroc uwage na poklad dziobowy i pierwsza nadbudowke. Dokladnie problem mam z dwoma pomostami pomiedzy nimi. Mam takowe w modelu :

 

cd23981dafd471e1.jpg

 

i widze takowe na modelu z CMM choc fotka bardzo slaba

 

c5325f835f83a5cc.jpg

 

oraz znalazlem je na innym modelu

 

b2b5ec2eb1e47382.jpg

d1d58ac6f9379284.jpg

 

a w orginale jakos ich nie widze

 

722eb132cd5c2afd.jpg

 

I co teraz zrobic Moze byly i je usunieto a jesli tak to moze ktos wie kiedy Druga sprawa to dach pierwszej nadbudowki. W instrukcji podaja zielony kolor a czesc ma odwzorowany deskowany poklad. Logicznie, gdyby byly pomosty to by pasowaly te deski ale z drugiej strony

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W drodze z pracy zahaczyłem o Skwer i rzuciłem okiem.

Pokładów nie ma.

Desek na nadbudówce nie widziałem,(bo taki wysoki nie jestem) jedynie dostrzegłem, że obramowanie dachu tejże nadbudówki jest drewniane i pomalowane na biało.

Wieczorem jak mi się uda to cosik więcej spróbuję wyszperać z literatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm przerzucilem jakies 98% (pewnie gdzies mam jeszcze pojedyncze nr. - sprawdze wieczorem) wszystkich MSiO i znalazlem:

 

6/2003 - fotoreportarz z wizyty Daru w Remontowej w pazdzierniku 2003 - 6 fotek - na jednej widac ze pomostow juz w tym czasie nie bylo...

 

4/99 - artykul p.t. "Zabiegi o zachowanie Daru Pomorza" - cztery strony, malo fotek - ale jest o historii wycofania ze sluzby (i cos o remontach) - wiec moze tu bedzie o remoncie podczas ktorego wprowadzono zmiany ktore sa problematyczne ? Artykulu z braku czasu nie czytalem - ale jak chcesz - to wiadomo co

 

Mam gdzies pare rocznikow Morza z lat 60-tych, 70-tych i 80-tych - moze tam bedzie jakas ciekawa fotka - poznym wieczorkiem postaram sie sprawdzic.

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia pochodzą z albumu o takiego:

th_19315_darpom0_122_466lo.jpg

 

wydanego nakładem Wydawnictwa Morskiego w 1974r.

Większość zawartości tego albumu stanowią fotki z życia załogi, wybrałem te, które posiadają jakąś modelarską wartość. Prawie wszystkie są nieopisane, ale najprawdopodobniej wykonane zostały podczas Operacji Żagiel 1972.

 

th_19317_darpom1_122_573lo.jpg th_19324_darpom2_122_377lo.jpg th_19330_darpom3_122_515lo.jpg th_19334_darpom4_122_482lo.jpg

th_19341_darpom5_122_509lo.jpg th_19346_darpom6_122_598lo.jpg th_19353_darpom7_122_475lo.jpg th_19359_darpom8_122_470lo.jpg th_19366_darpom9_122_466lo.jpg

 

Widać, że pomosty są. Dach nadbudówki deskowany nie jest, tylko deskowane są boczne pokłady z tratwami. Nie jestem pewien, ale wczoraj cyba tych bocznych pokładów nie widziałem.

 

 

P.S. Z tej szybkości wysłałem na serwer nieobrócone skany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.