Jump to content

Mateusz BIS

Members
 • Content Count

  62
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Mateusz BIS

 1. TO JUŻ OSTATNI TEMAT. PRZESTROGA DLA WSZYSTKICH UŻYTKOWNIKÓW TEGO DZIAŁU. MODERATOR MANIPULUJE, BO MA TAKĄ MOŻLIWOŚĆ I JEST NIE W PORZĄDKU. NAPRAWDĘ MAM NADZIEJĘ, ŻE ADMINISTRATOR ZAJMIE SIĘ TYM KOLEGĄ. POZDRAWIAM
 2. Nawet nie napisałeś, gdzie temat przeniosłeś. Robisz kolejne błędy. Tak dalej ! Już zrobiłem kopię korespondencji między nami. Tylko zamknąłeś temat, abym nie mógł pisać. Będę pisał kolejne, nie dajesz mi wyboru.
 3. BEZ KOMENTARZA. MAM DOSYĆ TEGO FORUM!!!! NIECH WIEDZĄ MODERATOR ZŁOŻYŁ PROPOZYCJĘ ZAKUPU, KIEDY TEMAT NIE BYŁ ZGODNY Z REGULAMINEM, A POTEM SIĘ WKURZYŁ BO JUŻ TEGO CO CHCIAŁ NIE MÓGŁ KUPIĆ.
 4. Nie masz innego wyjścia, otrzymałeś ode mnie wiadomość, której treści oczywiście nie ujawnię. Wiesz dobrze, że postąpiłeś niezgodnie z regulaminem. Twój post upewnia mnie w przekonaniu, że dotarło do Ciebie, że popełniłeś błąd. Jeszcze raz zrobiłeś coś, czego nie powinieneś. Wszyscy popełniamy błędy, ale do tego trzeba się przyznać. Ja też popełniłem błąd podejmując decyzję o sprzedaży poszczególnych elementów z kompletu, bez podania cen. Nie chciałem skrzywdzić osób, które złożyły zapytania. Ponadto nie było to zgodne z regulaminem i nie chciałem, aby te osoby podejrzewały mnie o prowadzenie np. aukcji poza giełdą. Dokonałem więc wpisu o tym, że podam ceny za każdą rzecz, a Ty ten wpis razem z Tematem usunąłeś, bo nie dogadałeś się ze mną poza plecami wszystkich.
 5. Ze względu na dużą ilość detali w ofercie postaram się zinwentaryzować wszystko i wycenić do środy - czwartku. Rozważam również odstąpienie od tematu, po prostu nie mam zaufania do Moderatora po tym co zrobił. Tak czy owak, dam znać. Pzdr.
 6. Składam oficjalny protest do wiadomości wszystkich zainteresowanych. Temat WYPRZEDAŻ NARZĘDZI KOMPLET został usunięty przez Kolegę BARLOG, ponieważ złożył ofertę i nie została zrealizowana po jego myśli. Powód usunięcia, że nie odpowiadam na oferty z PW. Aby być w porządku wobec wszystkich zainteresowanych, siebie i wobec regulaminu, dopisałem post, że wycenię poszczególne elementy i podam ceny. Dlaczego wcześniej Kolega, który stoi na straży zgodności z regulaminem tego nie zauważył, tylko złożył ofertę licząc na stosowny zakup. FFFEEE! Mam swoje lata i brzydzę się takim zachowaniem. Kto ma władzę i możliwości wykorzystuje to do własnych celów.
 7. Przepraszam za zwłokę, ale trochę miałem obowiązków służbowych. Poniżej parę zdjęć. Pzdr. Reszta informacji na PW
 8. Ładne zdjęcie na pudełku, a w środku pudełka... Szkoda pieniędzy. Nie polecam tego zestawu nawet za darmo. Wiem co piszę, bo leży to pudełko z zawartością w mojej szafce. Przede wszystkim fatalna żywica i bardzo niedokładny odlew. Pzdr.
 9. Solo, nie czepiam się chłopaka. Pracuje na uznanie innych. O ile pamiętam otrzymał nagrodę w Bytomiu. Parę uwag nie zaszkodzi, a z tego co czytam w jego postach wynika, że ma duży dystans do swojej pracy. I to mi się podoba.
 10. Fajne modele. Kibicowałem budowie od początku. Jednak jak patrzę na efekt końcowy skupiam uwagę na detalach, które trochę zakłócają ten efekt. W ex-czechu zielona owiewka. Zdjęcie moje z Bytomia. Drugi model: Jak stoi na warsztacie - to mała uwaga. Jest jeszcze jedna wada tego modelu ( oczywiście producenta ), która mocno zaburza powierzchnię modelu. Dotyczy górnych żaluzji wlotu powietrza do silników. Poniżej zdjęcie oryginału. Myślę, że będzie trudno usunąć tę wadę w tym modelu, ale chyba nie ma rzeczy niemożliwych. Uskok dookoła żaluzji w modelu wygląda bardzo niefajnie. Ogólnie dużo włożonej pracy w budowę modeli i to najważniejsze.
 11. Model ten leży w mojej modelarni od czterech miesięcy. Wyrzucone pieniądze w błoto. Kupiłem w Hobbyeasy. Teraz wiem, dlaczego nikt nie opisuje dokładnie zawartości tego pudełka. BOMI jesteś z Opola - chcesz zobaczyć co zawiera pudło skontaktuj się na priv, podam Tobie numer telefonu. Pzdr.
 12. Może. Zobaczymy, co autor ma na myśli Autorowi zabrakło czegoś, co by przykuło jego uwagę na dłużej, czytając i oglądając relację z budowy tego modelu. I tyle.
 13. Chciałbym zauważyć, że to jest forum i każdy ma prawo wypowiadać swoje uwagi, a inni niech mu nie każą się zamknąć. Jeszcze raz - nie podoba mi się taka robota i piszę o tym. Koledzy podglądają prace innych i jak im się robota nie podoba, to nie piszą krytyki, a ja piszę. Do bani z tak szpachlowanymi modelami, jeżeli nie mają odtworzonych linii podziału i innych szczegółów. Interesuje mnie - w jakim stopniu, to co na powierzchni modelu po szpachlowaniu i szlifowaniu zostało zniszczone, będzie odtworzone. Oczywiście bez żadnych podtekstów i złośliwości.
 14. Może inna skala, jeżeli jest taki problem w 1/48 z Su-27, albo inny model. Są fajnie spasowane modele np. Tamki F-16 - prawie sam się składa i bez szpachli, no może z odrobiną, a cena podobna, no prawie. Pzdr.
 15. Nie w takim stopniu jak w opisywanym modelu. Nie akceptuję tyle szpachli. Szkoda pieniędzy na źle spasowany model.
 16. Chciałbym zobaczyć odtworzoną siatkę linii podziału blach na tak wyszpachlowanym i wyszlifowanym modelu. Zwłaszcza w 1/48. Dla mnie szpachlówka to wróg numer jeden, czym jej więcej, tym gorzej dla końcowego efektu.
 17. Nie chcę się czepiać, tym bardziej, że ta sama lokalizacja, ale jak patrzę na wyposażenie warsztatu modelarskiego na zdjęciach, to sobie myślę, że nie przekłada się to na jakość wykonania tego modelu. Moim zdaniem albo model z pudełka, albo przemyślana rewaloryzacja. Coś pośredniego daje czasami odwrotny efekt od planowanego. Tak jest w przypadku tego modelu.
 18. Mam pytanie, czy ktoś może mi podpowiedzieć jak zarejestrować się na stronie minimanfactory, aby coś kupić w ich sklepie internetowym. Może ktoś z Kolegów przeszedł procedurę, ja mam z tym problem. Pzdr.
 19. Może Kolega Smialus mi też coś zdradzi?
 20. Mateusz BIS

  Aerograf

  Ok. Przypomnieć nie zawadzi. Za parę postów będzie podobne lub takie samo pytanie o gwinty.
 21. To prawda, duży błąd producentów modeli. Poniżej klapa z innego ujęcia.
 22. Mateusz BIS

  Aerograf

  Nie jestem fachowcem w pneumatyce, ale temat gwintów jest sprawą dość prostą. Gwinty aerografów należą do grupy gwintów G (BSP lub BSPP) i różnią się bardzo od innych typów gwintów i trzeba sprawdzać z jakim rodzajem gwintu ma się do czynienia. Znam przypadek, gdy gość do rozbudowy pneumatyki kupił kształtki hydrauliczne. Uwaga - rodzajów gwintów jest cała masa - typy poniżej: ACME - gwint trapezowy symetryczny, BSF – gwint calowy Whitwortha, drobnozwojny, BSW – gwint calowy Whitwortha, zwykły, E – gwint Edisona, elektrotechniczny, G (lub BSPP) – gwint rurowy Whitwortha, walcowy, M – gwint metryczny zwykły i drobnozwojny, NC - gwint specjalny elektryczny NPT – gwint rurowy Briggsa, stożkowy Pg – gwint specjalny instalacyjny, pancerny, R (lub BSPT) – gwint rurowy Whitwortha, stożkowy, zewnętrzny, Rc – gwint rurowy Whitwortha, stożkowy, wewnętrzny, Rd – gwint okrągły, Rp – gwint rurowy Whitwortha, walcowy wewnętrzny, RW, FG – gwint rowerowy, S – gwint trapezowy niesymetryczny, Tr – gwint trapezowy symetryczny, UN – gwinty zunifikowane o skoku uprzywilejowanym, UNC – gwint calowy, zunifikowany, zwykły, UNEF – gwint calowy, zunifikowany, bardzo drobnozwojny, UNF – gwint calowy, zunifikowany, drobnozwojny, UNS – gwinty zunifikowane specjalne, Ven, Vg – gwint wentylowy, W – gwint stożkowy do zaworów gazowych,
 23. No, no, fajna robota. A może ktoś z Kolegów dotarł do płytki DVD: http://farm1.static.flickr.com/197/446676802_fbaee2b8f7.jpg
 24. Nie ma i nie będzie "autentyków" do Su-27. Zgadzam się z uwagami, że do każdego malowania modelu Su-27 trzeba podchodzić indywidualnie. Fabryczne farby stosowane do malowania tych samolotów były bardzo nie trwałe w trzymaniu kolorów. Przede wszystkim wpływ miały warunki atmosferyczne i "garażowanie pod gołym niebem". Proponuję dokładnie przyjrzeć się wybranemu schematowi malowania. Trochę śmiesznie wygląda model z farbkami MM, a kalkomanie naniesione na model zawierają elementy dołożone po pięciu lub dziesięciu latach eksploatacji, kiedy kolory straciły swój pierwotny odcień.
 25. Ok. Nie interesowałem się historią Su-27 na terenie Polski, bardziej interesuje mnie historia jednostek gwardyjskich w byłym ZSRR i Rosji. Dzięki za informację.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.