Skocz do zawartości

[In-Box] - Renault FT 1917 - M-Model 1/35


skala72

Rekomendowane odpowiedzi

In-Box czołgu Renault FT 1917 w skali 1/35 firmy M-Model z okresu WWI. Zestaw zawiera podstawkę oraz drut kolczasty do wykonania dioramki. Jest on wykonany z żywicy i kosztuje 180 zł. Myślę, że nie jest to zbyt wygórowana cena jak na tego typu model.

 

 

FT_17_MModel_00.jpg

 

FT_17_MModel_01.jpg

 

FT_17_MModel_02.jpg

 

FT_17_MModel_03.jpg

 

FT_17_MModel_04.jpg

 

FT_17_MModel_05.jpg

 

FT_17_MModel_06.jpg

 

FT_17_MModel_07.jpg

 

FT_17_MModel_08.jpg

 

FT_17_MModel_09.jpg

 

FT_17_MModel_10.jpg

 

FT_17_MModel_11.jpg

 

FT_17_MModel_12.jpg

 

FT_17_MModel_13.jpg

 

FT_17_MModel_14.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mimo wszystko RPM + blachy Abera wychodzą taniej :] no i z M-modelu nie zrobisz wraku, nie otworzysz włazów przez które można przewiesić żabojada, nie zrobisz zerwanej gąski, nie zrobisz wersji z kanciastą wieżą.. itd.

 

Możesz zrobić z inna wieżą.

 

Wieża i koła : Aber 35088 - 62 zł. (+,->)

Wnętrze i dodatki : Aber 35087 - 62 zł. (+,->)

FT-17 z RPM 1/35: od 50 zł. (+,->)

Gąsienice RPM 1/35 : od 30 zł

---------------------------

= 200 zł w dużym zaokrągleniu.

 

Pamiętaj, że trzeba włożyć jeszcze kupę roboty aby FT wyszedł poprawnie, nity, śruby itd...

 

In-Box FT-17 z RPM: FT-17 (wieża Berliet okrągła).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ten wnętrza nie posiada, tak więc zestaw drugi abera można skreslić.

Nie do końca, wnętrze to kilka elementów tego zestawu, reszta jest potrzebna, więc niema go co skreślać.

 

Aha, jeszcze jedno. Wolę kupić jeden lepszy model, niż mordować się i dorabiać kupę części do innego, tańszego, zaoszczędzając kilka złotych. Myślę, że przyznasz mi rację.

 

Ps. sprawdziłem i ceny FT-17 z RPM (1/35) kształtują się od 60 zł. do 80 zł, w zależności od modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna sprawa ! Pal licho cenę... szkoda tylko, że to żywica, a nie plastik...

No co ty, zobacz jak są te elementy wykonane, zero nadlewek itd.. Praktycznie sam się składa i ta masa detali która jest idealnie ze skalowana.

 

Patrz na fotkę:

 

FT_17_MModel_02.jpg

 

A te nity to rzeczywiście powinny być takie duże?

 

Lookaj

 

ft17_05.jpg

 

ft17_08.jpg

 

Renault-FT17-Saumur.0004gw9y.jpg

 

renault_ft_17_1.gif

 

Renault%20FT%2017%201.jpg

 

Renault%20FT%2017%203.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z drugiej strony, model składa się "czterech elementów na krzyż". Gdzie tu frajda ze składania?

Poza tym wolałbym aby jednak z żywicy robić pojazdy, których nie można dostać w plastikach, a nie "kopiować" istniejące...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że nie widziałem aby inne firmy niż w/w robiły model FT-17. Co do skali trudności modelu to i owszem, jest on prosty i nie składa się ze zbyt wielu części, ale nie każdy ma ochotę na "katowanie" się z modelem, który składa się z 150 elementów i na dodatek trzeba jeszcze do kupić i dorabiać części. Moim zdaniem chodzi o frajdę i efekt końcowy. To jest sprawa indywidualna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frajdę i satysfakcje raczej mam w momencie skończenia zestawu w którego budowę musiałem włożyć więcej pracy niż tylko zgodnie z instrukcją skleić kilkanaście części na krzyż i do tego za dosyć wygórowaną cenę. Tak czy inaczej druga opcja wydaje mi się bardziej ciekawsza niż ten żywiczny zestaw. Zgodzę się tylko z tym że sam fakt pojawienia się tego zestawu to na pewno duży plus i chętnych z pewnością nie zbraknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj obejrzałem swego Renaulta z RPM i powiem szczerze, że ciężka sprawa. Jest źle wyskalowany, porównałem z wydrukiem planów tech. w tej skali, a części tak sobie pasują, tu za mało, a tam za dużo, minimalnie, ale zawsze.

 

I mam pytanie, ponieważ nie miałem czasu zagłębić się bardziej w temat. Czy te pierwsze modele FT-17 czymś się różnią od tych używanych później, bo mi wydaje się, że niczym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(.....) nie każdy ma ochotę na "katowanie" się z modelem, który składa się z 150 elementów (.....) To jest sprawa indywidualna.

 

Święte słowa !!! Po prostu nie każdy ma na to czas... Mnie osobiście wiekszą frajdę daje malowanie i brudzenie, niż sklejanie...

 

Napisałem, że szkoda iż nie jest to model plastikowy, gdyż nie mam doświadczenia z żywicą... Ale sam temat bardzo ciekawy i rzadki ! Może w nastepnym wcieleniu doczekam się wydania Renówki przez Dragona ? ...gdy już Chińczykom skończą sie pomysły na wszelkie wariacje na temat PzKpfw jeden, dwa, trzy, cztery itp., itd., itp....

 

Serdecznie pozdrwiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(.....) nie każdy ma ochotę na "katowanie" się z modelem, który składa się z 150 elementów (.....) To jest sprawa indywidualna.

 

Święte słowa !!! Po prostu nie każdy ma na to czas... Mnie osobiście wiekszą frajdę daje malowanie i brudzenie, niż sklejanie...

 

gdyż nie mam doświadczenia z żywicą... Ale sam temat bardzo ciekawy i rzadki !

Nie jesteś osamotniony, ja tez nie mam, po za opiłowaniem figurek czołgistów, gdzie mało nie dostałem pylicy i dlatego napisałem, że model jest bardzo dobrze wykonany i nie ma "nadlewek" itp. cudów.

Złamałem się i za raz zamawiam model, pal sześć licho.

 

nie zrobisz zerwanej gąski, nie zrobisz wersji z kanciastą wieżą.. itd.

zrobisz zerwane gąsienice, przecież masz komplet dodatkowych kół. Co do wieży - kanciastej to dlaczego mówisz, że nie zrobisz, a blaszki? Mówisz jak byś mógł np. z modelu PZ.V G mógł zrobić wer. D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

dla mnie ten model jest wypas...miłaem kilka figurrek z Mmodel...ipowiem szczerze ze dla tycz co robili coś z żywicy to bedzie miła odpinana...zywica z M... jest wresz wypasiona,mieka,miła w obróbce,rewelka,,,,dla tych robili JMD to jest podobna.....model drogi ale bardzo ładnie wykonany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że w tym tygodniu przyjedzie do mnie w/w model FT 1917 i mam zamiar zrobić go z okresu wojny z Rosją Sowiecką lub Ukraińcami i tu mam problem. Nie do końca mogę znaleźć materiały dot. malowania czołgu z tego okresu. Na wielu fotkach FT wygląda że nie posiadał kamo tylko był pomalowany na jednolity zielony kolor. Czy ktoś posiada jakieś materiały, informację na ten temat ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

I przyczołgał się do mnie FT 1917.

Do zestawu dołączona jest instrukcja w j. angielskim oraz kolorowa karta z wariantami malowania kamuflażu. Oto jak się prezentuje:

 

FT_17_MModel_26.jpg

 

FT_17_MModel_27.jpg

 

FT_17_MModel_39.jpg

 

FT_17_MModel_29.jpg

 

FT_17_MModel_30.jpg

 

FT_17_MModel_28.jpg

 

FT_17_MModel_31.jpg

 

FT_17_MModel_33.jpg

 

FT_17_MModel_32.jpg

 

FT_17_MModel_34.jpg

 

FT_17_MModel_36.jpg

 

FT_17_MModel_40.jpg

 

FT_17_MModel_37.jpg

 

FT_17_MModel_38.jpg

 

FT_17_MModel_42.jpg

 

FT_17_MModel_41.jpg

 

Zapakowany jest w kartonowe (sztywne) pudło. Model i jego części zabezpieczone są w woreczkach i dodatkowo owinięte w folię tzw. bąbelkową. Mam nadzieję, że przyznacie, że model jest wykonany bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.