Skocz do zawartości

Nissan Skyline PCG-10


Kazik

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega Waldek vel. Wuen prosił co by więcej pokazać więc spełniam prośbę.

 

Model czterodrzwiowego Nissana Skyline PCG-10 GT-R z lat 69-70 z firmy Fujimi.

 

IMG_6326.jpg

 

Rozgrzebałem go już jakiś czas temu ale po pojawieniu się w magazynie jakiejś nowości (nie pamiętam co to było) porzuciłem go i tak został. Na tą chwilę trochę mu do końca brakuje ale już nie dużo.

Powrzucam w kilku etapach fotki z działań przy modelu. Nie ma ich za dużo ale kilka jest.

 

Prosto z pudełka wyglądał tak

 

IMG_6321.jpg

 

IMG_6320.jpg

 

IMG_6319.jpg

 

Starsze wydania fujimi nie powalają jakością wykonania i ilością detali. Karoseria wymagała trochę szlifowania i paru poprawek choć muszę przyznać że nie „doktoryzowałem” się przy niej bo miał to być jedynie model eksperymentalny do przetrenowania paru rzeczy.

Po podkładzie całość fuknięta niebieskim metalikiem z Gunze (C76 o ile dobrze pamiętam).

 

IMG_6361.jpg

 

IMG_6362.jpg

 

IMG_6364.jpg

 

IMG_6365.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się bardzo ciekawy projekt. Szczerze mówiąc nawet nie wiedziałem że istniała taka fura, ale wygląda super- - strasznie zadziornie

Nie wiem czy to przez światło / zdjęcie, ale lakier wydaje się być "szorstki". Czy to złudzenie optyczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już go kiedyś gdzieś widziałem ... Model podoba mi się, org felgi są piękne. Maciek_muzzy, wejdź sobie na http://www.1999.co.jp/eng/car/ i zobacz ile Japonia posiada takowych klasyków. Mi osobiście marzy się model KPGC 10 GT-R.

Ps kolega napisał, że jest to lakier metalik, on bez bezbarwnego tak właśnie wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z kultowych GT-Rów chociaż popularniejszy był 2drzwiowy.

 

Tak jak napisał fliper to jest metalik i daje takie wrażenie. Bardzo fajna farbka. Polecam!

 

IMG_6346-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy.

Tak jak pisałem był to model treningowy więc trochę wymyślałem.

Na karoserię trafiło kilka kalek m.in. całkiem nieświadomie na tylny słupek kalka Mugena który z Nissanem ma niewiele wspólnego (do usunięcia w dalszym etapie).

 

IMG_6399.jpg

 

IMG_6400.jpg

 

A potem było coś takiego

 

IMG_6401.jpg

 

IMG_6402.jpg

 

i rezultat

 

IMG_6407.jpg

 

IMG_6408.jpg

 

IMG_6409.jpg

 

IMG_6411.jpg

 

Pasy fukane bez podkładu białą farbą Zero. Trzy mgiełki i pokryło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz wypwiadam sie oficjalnie o czyims modelu, ale ten naprawde zrobil na mnie wrażenie.

 

Jeszcze czarne felgi, zapinki na maske i bagaznik oraz lotka czarna na bagazniku (lotka - nie spoiler) no i ladny wydech 2 koncowki albo 4 po 2 z kazdej strony ... ale sie rozmazylem tylko takie elementy podkreslajace

 

Wielkie brawa i czekam na finish

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy.

 

Ciekawy jestem czy jakbym nie napisał że to kalka Mugena to czy ktoś by to skojarzył

Ale nie ważne.

 

Parę fotek co w środku.

Generalnie w tym zestawie środek jest dość ubogi i słabo wykonany.

Dla przykładu siedzenia przed obróbką

 

IMG_6369.jpg

 

IMG_6372.jpg

 

parę rzeczy ze środka w trakcie malowania oraz koła

 

IMG_6437.jpg

 

IMG_6438.jpg

 

IMG_6439.jpg

 

Od razu mówię że taka pół klatka jest w zestawie. Od siebie do wnętrza dodam wymianę fotela kierowcy na kubełkowy+pasy szelkowe, flock na podłogę oraz drobiazg w postaci dodatkowego obrotomierza z sygnalizacją zmiany biegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazik jest tu jeden maniak (nicka nie wymienię ), który na pewno zwróciłby na to uwagę bez twojego naprowadzenia.

 

Zdradź nam jeszcze jakie tricki eksperymentujesz na tym modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdradź nam jeszcze jakie tricki eksperymentujesz na tym modelu.

 

Nie nazwał bym tego trickami. Poprostu test kilku nowych dla mnie farb i sposobów malowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Ja proponuje rozjaśnić wnętrze. Np srodek fotela biały a boki niebieskie. Boczki drobne białe elementy (ładnie pasowałobędzie do pasów na karoserii)

W swoim kartonowym Fiacie tak zrobiłem

http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=133488&t=116537#reply_133488

 

A felgi np białe. lub srebrne, na pewno nie czarne/ciemne.

 

Generalnie model bardzo mi sie podoba.

Pozdr Jacek J

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.