Skocz do zawartości

Fi-156 Tristar 1:35


lexxer_monster_machine

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem kiedyś biały marker z farbą w środku, dobrze kryła i się nie zlewała, chcę pozyskać z niego farbę i wypędzloać orzeła albo ordynarnie

takim (najpierw zrobię szkic linii ołówkiem), albo jeśli uda mi tu powierzchnie są duże więc powinienem dać radę najpierw poćwiczę na jakimś wraku

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem białego markera 1 mm, zrobiłem próbę (dosłownie na kolanie bez dbałości i proste i kształtne linie ) jak kryje na ciemnej zieleni i powinno być ok jak dokupię jeszcze takiego 0,5 albo 0,7 mm

 

68f00d334bf076ffm.jpg

 

W między czasie skleciłem też gaśnicę:

 

6b8f41f1d6fdf7bem.jpg a134d1394642c68dm.jpg

 

Dzięki za zainteresowanie i pozdrawiam.

Lexx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu

Wkleiłem z jednej strony przegrodę i przystąpiłem do uzbrajania wnętrza w drobiazgi:

97171051c6554996m.jpg

 

Zacząłem też zabawę z wieheistre'em od przepustnicy i mieszanki kt. jest w komorze silnika:

044376bb4ba2d002m.jpg

 

Blaszkę trzeba będzie oszpachlować i wykonać otwory na stelaż silnika ale to po zamknięciu k-ba i będzie można doklejać resztę detali.

 

Teraz zrobię sobie znów krótką przerwę w pracach i zajmę się pozostałymi moimi rozgrzebanymi zwłokami

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:piwo: Mam pytanie: Czy to będzie latać?

 

Ten niestety latać nie będzie, a szkoda

 

Może następny

 

Dziś rozpocząłem przymiarki do chłodnicy oleju, będę się starał jak najbardziej upodobnić ja do oryginału.

Po połowie dnia przeszukiwania sieci znalazłem kilka zdjęć i rysunków, które wyjaśniły wiele niewiadomych A jakbym stał się szczęśliwym posiadaczem katalogu części do boćka (koszt około 160 ojro) to by można było zapomnieć o domysłach i skupić się na samej przyjemności

 

Tu mam kilka szczegółów jakie będę chciał wyeksponować:

d1058a041d63907fm.jpg

 

Konkrety niebawem

 

Pozdrawiam.

 

Lexx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Turecki, do etapu malowania jeszcze daleka droga wiec i czasu na kombinowanie sporo, może uda mi się wykombinować jakiś szablon lub coś w tym stylu, bo mam świadomość że malowanie wzorów z wolnej ręki będzie piekielnie trudne, ale poddawać się nie mam zamiaru

 

Dziś początek prac nad chłodnicą, rozkroiłem elementy "blaszane", wyciąłem prostokąt pod chłodnicę by zastąpić go metalowym, jakoś tak wyszło że postanowiłem dolną osłonę wyklepać z blaszki, przeglądając fotki w sieci wszystkie te osłony były znacznie sfatygowane a taka blaszka prawie idealnie to oddaje no i łatwiej na takiej blaszce odwzorować nity, co prawda wymaga ona jeszcze sporo pracy ale najtrudniejsze już za mną.

Rozwierciłem też chłodnicę wstawiając w otwór kółeczka z drobnej siateczki coby to realnie wyglądało.

Teraz skupiam się na mocowaniu chłodnicy i "Regelventil", czyli sam miód

b64c939793a44a67m.jpg 5e536df4b031fd8fm.jpg ca8356072c584490m.jpg

 

A teraz zapraszam do krytyki tej mojej profanacji

 

Pozdrawiam

 

Lexx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A teraz zapraszam do krytyki tej mojej profanacji

 

Pozdrawiam

 

Lexx.

 

A co tu niby krytykować

Przeca to kawał dobrej roboty jest, oby tak dalej a powstanie małe cudeńko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeee...bardzo mi się podoba to podejście z dorabianiem ciekawych detali...na "metalowo" ....na końcu super to wygląda...kontynuuj to maleństwo nie myśl nad zmianą modelu...albo kupnem nastepnego i klejenia jeszcze raz...bo wpadniesz w pętlę dążenia do perfekcji..która już mnie dusi od kilku lat..przez co..od paru lat nie dokończyłem żadnego modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzednio chyba nie jasno się wyraziłem Tego Boćka skończę nie bacząc na efekt (co nie znaczy że starał się nie będę ), jednakże jeśli już teraz zastanawiam się nad zakupem kolejnego, może tym razem w 1:32 ta sprawa jeszcze jest zupełnie otwarta i nic jeszcze nie jest przesądzone

 

Pozdrawiam

 

Lexx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitać

 

Pogoda sprzyja modelarstwu ale niestety brakuje mi jakoś weny :-?

Zlutowałem jedynie rozdzielacz, zrobiłem kulki na wyprowadzeniach chłodnicy i coś co miało by przypominać wężyki w oplocie (finalnie chyba je podmienię na ładniejsze):

 

STA71515.jpg STA71516.jpg STA71517.jpg

 

Po założeniu wężyków ten element będzie prawie gotowy, zostaną jedynie patyki mocujące całość do dźwigarów silnika (zostaną wklejone po montażu silnika).

Teraz chyba przyjdzie mi się wziąć za przewody i resztę instalacji w kabinie

 

Sporo czasu zajmuje mi czytanie i grzebanie w sieci w poszukiwaniu detali tej konstrukcji, jakby nie patrzeć przyjemna sprawa ale na dłuższą metę staje się to męczące

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Chłodnica otrzymała przewody i na tym etapie będzie czekać na montaż końcowy i resztę niezbędnych drobiazgów:

STA71519.jpg

Skleciłem też orczyk, standardowy do mnie jakoś nie przemawiał. Całość wzbogaciłem o pompy hamulcowe i paski:

STA71525.jpg STA71523.jpg STA71522.jpg

 

W między czasie porobiłem kilka niezbędnych otworów pod przewody w podłodze ale to pokażę później :-)

 

Powoli będę musiał sobie zapisywać co jest jeszcze do zrobienia w kabinie bo za chwilę pozapominam co, jak, gdzie i z czym

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.