Skocz do zawartości

Focke wulf 190 A-8


gazik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koleżanki i kolegów;

mam następujące pytania:

- na jaki kolor powinienem malowac łopatki wirnika (element pomiędzy kołpakiem śmigła a blokiem cylindrów)- kamuflażowy czy też inny?

-jak robic zapuszczanie czerni pomiędzy linie podziału blach poszycia (odpowiednio rozrzedzony 33 humbrol a jego nadmiar z powierzchni zebrany czymś chłonnym (chusteczka?) czy może inny barwnik?

-linka anteny- czy powinienem ją raczej wkleic w maszcik na sterze kierunku przed sklejeniem połówek kadłuba czy może raczej później bawic się innymi metodami?

Mracam po wielu latach do modelarstwa więc proszę o wyrozumiałośc dla moich byc może śmiesznych pytań. Dzięki z góry za odpowiedź. Niebawem kolejne zapytania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- na jaki kolor powinienem malowac łopatki wirnika (element pomiędzy kołpakiem śmigła a blokiem cylindrów)- kamuflażowy czy też inny?

Czarny

-jak robic zapuszczanie czerni pomiędzy linie podziału blach poszycia (odpowiednio rozrzedzony 33 humbrol a jego nadmiar z powierzchni zebrany czymś chłonnym (chusteczka?) czy może inny barwnik?

tutaj masz wyczerpujaca odpowiedz

viewtopic.php?t=6669

-linka anteny- czy powinienem ją raczej wkleic w maszcik na sterze kierunku przed sklejeniem połówek kadłuba czy może raczej później bawic się innymi metodami?

Oczywiscie na samym koncu, bedzie to ostatni doklejany element do modelu

Mracam po wielu latach do modelarstwa więc proszę o wyrozumiałośc dla moich byc może śmiesznych pytań. Dzięki z góry za odpowiedź. Niebawem kolejne zapytania

Pytaj smiało, popszukaj mojego watku o Fw-190, moze on Ci co nieco pomoze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kolejne pytania: moja foka (zestaw z Revella) w kalkomaniach nie posiada swastyk na usterzenie pionowe. Rozumiem, że to wynika nie z tego, że tak je oznaczano (a właściwie nieoznaczano) a stąd, że po prostu nie ma ich w zestawie?

I drugie pytanie- czy wnętrze kokpitu foki 190 A-8 oraz komory podwoziowe i golenie podw. głównego to humbrol 64?

Artur D.- długo szukałem Twojego wątku z budowy tej foczki ale nie odnalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź w profil Artura i kliknij "znajdź wszystkie tematy". Ja również budowałem Fokę A-8, tyle, że /R2. O tutaj: viewtopic.php?t=9866&highlight=

 

W odniesieniu do niemieckich maszyn, wygodniej jest używać oznaczeń kolorów w nomenklaturze RLM (Ministerstwo Lotnictwa Rzeszy). Z tego co pamiętam, wnętrze kabiny powinno być w kolorze RLM66 (czarno-szary). Natomiast wnęki w RLM02 (szary). Tutaj np poczytaj o tych kolorach: http://www.rlm.at/download/rlmpdf_e.pdf (na szybko znalezione w necie). W różnym czasie było różnie z zastosowaniem kolorów - na początku wojny np w kokpitach używano RLM02, pod koniec - RLM66. Jednak moja mglista znajomość tematu i słaba pamięć skutecznie ogranicza to, co mogę Ci powiedzieć na 100%.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M

I drugie pytanie- czy wnętrze kokpitu foki 190 A-8 oraz komory podwoziowe i golenie podw. głównego to humbrol 64?

 

Kokpit - RLM 66

wnęka podwozia i golenie - RLM 02 lub RLM 76 (jak spód) lub goły metal.

 

wszystko zależy jaki konkretny egzemplarz wykonujesz. Jaki numer boczny? Jaki Werk Numer? Jaka fabryka itp etc...

 

Swastyk nie ma gdyż u Niemców jest ona kategorycznie zabroniona. Można dokupić sobie zestaw Techmodu German Swastikas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśnic należy ,że co do swastyk ,to owe ograniczenie jest natury prawnej .

Po wojnie zostały w Niemczech zabronione przedstawianie jakichkolwiek oznaczeń kojarzących się z nazistowskimi.Stąd też nawet na replikach czy samolotach odrestaurowanych ,zarejestrowanych w Niemczech nie znajdziesz na ogonach tych maszyn swastyki.

 

Pomijając fakt ,że owy znak (swastyka) była używana już od setek lat przez rzymian .....tyle z historii.

 

Powodzenia w budowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.