Skocz do zawartości

Grobowiec Totha - D.A.K 1:35


Przemo1CK

Rekomendowane odpowiedzi

To na podstawie 82E z Tamiyii? Robię właśnie tego Volkswagena, tyle, że w wersji cywilnej z blaszkami Haulera.

Dioramka bardzo przyjemna dla oka i ciekawy temat. Pytanie do opon - co to za białe kreski?

 

Edit: Aaaa... już widzę, że to 1:35 Sorki... pytania o Tamkę nie było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm trochę sie interesuje staroż. Egiptem... i ta postać na kamieniach grobowca to bóg Thot - bóg mądrości, księżyca i wynalazca hieroglifów. Ptah natomiast był bogiem rzemieślników i oficjalnym bóstwem Memfis... no i wyglądał tak:

http://www.educol.net/fr-images-coloriages-colorier-photo-ptah-p12439.jpg

 

Ale z drugiej strony Egipcjanie nieraz sami chachmencili i nadawali jednym bóstwom inne imiona niz teoretycznie powinni ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, masz w 100 % rację, choć ja jestem raczej za starożytną Grecją. Co do tych nazw to różnie bywało, nie mniej jednak bóg z głową ibisa, a przynajmniej ten wizerunek przypisywany jest Tothowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przepraszam, ale zwietrzywszy okazję by się wymądrzyć ;> zapomniałem już zupełnie o skomentowaniu makiety:

Jest bardzo dobra! Ładne brudzenia, wszytsko na swoim miejscu! Po prostu elegancko. Nie widziałem czarnych palemek Afrikakorps, ale to bardzo możliwe, że takie występowały. No i genialny jest sam pomysł tej makiety, podwójnie doceniam rzadkie w naszej kulturze motywy egipskie!

 

+no i fajny element alternatywnej historii!

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako archeolog (wprawdzie wolę Starożytny Wschód, ale i Egipt jest mi bliski) daję wielkiego, tłustego + za pomysł i wykonane. Jest też niestety minus, ale o tym wspomniał już SPIDIvonMARDER, więc nie będę się powtarzał. Oczywiście minusa tego można bardzo łatwo się pozbyć (tak przynajmniej wydaje mi się patrząc na zdjęcia) poprzez zamianę karteczki z informacją co cała scenka przedstawia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klimat ma. Można by się pokusić o elementy większe - tak na przyszłość. Przecież III Rzesza prowadziła szeroko posunięte poszukiwania (ciężko to nazwać wykopaliskami, po prostu ryli i kopali).

Także duży plus za powiązanie tematu.

Ja bym jednak ciut głębiej "wkopał" znalezisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja Dexter, ale sam pomysł zrodził się praktycznie jak podstawka była już prawie gotowa.

 

Co do wykopalisk to gwarantuje tu z tego miejsca, iż w Bytomiu pod koniec lutego zaprezentuję pełną wersję wykopków - na dużej dioramie gdzie wykopaliska będą bardziej zaawansowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do wypowiedzi przedmówców, dioramka zacna, bardzo klimatyczna - coś pod "Mister Dżonsa" , ale przez to właśnie bardzo fajna. Płytę rzeczywiście przydałoby się może odrobinę zagłębić w gruncie, choć z drugiej strony... Jak byś wygładził ten fragment terenu i troszkę dalej od malowidła zrobił wystającą spod cienkiej warstwy piachu resztkę jakiejś kolumny czy obrobionego kamiennego bloku, to "płytkość" wykopaliska obroniłaby się sama (resztki większej budowli/świątyni, jej posadzka, te sprawy...).

 

Pozdrawiam i raz jeszcze gratuluję wykonania i pomysłu!

wielkamucha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dzięki serdeczne Panowie. Co do tej nazwy tak już poprawiona

Tylko czemu po angielsku? Absolutnie nie jest to żaden zarzut, ale tak sobie pomyślałem, że jeżeli już używać języków obcych to w tym przypadku niemiecki pasowałby jak ulał, zwłaszcza w połączeniu ze znajdującym się tam znaczkiem AK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spidi normalnie jakbyś wiedział, wczoraj o tym myślałem heh. Ale następną dio robię na pustyni, co prawda dużo większa będzie. Ale tematyka podobna.

 

Chyba, że masz jakieś pomysły typu: Co D.A.K. mógłby odkopać na pustyni, czyli ruiny, komnaty itp.

 

 

Pozdrawiam

Przemo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mogli by sobie wykopywać np... Gwiezdne Wrota, a co !?

Albo wejście do Hamunaptry, a dokładnie strzegący go posąg Anubisa. Duży dół, kawał posągu i zestaw german at work do tego kilku "wyższych tajemniczych oficerów" i jest klimat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.