Skocz do zawartości

Kenworth T600 + chłodnia - AMT/Monogram 1:25


tornado

Rekomendowane odpowiedzi

Tornado, co to jest to czerwone w polowie ramy? Jakis reduktor? Przekładnia?

heh, sam bym to chciał wiedzieć Wygląda jak skrzynia rozdzielcza, ale kenio ma napęd tylko na tył, więc raczej nie.

 

Przykleiłem spojler do dachu, poszpachlowałem i przeszlifowałem wszystkie blachy nadwozia, umyłem je i już sobie schną w oczekiwaniu na malowanie (możliwe, że jeszcze dzisiaj psiknę podkład). Co do malowania, to przejrzałem dzisiaj kilkaset fotek i postanowiłem nieco odejść od pierwotnego projektu, na zdjęciu to co zaznaczyłem będzie pomalowane na czerwono, a resztę psiknę na biało:

 

1d23ba7aedfc05eb.jpg

 

No i teraz mam dylemat jak pomalować wnętrze :roll Zastanawiam się czy pomalować je tak jak na fotkach, czy też jakieś bordo z jasnymi dodatkami, ale co z szafkami zrobić, tego jeszcze nie wiem Może coś doradzicie ? Zaznaczam, że wnętrze sleepera modelu ma wyposażenie i fakturę skóry jak na zdjęciach:

 

7f7036a0d4e09607.jpg

a2bacd9e357b1656.jpg

4beea2c4777a9f78.jpg

1a5ed518d3a54cf6.jpg

3637164609485e6e.jpg

1a8ba3a65755964d.jpg

069cf270ca202b15.jpg

zdjęcia znalezione w necie, w wiekszosci na aukcjach ebay

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 89
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Zastanawiam się czy pomalować je tak jak na fotkach, czy też jakieś bordo z jasnymi dodatkami, ale co z szafkami zrobić, tego jeszcze nie wiem

Moim zdaniem ładnie wnętrze by wyglądało bordowe z jasnymi wstawkami.

Widzę ze budowa idzie w szybki tempie i tak trzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w nadwoziu dorzucisz jakieś jeszcze czerwone elementy oprócz tego dołu?

Owszem, mam zamiar nakleić te kalkomanie:

 

3eee73968e21ae92.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wnętrze bym zrobił jednak oryginalne

Tak właśnie zrobię

Pobawiłem się farbkami, czerwony z palety Zero, biały z mieszalni lakierów, na koniec clear Zero (jeszcze nic nie polerowałem). Zrezygnowałem z czerwonej otoczki wokół grilla myślę, że tak będzie lepiej Dach jest do małego szlifowanka więc jeszcze go nie lakierowałem. Wszystko złożone na sucho do małej prezentacji:

 

853f7f217e1d3c54.jpg

0c9de2c901220a69.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to na forum powstaje 3 model w barwach patriotycznych, 2 Volov-a

gotowe i amerykaniec w robocie . Pana model już powala na kolana, co to będzie jak go Pan skończy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Andrzeju, mam takie pytanko, czy będziesz coś robił z tym chromowanym grillem? Pytam z ciekawości ponieważ ten który jest obecnie jest niezgodny z oryginałem. Chromowany grill miał T600A i był on bardziej kanciasty jak na zdjęciu z pierwszej strony (ten biały). Twój ma kabinę i sleeper modelu T600B z lat 90-tych, który miał grill tego kształtu jaki masz, tyle ze jako całość razem z "ryjkiem" jak na następnych zdjęciach. Z oryginalnym "Canepą" ten model łączy jedynie zabudowa międzyosiowa (nieco tu za wysoka w tylnej części). Jest to oczywiście błąd producenta, nie Twój. Pozdrawiam, Jarek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piekne malowanie choć szkoda że nie będzie jeszcze jakiejs grafiki (paski) tak jak na zdjeciu

1d23ba7aedfc05eb.jpg

fajnie że zapadła decyzja o oryginalnym wnętrzu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Andrzeju, mam takie pytanko, czy będziesz coś robił z tym chromowanym grillem?

Witaj Jarku na Forum Zdaję sobie sprawę, że grill powinien być malowany pod kolor maski, zostawiłem go specjalnie w chromie gdyż taki bardziej mi się podoba (coś ala T660). Od oryginału odbiegłem także z malowaniem silnika, powinien być w kolorze piaskowym a pomalowałem go na czerwono, no ale to taka moja wizja tego pojazdu

 

Na trucku położyłem pierwsze kalkomanie, pomalowałem lusterka (na czerwono) i kilka innych drobiazgów. Wznowiłem prace przy naczepie. Całą budę prysnąłem podkładem, a ściany nawet już na biało. Pewnie i dach był by już gotowy, ale po nałożeniu podkładu okazało się, że jeszcze trochę trzeba go podszpachlować.

 

4a61e09681e8f0d5.jpg

e2e4f7eca44e98ce.jpg

70d3393e4f64702a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć )

 

Przede wszystkim podziw za tempo pracy, masz przerób ) Tym większy że dopracowywujesz detale, a nie lecisz po łebkach.

 

Bardzo ładne zestawienie kolorów - sam takie uskuteczniam w Ivecu, no w ładnym połysku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za komenty

A mam pytanko będzie pan pod niego robił jakąś podstawkę?

Owszem zrobię podstawkę + szklaną gablotę.

 

Połączyłem budę chłodni z podwoziem, poprawiłem dach, nakleiłem kalkomanie i zabezpieczyłem je clearem. Ze względu na strukturę ścian obawiałem się czy uda mi się dobrze nakleić kalki Na prawej ścianie kalka siadła idealnie na lewej zrobiła się mała zadra, którą zamalowałem ale niestety widać różnicę w kolorach

 

e6d6dc3fe470f779.jpg

8eea3f46d6a0ab30.jpg

66fedece826cc57e.jpg

 

Podziałałem trochę przy wnętrzu kabiny, wywaliłem firmowe fotele, a w ich miejsce wstawiłem z rozbitego K100 (oklejone bistorem). Na podłodze przed fotelami nakleiłem gumowe wycieraczki (wycięte z dywaników firmy Kuchmodel), niestety na zdjęciach nie widać ich

 

eb81fadb14fcb9e4.jpg

a521647128093c93.jpg

dce14f393525f032.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło mi, że podobają się Wam moje wypociny dzięki za komenty

 

buda będzie otwarta [naczepa]?

Tak będzie się otwierała Drzwi obecnie są w fazie produkcji, zeszlifowałem z nich imitację rygli i dorobię je od podstaw.

Nie udało mi się dobrać odpowiedniego koloru do zamalowania plamki na kalkomani więc dorobiłem nowe i nakleiłem na poprzednie. Na zdjęciu widać jeszcze trochę przebarwienie (aparat wszystko wychwyci ) ale w realu jest jest już ok

 

e17dd2ddcd44f02f.jpg

 

Obecnie pracuje przy wnętrzu sleepera. Imitacji lampek nie malowałem bo chcę je z czegoś dorobić. Oczywiście przed zakończeniem prac wykonam kilka poprawek malarskich, a oto fotki tego co do tej pory zrobiłem:

 

f03977e9083b4e13.jpg

c05796c0e7052002.jpg

19920a29a1860e55.jpg

 

Przymiarka na sucho z szoferką:

 

cde885b39506c529.jpg

a366a898166ddcdc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej nie szalej, takie tempo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.