Skocz do zawartości

Kenworth T600 + chłodnia - AMT/Monogram 1:25


tornado

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w nowym temacie

Zapewne pamiętacie chłodnię, którą zacząłem budować do Titana. Postanowiłem dokończyć ją i podpiąć z innym ciągnikiem, a jest nim Kenworth T600A ze stajni AMT:

 

42eac85695052f06.jpg

 

Za budowę ciągnika zabrałem się rano, a oto co do tej pory zrobiłem:

 

3b4304e5a3f7f637.jpg

f2083e97bd3d0bc7.jpg

38c5f9b2acc2d8d4.jpg

af58e0985b8332d5.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 89
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam w nowym temacie

Szaleństwo

 

Ostatnio Torni złapałeś tempo-też bym tak chciał .

Ale chyba wiem o co chodzi. Żona pewnie nie pozwoliła Ci kupić kolejnego modelu ,dopóki nie skleisz tych co masz.To teraz ostro czyścisz magazyn

 

A powróciwszy do modelu ...

To jak zawsze,wszystko sklejone po fachowemu

Tylko mam pytanie co do kół. Będziesz zakładał te kołpaki ? Bo paskudnie wyglądają-przynajmniej na pudełku

 

Powodzonka i Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bodzio to jest specjalna wersja po przeróbkach firmy Canepa. Chodziło tutaj o aerodynamikę.

 

Trucks%20002.jpg

 

Osobiście robiłbym takiego w kolorach z pudła. Fajnie pasuje no i bazuje na oryginale jakby nie było.

 

Tornado trzymam kciuki za kolejny świetny model

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he, ostatnio to mi się wcale nie chciało modelować, ba nawet rozważałem co by magazynek przeczyścić i na allegro cosik powystawiać No ale to pewnie dlatego miałem czarne myśli bo trochę chorowałem, ale wróciłem już do formy Pomyślałem sobie: chłodnia rozgrzebana, to trza się brać do roboty a że pierwej ciągnik muszę pomalować co by linie równo wyszły na zestawie, to i wziąłem się za Kenia

Co do kołpaków, to już wywaliłem je do kosza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bodzio to jest specjalna wersja po przeróbkach firmy Canepa. Chodziło tutaj o aerodynamikę.

 

Też tak myślałem że chodziło o aerodynamikę ,no ale jednak brzydkie to

No ale wiadomo ,jak chce się robić oryginał to można zostawić

 

Pozdrawiam.

 

Edit:

Co do kołpaków, to już wywaliłem je do kosza

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Canepa to jedna z osób które ładnie tuningowały ciężarówki, niestety kołpaki tutaj miały inne za zadanie niż wyglądać [również nie przypadły mi do gustu]. Fakt faktem model ciekawy, kolejny ciekawy warsztat, nic innego nie pozostaje jak go dokładnie śledzić powodzenia. PS ani się wasz sprzedawać trucków !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS ani się wasz sprzedawać trucków

 

wiele rarytasów mógł byś w ten sposób kupić.

 

Andrzeju tez tak chcę mieć chęć do roboty i narzekać ze jest za mała. [/code]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że wreszcie ciężarówki wróciły do łask w Twojej modelarni - cieszy to mnie niezmiernie Obyś miał jak najdłużej frajdę z ich budowy.

Będę musiał wreszcie Cię odwiedzić i obejrzeć te cuda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem wszoku. W poprzednim modelu jeszcze pewnie silnik nie ostygnął po zaparkowaniu na półce a tu następny w zaawansowanej budowie . Zapowiada sie ładnie, jak każdy Twoj model Co do kołpaków to też mi sie nie podobają, ale wyrzucenie ich powoduje automatyczni wprowadzenie jakichs dodatkowych zmian w modelu, jak chociazby malowania . A co do sprzedaży modeli to napewno byśmy sie nie obrazili jakbyś troszkę wyczyscił magazyn bo niezłe cacka się tam czają

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę musiał wreszcie Cię odwiedzić i obejrzeć te cuda

Zapraszam

 

Co do kołpaków to też mi sie nie podobają, ale wyrzucenie ich powoduje automatyczni wprowadzenie jakichs dodatkowych zmian w modelu, jak chociazby malowania

Zmiany będą Między innymi zastanawiam się czy na dachu sleepera montować spojler, a także mam zamiar zrezygnować z tradycyjnego tłumika, a w jego miejsce dorobić kominy.

 

Bez spojlera i kominów:

 

2b4052c15bfe7eed.jpg

 

i z kominami i spojlerem:

 

e81471777b4af1b1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem za wersją pierwszą, czyli bez spojlera i bez kominów,albo z kominem-ale pod ramą

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób kominy, szwagier na początku jak pojechali do U.S to jeżdził takim. Kiedyś przywiózł film zrobiony z trasy --- śliczne bydlątko to było. Teraz "powozi" Volvem i klnie bo bardzo nisko zawieszone jest to Volvo a on jeżdzi na wysypisko śmieci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

Osobiście bym zrobił tak.

Jedną wersję zrobił z kominami i sleeperem - do połowy samochodu,

a drugą połowę bez sleepera i kominów. Model na półce by mi się znudził, to odwracał bym go i miał nowego, tak w kółko.

A tak na poważnie, to trudny wybór, bo i ta i ta wersja jest ładna. Ja bym się kierował tym co mam na półce. Mam już amerykańca z kominami więc teraz zrobił bym bez. Wybór i tak należy do ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za Wasze opinie

A jak z chłodnią sie całość zgrywa ? Osobiście jestem za kominami.

Przymiarki modelu z wiadomych przyczyn zrobić nie mogę, ale dysponuję fotkami w realu:

 

e3b61060567afc60.jpg

8934937658345b5f.jpg

 

Postanowiłem, ze kominy będą po bokach kabiny, koniec i kropka. Jedynie zastanawiam się nad górnym spojlerem, ale chyba też go zamontuję

 

Tymczasem prace na warsztacie powoli idą do przodu Rama pomalowana i częściowo uzbrojona, będzie jeszcze instalacja i delikatne brudzenie:

 

1761a35aff22c489.jpg

878f72161a7d0049.jpg

f8bca680a608f819.jpg

 

W silniku dorobiłem kilka przewodów (jeszcze będzie ich trochę), następnie pomalowałem go i zrobiłem wash'a, oraz kilka obić ( w naturalnym świetle wygląda na bardziej brudny, szczególnie wiatrak):

 

9be50ce877199594.jpg

45658904df4606b4.jpg

1ad102e5dcf70982.jpg

975b6962fc7e27ed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C.d. budowy. Na ramę nakleiłem kilka tabliczek (kalkomania), zacząłem robić instalację pneumatyczną i trochę śladów eksploatacji (dalsze brudzenie będzie w późniejszym etapie prac) - na zdjęciach kiepsko to wygląda gdyż przy lampie praktycznie nie widać kurzu/brudu, za to rdzy jest jak by dużo więcej

 

7f20ab9557278532.jpg

6eed3c302fefdf7c.jpg

8758468ea42275d1.jpg

6086f07a666238c0.jpg

e0e51bdd019518d8.jpg

 

Obecnie będę chciał postawić podwozie na kołach, w tym celu pomalowałem bębny hamulcowe, piasty i wewnętrzne felgi (alclad chrom):

 

47a17c0ce0688c0c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kenio stoi już na kołach zamontowałem także silnik z chłodnicą, a z tyłu ramy podstawę siodła. Samo siodło będzie przymocowane w późniejszym terminie gdyż jego położenie będzie wymagało przymiarki chłodni względem kabiny.

 

05cc8bf10959aa2c.jpg

5c9d81ce5617281a.jpg

92786a77631fe998.jpg

5830a07ba00e3f72.jpg

 

Zrobiłem przymiarkę Kenia względem naczepy co by określić się czy mam montować spojler dachowy:

 

35e1e8612f6a8016.jpg

2291156bde026b0d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.