Jump to content

Boros

Members
 • Content Count

  446
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutral

About Boros

 • Birthday 11/20/1983

Personal Information

 • Location
  Poznań
 • Interests
  Modelarstwo

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Myślę że F-16 i F/A-18 reprezentują ten sam poziom. Różnice i to bardzo dużą na współczesnym polu walki robi Growler żaden F-16 nie ma takich możliwości w dziedzinie walki elektronicznej co wspomniany E/A-18. Biorąc pod uwagę że F/A i E/A są prawie takie same daje nam to o wiele korzystniejszą pod kątem logistycznym i efektywniejszą pod kątem bojowym platformę niż połączenie F-16 i F-35. A pod względem finansowym, myślę że w tej samej cenie moglibyśmy kupić więcej samolotów.
 2. Trochę mnie zastanawia strategia obrana przez nasz rząd w temacie wyboru następcy MiG-29 i Su-22. Nie chodzi mi tu o to czy my potrzebujemy samolotu 5 generacji czy może wystarczy 4 lub jak to mówią nasi sąsiedzi 4,5 . Mnie zastanawia to, jak nasz rząd chce kupić dobry samolot za dobrą cenę skoro już na samym początku wycina całą potencjalną konkurencje amerykanów mówiąc "kupimy F-35". Jeden z argumentów przy negocjowaniu ceny już mamy "załatwiony". Podobnie było z Patriotami odnoszę wrażenie że nawet nie starali się stworzyć pozorów że jest jeszcze MBDA i na tej zasadzie coś ugrać.
 3. Boros

  MiG-21

  Mam pytanie odnośnie MiG-21PFM nr 6910 (malowanie z szarym statecznikiem pionowym). Kolor wspomnianego wcześniej statecznika to zgodnie z informacjami zawartymi w instrukcji c324, ale powiem wam że nie przekonuje mnie ten odcień. Może ma ktoś jakies sprawdzone info na ten temat?
 4. Cześć Może zostało komuś godło o którym wspominam w temacie, przyda się też miniatura herbu Poznania które miały niektóre Mig-i choć nie jest to element konieczny same godła wystarczą. Ewentualną ofertę proszę na priv
 5. Cześć jeśli komuś zostalo godlo 62 plm z czerwonym krukiem to bardzo chętnie przyjmę. Kończę MiG-21 PFM i właśnie tych dwóch elementow mi brakuje.
 6. Boros

  MiG-21

  Jakiś czas temu na tym forum doszukałem się informacji że do naszych MiG-21 pasuje White Aluminium ALC-106 i powiem szczerze patrząc na zdjęcie PFM-ów z 62 PLM mam wątpliwości czy nie bardziej będzie pasował Hataka C003 lub osławione C8 Gunze. Dodam że w planach 21 z lat 90 z czerwonym lub niebieskim krukiem.
 7. Tak te szyby wklejane w owiewkę to fajne rozwiązanie. Sam model trochę przerobiłem przez wzbogacenie komory bombowej przerycie większości linii podziału i zrobienie różnego rodzaju "kratek" ze siatki miedzianej. Teraz malowanie czarnego samolotu wzorując się na KFS.
 8. Dziękuję za odpowiedź model dość archaiczny ale damy radę.
 9. Cześć Zakupiłem model wspomniany w tytule i mam dwa pytania, pierwsze dotyczące linii podziału czy powinny być wklęsłe czy wypukłe? Wiem że pytanie może się wydać nie którym banalne ale patrząc na zdjęcia z sieci już sam nie wiem. Drugie pytanie dotyczy żywicy cmk czy będzie pasować do mojego modelu?
 10. Coś pięknego, naprawdę kolego pokazujesz że można.
 11. Boros

  Su-7/20/22

  Tak maluję na niskim ciśnieniu tak że dzięki za cenną informację. A powiedz jak z mieszaniem tych farb z gunze?
 12. Boros

  Su-7/20/22

  O dzięki za informację, choć myślałem że one są już gotowe do malowania aero.
 13. No widzę że kolega nie zwalnia tempa. Super temat i ciekawa inspiracja, będę obserwował.
 14. Boros

  Su-7/20/22

  Dziękuje koledzy za wsparcie merytoryczne. Widziałem zestaw Hataki, natomiast preferuję farb wodne Gunze H z racji tego że są chyba mniej uciążliwe dla domowników.
 15. Co do uszczelki. Ja w swoim 29 zamaskowałem taśmą, ale zamiast pryskać aero przemalowałem pędzelkiem dość grubo lecz z wyczuciem. Wydaje mi się że efekt jest ciekawszy.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.