Jump to content

Boros

Members
 • Content Count

  446
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Boros

 1. Myślę że F-16 i F/A-18 reprezentują ten sam poziom. Różnice i to bardzo dużą na współczesnym polu walki robi Growler żaden F-16 nie ma takich możliwości w dziedzinie walki elektronicznej co wspomniany E/A-18. Biorąc pod uwagę że F/A i E/A są prawie takie same daje nam to o wiele korzystniejszą pod kątem logistycznym i efektywniejszą pod kątem bojowym platformę niż połączenie F-16 i F-35. A pod względem finansowym, myślę że w tej samej cenie moglibyśmy kupić więcej samolotów.
 2. Trochę mnie zastanawia strategia obrana przez nasz rząd w temacie wyboru następcy MiG-29 i Su-22. Nie chodzi mi tu o to czy my potrzebujemy samolotu 5 generacji czy może wystarczy 4 lub jak to mówią nasi sąsiedzi 4,5 . Mnie zastanawia to, jak nasz rząd chce kupić dobry samolot za dobrą cenę skoro już na samym początku wycina całą potencjalną konkurencje amerykanów mówiąc "kupimy F-35". Jeden z argumentów przy negocjowaniu ceny już mamy "załatwiony". Podobnie było z Patriotami odnoszę wrażenie że nawet nie starali się stworzyć pozorów że jest jeszcze MBDA i na tej zasadzie coś ugrać. Chyb że chcą zaistnieć u amerykanów jako wybawcy "problemu tureckiego". Tak to by miało jakiś sens pytanie czy my to udźwigniemy np pod względem technologicznym ? Kolega Salo wywołał temat wyboru samolotu F-16, oczywiście przyznaję że piękna maszyna która skokowo podniosła możliwości naszego lotnictwa. Lecz z perspektywy czasu lepszy wyborem były by F/A-18 który razem z E/A-18 tworzy kompletny system walki, takie przynajmniej jest moje zdanie .
 3. Boros

  MiG-21

  Mam pytanie odnośnie MiG-21PFM nr 6910 (malowanie z szarym statecznikiem pionowym). Kolor wspomnianego wcześniej statecznika to zgodnie z informacjami zawartymi w instrukcji c324, ale powiem wam że nie przekonuje mnie ten odcień. Może ma ktoś jakies sprawdzone info na ten temat?
 4. Cześć Może zostało komuś godło o którym wspominam w temacie, przyda się też miniatura herbu Poznania które miały niektóre Mig-i choć nie jest to element konieczny same godła wystarczą. Ewentualną ofertę proszę na priv
 5. Cześć jeśli komuś zostalo godlo 62 plm z czerwonym krukiem to bardzo chętnie przyjmę. Kończę MiG-21 PFM i właśnie tych dwóch elementow mi brakuje.
 6. Boros

  MiG-21

  Jakiś czas temu na tym forum doszukałem się informacji że do naszych MiG-21 pasuje White Aluminium ALC-106 i powiem szczerze patrząc na zdjęcie PFM-ów z 62 PLM mam wątpliwości czy nie bardziej będzie pasował Hataka C003 lub osławione C8 Gunze. Dodam że w planach 21 z lat 90 z czerwonym lub niebieskim krukiem.
 7. Tak te szyby wklejane w owiewkę to fajne rozwiązanie. Sam model trochę przerobiłem przez wzbogacenie komory bombowej przerycie większości linii podziału i zrobienie różnego rodzaju "kratek" ze siatki miedzianej. Teraz malowanie czarnego samolotu wzorując się na KFS.
 8. Dziękuję za odpowiedź model dość archaiczny ale damy radę.
 9. Cześć Zakupiłem model wspomniany w tytule i mam dwa pytania, pierwsze dotyczące linii podziału czy powinny być wklęsłe czy wypukłe? Wiem że pytanie może się wydać nie którym banalne ale patrząc na zdjęcia z sieci już sam nie wiem. Drugie pytanie dotyczy żywicy cmk czy będzie pasować do mojego modelu?
 10. Coś pięknego, naprawdę kolego pokazujesz że można.
 11. Boros

  Su-7/20/22

  Tak maluję na niskim ciśnieniu tak że dzięki za cenną informację. A powiedz jak z mieszaniem tych farb z gunze?
 12. Boros

  Su-7/20/22

  O dzięki za informację, choć myślałem że one są już gotowe do malowania aero.
 13. No widzę że kolega nie zwalnia tempa. Super temat i ciekawa inspiracja, będę obserwował.
 14. Boros

  Su-7/20/22

  Dziękuje koledzy za wsparcie merytoryczne. Widziałem zestaw Hataki, natomiast preferuję farb wodne Gunze H z racji tego że są chyba mniej uciążliwe dla domowników.
 15. Co do uszczelki. Ja w swoim 29 zamaskowałem taśmą, ale zamiast pryskać aero przemalowałem pędzelkiem dość grubo lecz z wyczuciem. Wydaje mi się że efekt jest ciekawszy.
 16. Boros

  Su-7/20/22

  Cześć Czy ma ktoś schemat malowania Su-22 o nr 9101? Fajnie by było gdyby zawierał informacja o farbach z palety Gunze.
 17. Powiem Ci kolego że jeśli takie cuda robisz z 1/72 to ja dla swojego projektu w 1/48 nie mam wymówek.
 18. Szkoda osobiście lubię takie zestawienia.
 19. Jak najbardziej masz rację te które zaznaczyłem, to powiedzmy na początek. Warto też się przyjrzeć powierzchni płatowca czy nie ma na nim jakiś wzmocnień jak np na 111 przy dolnym wlocie powierza.
 20. Dobre te twoje modele. Fajne to ostatnie zdjęcie masz jeszcze więcej F-104 i MiG-21?
 21. Salo koledzy GEM i inni pokazali że można więc dlaczego nie. Czyż nie jest to kwintesencja modelarstwa? 😉
 22. Jeśli chodzi o tę modernizacje MiG-29 to łatwo wszystko dorobić samemu , zachęcam do próbowania.
 23. Boros

  MiG-29 Fulcrum

  Ma może ktoś zdjęcia górnych wlotów powietrza w poz. otwartej ?
 24. Boros

  F-14

  Proszę moderatora o połączenie tego warsztatu z F-14A ITALERI 1/48 (REAKTYWACJA). Przez przypadek założyłem nowy warsztat.
 25. Boros

  F-14

  Wczoraj po długiej przerwie udało mi się trochę posiedzieć przy moim Kocurze. Teraz budowa przedstawia się tak. Poprawiłem wloty powietrza, przez wklejenie tam kawałka arkusza plastiku. Tutaj będzie mnie czekać walka z wyszlifowaniem i wyrównaniem wszystkiego zwłaszcza od wew strony . Postanowiłem dorobić dyszę. Bardzo mi się podoba to zróżnicowanie w F-14 . Kabina troszeczkę przerobiona przez rozdzielenie stanowiska pilota i operatora RIO pojawią sie tam jeszcze fotele Pavli i elementy blach dedykowanych do modelu hobby boss (kiepski wybór ponieważ mała elementów pasuję do mojego modelu) Na tym etapie mam kilka pytań. Czy z wyjątkiem tego "czujnika" przed owiewką który mówi pilotowi że samolot nie leci prosto coś jeszcze mogę niewielkim kosztem dorobić lub przerobić?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.