Skocz do zawartości

Mitsubishi ZERO zake 52 1:32 [Tamiya]


Masserati

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem nowy na forum

 

Moim pierwszym modelem na tym forum będzie mitsubishi ZERO zake 52 od Tamiya w skali 1:32

393aad52dc0ee1b3m.jpg

 

Dziś pomalowałem jedną warstwę farby:

db17ffdaf45705a0m.jpg

I teraz mam do bardziej zorientowanych w technice malowaniu pytanie, a mianowicie na którym zdjęciu lepiej mi wyszło pomalowanie pierwszą warstwą??

 

[1]

68d52ec1aed56b87m.jpg

 

[2]

bf586c37a51e303dm.jpg

 

 

A tu złożone dwie połówki kadłuba(na sucho ;-) )

64b4d19074a179c2m.jpg 57364f5deb7c3ee5m.jpg e5c0f84fc18e29a7m.jpg

 

Jeśli ktoś zechce mogę zrobić in-box i dodać na zdjęciach jakiś przedmiot dla porównania jakiej to jest wielkości.

 

CDN....

 

Pozdrawiam.

Masserati

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duża sprawa! Przy tej wielkości modelu radziłbym zainwestować w choćby najprostszy aerograf. No ostatecznie spraye - szkoda byś malowaniem spaprał takiego ptaszka.

jeśli chodzi o malowanie to nieważne jak wyglada pierwsza warstwa - wazne jak wyglada efekt końcowy - na pierwszy rzut oka lepiej wygląda foto [2] ale jak się zastanowić to [1] ma cieńszą warstwę więc jak pomalujesz drugą w poprzek to i tak ładnie pokryje a nie będziesz mieć grubej skorupy. Powodzenia w budowie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tej wielkości modelu radziłbym zainwestować w choćby najprostszy aerograf. No ostatecznie spraye - szkoda byś malowaniem spaprał takiego ptaszka.

Zainwestowałem w spraye, bo nie widziało mi się malować pędzlem

 

 

Pozdrawiam

MeSSer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kojarzę Twoje modele ze sklejmy.com. Zainwestuj w aerograf...

 

Witamy na forum

 

Hehe.... no fakt udzielam się na sklejmy.com tylko że na sklejmy jestem jako MeSSer, kiedyś byłem Masserati.

 

Co do aerografu, jest zamiar zainwestować w to cudo, ale to dopiero po wakacjach jak będę miał kasę.

 

EDIT:

Takie pytanie, czy ktoś używał kiedyś humbrol clearfix

533f4d4d96f49960m.jpg

 

 

Pozdrawiam

Masserati

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro stac cie na tamiye w 1 32 to na aero pewnie tez. malowanie modelu w tej skali pezdlem sie troche mija z celem a na spraje wydasz tyle co na aero...przemysl to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro stac cie na tamiye w 1 32 to na aero pewnie tez. malowanie modelu w tej skali pezdlem sie troche mija z celem a na spraje wydasz tyle co na aero...przemysl to...

A jeśli ten samolot dostałem jako prezent

 

A co do aero to kupie jak będę miał kasę.

 

Pozdrawiam

MeSSer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zedytuj pierwszego posta i popraw "zake" na "Zeke" .

 

Ja także uważam, że malowanie takiej klofty pędzlem mija się z celem (sam robię wcześniejszą Zerówkę w 1/24). Czemu nie zaszpachlowałeś tych wypychaczy na bokach kabiny? Wiem, że i tak niewiele będzie widać, wycięcie kabiny w tej skali ma pewnie jakieś 15 mm szerokości, szkielety są wklejane osobno etc., ale to Cię nie usprawiedliwia ...

 

P.S. Jeśli to Typ 52, nie powinna czasem mieć "późniejszych" (czworokątnych z wyoblonymi narożnikami/owalnych) wycięć odprowadnic gazów prochowych z kaemów w bokach kadłuba? Na box art'cie to widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także uważam, że malowanie takiej klofty pędzlem mija się z celem (sam robię wcześniejszą Zerówkę w 1/24)

Może jak mi się uda namówić rodziców to kupią mi aerograf, ale to się na 90% nie uda.

 

Czemu nie zaszpachlowałeś tych wypychaczy na bokach kabiny? Wiem, że i tak niewiele będzie widać, wycięcie kabiny w tej skali ma pewnie jakieś 15 mm szerokości, szkielety są wklejane osobno etc., ale to Cię nie usprawiedliwia Confused...

Dobra przyznaje się:flaga: nie zrobiłem tego z lenistwa

 

P.S. Jeśli to Typ 52, nie powinna czasem mieć "późniejszych" (czworokątnych z wyoblonymi narożnikami/owalnych) wycięć odprowadnic gazów prochowych z kaemów w bokach kadłuba? Na box art'cie to widać.

Hmm... Ale na zdjęciach są widoczne te otwory.

2572c3f51c22fa52m.jpg

My tu pogaduchy, a praca wre

 

Zrobiłem... hmm nie wiem jak to się nazywa w instrukcji pisze że jest to A.M.C. cokolwiek to znaczy.

f2e21214ad0dad43m.jpg

 

A tu jakieś butle też nie wiem od czego

c56b7dd9c0331fd4m.jpg 7dbd87a5025c1d05m.jpg

babd2fdab8b53685m.jpg

Wyszły mi paskudnie te butle, wiec idą do poprawy, ale nie wiem czy usunąć całą farbę czy tylko wziąć papier ścierny 1000 lub 2000 i wyrównać nim powierzchnie a potem rozcieńczyć tę farbę i położyć cienką warstwę jak myślicie co lepsze?

 

Pozdrawiam

MeSSer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :-)

 

W zawiązku z narastającymi pytaniami dlaczego nie zaszpachlowałem śladów po wypychach postanowiłem zacząć od początku i wszystko poprawić.

Zacząłem od wyznaczenia miejsc w których będę kład szpachlę

613684ea024bcfaem.jpg

Następnie nałożyłem szpachlę w te miejsca

faeb341abdb60793m.jpg

Po kilku minutach zdjąłem taśmę i wygląda to tak

029b0a3d96c0325cm.jpg eeb0188b9556e961m.jpg

Używam szpachli Tamiya putty basic type

38af7f8b316edbecm.jpg

 

Powoli poprawiam też te butle tlenową

156d33e8faae7162m.jpg

Chyba jeszcze nałożę jedną warstewkę farby(XF-18)

 

Prosił bym was o opinie o mojej metodzie szpachlowania, a jej dalszy przebieg pokarzę jutro ;-)

 

 

 

Pozdrawiam

MeSSer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :-)

Prosił bym was o opinie o mojej metodzie szpachlowania, a jej dalszy przebieg pokarzę jutro ;-)

 

Skoro prosisz Nie rozumiem po co maskowałeś powierzchnię przed szpachlowaniem, przecież jest prosta, nie było obawy za-ciapania czegokolwiek. Robiąc w ten sposób tylko dołożyłeś sobie pracy z zeszlifowaniem zbyt grubej warstwy. Maskowanie, dobre jest w miejscu trudno dostępnym z którego ciężko jest potem usuwać nadmiar szpachli. Reasumując w tym wypadku wystarczyło nawet nałożyć szpachli na palec i przejechać nim parokrotnie po wypychaczu aby wygładzić powierzchnię.

 

A butle rzeczywiście wyglądają dużo lepiej niż poprzednio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam :-)

 

Dziś nie będzie rewelacji , pokarzę tylko elementy kabiny, które pomalowałem, ale nie do końca bo na nie których trzeba jeszcze pomalować inne elementy ;-)

afd4aa7b9f22a36bm.jpg 4571bc677f7dea56m.jpg e8e5715bc023ac6am.jpg 0d38e1860409de8fm.jpg

9ee867eba40b3a2cm.jpg fc9e898077f0f1f8m.jpg 3f0d738c01a07906m.jpg

 

To na razie tyle, relacja zostaje zawieszona bo chce się trochę podszkolić w malowaniu i niedługo kupie aero.

 

Pozdrawiam.

MeSSer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Kolego w porównaniu z pierwszymi postami w temacie widać duży postęp w malowaniu, na plus- tak trzymać.

Mam nadzieje że jak już "posiądziesz" aero to prace ruszą do przodu ostro, bo temat ciekawy, japońców nigdy za dużo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam wszystkich po długiej przerwie :-)

 

Nie wiele mam do pokazania, bo wiele rzeczy jeszcze schnie, ale już powoli zaczynam składać kabinę do kupy m. in. siedzenie pilota:

p5090554.th.jpg

Na siedzeniu widać takie jak by rowki itp. nie wiem co to jest, ale nie jest to widoczne na pierwszy rzut oka a i farba nie wyschła do końca.

 

Jak na razie to wszystko co mam do pokazania, już niedługo ciąg dalszy relacji ;-)

 

Pozdrawiam.

MeSSer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Żeby nie było że rzucam słowa na wiatr, to pokażę co mam na "warsztacie"

p5100557.th.jpg

 

A tu mój "warsztat" kiedy jest rozłożony :-D

p5100555.th.jpg

 

A co do tego zdjęcia to pozostałość jak jeszcze dzieliłem pokój z siostrą

 

Pozdrawiam.

MeSSer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem kto Mu szlachetny trunek polecił

Ciii..... nie powiem kto poleca takie "Szlachetne trunki"

 

Hehe... Ten kubek co stoi obok "Szlachetnego trunku" to jest kubeczek z herbatą

 

Pozdrawiam.

MeSSer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Z wielkim zadowoleniem mogę stwierdzić że skończyłem fotel pilota i możecie pisać co chcecie, ale i tak mi się podoba

p5110559.th.jpgp5110563.th.jpg

 

 

Pozdrawiam.

MeSSer

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie i profesjonalnie to wygląda , tylko poknociłeś troszkę z rozmieszczeniem tych pasów , od góry mają być dwa cienkie a od dołu dwa grubsze , popraw to i będzie super.

 

Pewnie zasugerowałeś się pasami w aucie

 

 

 

Pozdrawiam jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie i profesjonalnie to wygląda , tylko poknociłeś troszkę z rozmieszczeniem tych pasów , od góry mają być dwa cienkie a od dołu dwa grubsze , popraw to i będzie super.

 

Pewnie zasugerowałeś się pasami w aucie

 

 

 

Pozdrawiam jarek

 

Hmm... A mi się wydaje że jest dobrze, dla przykładu parę zdjęć:

elo2m.th.jpgelo1y.th.jpg

http://www.largescaleplanes.com/Works/MatsumotoNaoto/Zero_cockpit_2.jpg

 

Pewnie zasugerowałeś się pasami w aucie

Nie sugerowałem się pasami od samochodu, nawet mi to przez myśl nie przeszło

 

Pozdrawiam.

MeSSer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że ruszyłeś z kopyta, bo lotniczej 32-ki jest na forum niewiele. Czekam niecierpliwie na kolejne aktualizacje. Pisz jeśli będziesz potrzebował papierów

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.