Skocz do zawartości

Mitsubishi ZERO zake 52 1:32 [Tamiya]


Masserati

Rekomendowane odpowiedzi

 

Hmm... A mi się wydaje że jest dobrze, dla przykładu parę zdjęć:

 

No fakt , zwracam honor , to ja się zasugerowałem typowym układem pasów , a w tym przypadku jest po japońsku , nie typowo człowiek się uczy całe życie i japońców nie skleja a najwyższy czas zacząć he he.

Ale ten model jest w moich planach i z ciekawością obserwuję dalej

 

Powodzenia w budowie

 

Pozdrawiam Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 2 months later...
ale chce się pochwalić tym że udało mi się połozyć idealną warstwe farby za pomocą aero

Oj, pamiętam ile miałem z tego powodu radochy. Jaka ta farba gładka, cienka, równiutka ...

Postaraj się skrócić odstępy pomiędzy kolejnymi prezentacjami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę to sobie inaczej wyobraziłem - pomyślałem, że najpierw ma być srebrny potem cocpit green a na koniec przetarcia przez zielony do tego srebrnego.

Ale to Twój warsztat i zrobisz według swego uznania

Wiem o co chodzi, ale że jestem początkującym wolę ten model zrobić jak prosto z fabryki

 

Postaraj się skrócić odstępy pomiędzy kolejnymi prezentacjami

Chodzi o to żeby mnie aktualizacji a więcej zrobionego na zdjęciach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Pobawiłem się z drobnicą w kabinie, dałem kolorek na ścianki kabiny w kadłubie i zrobiłem poprawki malowania tego iż koloru bo było nie dokładnie

pa280152.th.jpg pa280156.th.jpg

pa280154.th.jpg pa280155.th.jpg

Na 2 zdjęciu, widać w lewym dolnym rogu zielonej farby(XF-71) plamę aluminium jutro to poprawię bo nie daje mi spokoju

Zanim zamknę kadłub będę musiał zmówić farbę gunze metallic blue green(H063)

Nic nie jest wklejone ;-)

 

Pozdrawiam

Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Niestety padłem na silniku Jest to chyba najgorzej spasowana część w tym modelu Starałem się to jakoś poprawić ale nie wiem czy efektem moich prac nie jest pogorszenie sytuacji

Zdjęcia sprzed robót:

pa300164.th.jpg

 

A tutaj już po robotach(pomalowane by zobaczyć jak będzie wyglądało)

pa300173f.th.jpg pa300175.th.jpg

Połówki nie są ze sobą sklejone, tzn. silniki są jeszcze nie sklejone ze sobą.

 

Postaram się jakoś Jeszce poprawić, ale nie wiem czy wycisnę coś z siebie by było lepiej...

 

Pozdrawiam

Mateusz

P.S.

Jedyny plus, to to że można zasłonić silnik, by nie było tego widać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam.

Przepraszam za długą przerwę, ale nie miałem rozcieńczalnika do farb, lecz udało mi się go załatwić i jedziemy dalej

Postanowiłem zająć się silnikiem i innymi duperelami które zostaną pomalowane jutro.

Myślałem że silnik wyjdzie gorzej, ale się myliłem, efekt mnie zadowala.

pb120195.th.jpg pb120198.th.jpg

Jak widać zająłem się też kabiną i karabinami, kabina została złożona na sucho a karabiny nie zostały wklejone

pb120206.th.jpg pb120207.th.jpg

 

Trzymajcie się i czekajcie na jutrzejszą aktualizacje

 

Pozdrawiam

Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następna aktualizacja miała być jutro, lecz nie mogłem się powstrzymać od robienia czegoś przy zero i oto efekty

pb120230.th.jpg pb120227.th.jpg

pb120228.th.jpg pb120229.th.jpg

Silnik został zrobiony w 96% siedziałem nad nim dobre parę godzin, lecz uparłem się i jest prawie gotowy.

Te pozostałe 4% to rury wydechowe których nie chciało mi się dziś robić.

 

Pozdrawiam

Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie fajna relacja z budowy modelu. Taki sam leży na półce, więc "śledzę" temat z uwagą. Interesuje mnie, czy porównywałeś m.in. wypraski kadłuba i skrzydeł z planami w skali 1/32. Ciekawe na ile są one dokładne. Na innym forum gość robi takie porównanie dotyczące innego modelu i wnioski są dość zaskakujące.

 

http://lotnictwo.net.pl/7-inne/51-modelarstwo/184-modelarstwo_warsztat/26793-mig_29_revell_1_32_a.html

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie, czy porównywałeś m.in. wypraski kadłuba i skrzydeł z planami w skali 1/32. Ciekawe na ile są one dokładne. Na innym forum gość robi takie porównanie dotyczące innego modelu i wnioski są dość zaskakujące.

Nie bawiłem się w porównywanie czy wymiary w skali odpowiadają oryginałowi, musiał bym się pobawić w skalowanie planów, ale mam nadzieje że tamiya nie zrobiła jakiś wpadek w wymiarowaniu

Przy następnym modelu(A6M2 model 21) pobawię się w zgodność wymiarów z oryginałem bo mam ciekawy zamiar Ale na razie sobie odpuszczę.

 

Pozdrawiam

Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Chciał bym ogłosić że skończyłem sklejać i malować jeden z segmentów modelu, a jest nim silnik siedziałem nad nim dobre parę godzin, ale było warto. Mam nadzieje że się wam spodoba

pb150237.th.jpg pb150242.th.jpg pb150243.th.jpg pb150236.th.jpg

pb150238.th.jpg pb150241.th.jpg pb150240.th.jpg pb150235.th.jpg

 

Pozdrawiam

Mateusz

 

EDIT:

Mam pytanie, a mianowicie jakimi farbami mogę zastąpić spraye AS-2 i AS21 co do AS-21 to mam już tamiya XF-70 ale AS-2 nie mogę znaleźć odpowiednika może być z farb gunze i by był to akryl.

Wielkie dzięki jak ktoś pomoże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie, jedziemy dalej

Nie mam ostatnio czasu, wiecie nauka itp. ale postarałem się trochę pomalować zero i efektami zaraz się podzielę

pb200248.th.jpg pb200250.th.jpg

Pomalowane wnęki podwozia i miejsce klap do lądowania.

pb200253e.th.jpg pb200254.th.jpg

Klapy

pb200256.th.jpg pb200257.th.jpg

Urządzenie do opuszczania tylnego koła. jak i mocowanie do zaczepu liny podczas lądowania na lotniskowcu.

pb200258.th.jpg pb200259.th.jpg

pb200260.th.jpg pb200261.th.jpg

Pozostałe duperele od podwozia.

 

Pozdrawiam

Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.