Skocz do zawartości

Fw-190 A8 Hasegawa 1:32


Artur D.

Rekomendowane odpowiedzi

I ja też pozwole sobie dołączyc do konkursowego grona.

Wyrób Hasegawy przedstawiajacy konstrukcje Prof. Tanka od zawsze chodził mi po głowie i teraz nadszedł czas by zrealizować swoje zamierzenia.

NA początek zawartość pudełka:

01.jpg

02.jpg

03.jpg

04.jpg

05.jpg

06.jpg

07.jpg

08.jpg

09.jpg

Pare dodatków

10.jpg

11.jpg

I niech moc będzie moim sprzymierzeńcem.....

P.S. Prawdopodobne malowanie

PULPIT01.jpg

Miałem troszkę przerwy a dodaktków masa, ale raz kozie śmierć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 66
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Fajnie, że ten model powstanie Z tego co pamiętam, coś jest nie tak z wnękami podwozia - powinno być widać silnik bodajże. Ale to jest do sprawdzenia.

 

Jak będziesz robił klapy? Będziesz lutował czy sklejał? Mam klapy do Avengera i dziś rano tak siedziałem nad nimi i się zastanawiałem jak to zrobić...

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
Wnętrze kabinki mi się podoba , będziesz robił jakieś nitowanie ?

z ciekawością obserwuje bo mam w poczekalni podobny model z tej firmy , skrzydła ma te same tylko dłuższy dziób.

 

Pozdrawiam Jarek

Jarku, nitowania nie będe robił, mam jakąś awersje do nadmiernie znitowanych modeli, a co się tyczy Dory, to stoi już od dawna w jedynym słusznym malowaniu czyli Papagei Staffel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturze nie wydaje ci się, że te edkowe kolorowe blaszki wyglądają troszkę śmiechowo? strasznie odstają od twojego RLM 66 w kokpicie. Troszkę nie halo.

 

Nitowanie swoją drogą Focke-Wulfowi dodaje tylko uroku... szczególnie na dźwigarze .

 

Jakie malowanie planujesz?

 

Do czego się mogę przyczepić to to że kokpit "wpadł" ci do środka. Powinien być na równi z burtami.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturze nie wydaje ci się, że te edkowe kolorowe blaszki wyglądają troszkę śmiechowo? strasznie odstają od twojego RLM 66 w kokpicie. Troszkę nie halo.

Wiem, wiem, Edek dał d..py, ale musi tak juz zostac

Nitowanie swoją drogą Focke-Wulfowi dodaje tylko uroku... szczególnie na dźwigarze .

Zero nitowań, nie przepadam za tym efektem

Jakie malowanie planujesz?

Jedyne słuszne planowałem je już od bardzo dawna, tylko zasranwaim sie czy popełnic fikcje Pana Michulca (baaaardzo fajna) czy moze tak jak w było naprawde

PULPIT01.jpg

 

Do czego się mogę przyczepić to to że kokpit "wpadł" ci do środka. Powinien być na równi z burtami.

 

Pozdrawiam

Olo porownalem przed chwilką Dore i jej kokpit jest tak samo osadzony jak w obecnie sklejanym Antonie, jest to raczej wina fotek niż błędu modelarskiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem, Edek dał d..py, ale musi tak juz zostac

 

Ale kokpit Hasegawy jest na prawdę ładny. Tablicę przyrządów to ja rozumiem, ale panele boczne?

 

Zero nitowań, nie przepadam za tym efektem

 

Ok. Kwestia upodobania

 

Olo porownalem przed chwilką Dore i jej kokpit jest tak samo osadzony jak w obecnie sklejanym Antonie, jest to raczej wina fotek niż błędu modelarskiego

 

A ja ci powiem, że w Dorze masz ten sam błąd .

 

Tak to wygląda w mojej 1/72:

p1100570.jpg

p1100570.jpg

reszta tu -> http://modelwork.pl/viewtopic.php?t=12685&postdays=0&postorder=asc&start=15

 

A tutaj "żywiec":

 

p1130301.jpg

p1130303.jpg

źródło: HT Model Special Focke Wulf Fw 190 A/F/G - fotografia użyta na potrzeby dyskusji.

 

Podrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.