Jump to content

PzKpfw IV ausf.F Italeri 1/35


Radek Filipek
 Share

Recommended Posts

Witam! Ostatni dzień roku, to i pokazać wypada coś co jeszcze w tym roku ukończone. Model to Italeri. Nie ma wiele wspólnego z IV ausf. F, ale kupiłem go tylko dla kalkomanii, które były mi potrzebne do ausf. G. Postanowiłem więc poćwiczyć co nieco na nim. Model prosto z pudła, relaksacyjny. Malowanie z 5 pancernej.

 

9-5.jpg

 

8-6.jpg

 

7-6.jpg

 

12-4.jpg

 

11-4.jpg

 

10-5.jpg

 

zbliżenie na układ jezdny:

zblizenie.jpg

 

Pozdrowienia i wszystkiego dobrego w nadchodzącym roku!

Link to comment
Share on other sites

Fajny! Strasznie mi sie podoba! Dużo wycisnąć z tego zestawu nie można. Sam takowego popełniłem 17 lat temu viewtopic.php?t=18188 i wiem że jest to bolesny w robocie model. Mimo wszystkich wad podoba mi się to co zlepłeś. Model ładny i fajnie pobrudzony.

Link to comment
Share on other sites

Jak prosto z pudła to nieźle go odwaliłeś. Kolor pigmentu jest przyjemny.

Na zbliżeniu nie są fajne te szwy na gaśnicy i kluczu.

Mam jedynie kilka uwag (ale są to takie uwagi - co ja bym inaczej zrobił).

Pobrudziłbym jeszcze górne partie, szczególnie przy włazach gdzie załoga chodzi. Tłumik w innych odcieniach.

Ogólnie tak jak napisałem podoba mi się. Gratulacje.

 

PS. Szczęśliwego Nowego Roku.

 

EDIT:

Czy te tylne haki na line nie mają być do zewnętrzenj strony?

Link to comment
Share on other sites

zbliżenie na układ jezdny

 

... i na nieobrobione ślady łączenia form na gaśnicy i kluczu obok oraz niezapuszczoną łoszem, a dość płytką, szczelinę obserwcyjną w pokrywie bocznego wizjera. Robienie modelu "relaksacyjnego" nie zwalnia z dbałości o dobrą obróbkę elementów przed ich użyciem... Kan z boku ma "dziki", zbyt ostry kolor. Brudzenie samego modelu OK.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.