Skocz do zawartości

Mustangi D x 4 klepane 1:72 Tamka i Haska


SOPOL73

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chcę przedstwić to co dzieje się obecnie w moim warsztacie i jakies 2 miesiące do tyłu.

Postanowiłem zrobić seryjną klepankę, bo tak praktykowałem z ostatnimi meserami np. Hiszpanem i zdało egzamin. Na warsztacie mam 3 modele z Hasegawy i jeden z tamki - "PETIE 2ed". Modele się same skleiły no może troszkę korekty. Przy jednym miałem ubytek w skrzydle na krawędzi spływu, ale to zniwelowałem klejem CA i delikatnym szlifowaniem.

Oto modele w pudłach i po wstępnym przymiarkowaniu:

listopad2009005.jpg

listopad2009002.jpg

listopad2009003.jpg

listopad2009004.jpg

listopad2009006.jpg

 

Po uformowaniu bryły i zniwelowaniu niedoskonałości pokryłem podkładem szarym Gunze, następnie zrobiłem skromny preshading.

Na fotkach już po naniesieniu pewnych kolorów i po maskowaniu:

 

listopad2009008.jpg

listopad2009009.jpg

listopad2009011.jpg

 

Wyszło coś takiego po malowaniu metalizerami Super MM, widać ładnie preshading i dobrze się zapowiada na końcowy efekt. Przed nakładaniem kalek dla połysku dałem odpowiednią ilośc sido (szeroko go stosuję), efekt jest taki:

listopad2009021.jpg

listopad2009022.jpg

listopad2009023.jpg

listopad2009024.jpg

listopad2009026.jpg

listopad2009027.jpg

listopad2009028.jpg

listopad2009029.jpg

 

Następny etap prac to dalsze naklejanie kalek, ale jeszcze podwozie , wydechy i cała masa detali. Obecnie to wygląda tak:

Mustangiwar002.jpg

Mustangiwar004.jpg

Mustangiwar005.jpg

Mustangiwar009.jpg

Mustangiwar010.jpg

Mustangiwar013.jpg

Mustangiwar014.jpg

Mustangiwar015.jpg

Mustangiwar016.jpg

Mustangiwar019.jpg

 

A to już jest w gablotce:

Mustangiwar020.jpg

Mustangiwar022.jpg

 

Czekam na podpowiedzi co jeszcze można zrobić i jakie korekty wprowadzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekcik całkiem całkiem też się zastanawiałem czy nie budować dwóch Mustangów ale Ty to mnie zszokowałeś. Wiesz jakoś mi nie pasuję ten preshading do Mustangów amerykańscy piloci raczej dbali o swoje maszyny i były one dość czyste jak na warunki w których przebywały i walczyły. Po za tym bardzo ładne modele i fajna kolekcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 95% będę jak mnie nie ściągną awaryjnie do pracy.!!!

Właśnie o tym myślałem co by się na spotkaniu pojawić! Dawno nie byłem! Jeszcze muszę załatwić opiekunkę do mojej córki i będę na 99%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 95% będę jak mnie nie ściągną awaryjnie do pracy.!!!

Właśnie o tym myślałem co by się na spotkaniu pojawić! Dawno nie byłem! Jeszcze muszę załatwić opiekunkę do mojej córki i będę na 99%.

No to sie zobaczymy, ja tam sie martwie by jakoś dojechać i trafić

Ale postaram się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.