Skocz do zawartości

Honda CB750F by Mors


Mors

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!!

 

Jakiś czas temu dostałem od Mojej Lubej taką oto Hondę, którą w wolnych chwilach popełniłem.

 

Trochę danych:

- Honda CB750F 1:12 Tamiya #14006

- Wykonanie prosto z pudła

- Tradycyjnie farba samochodowa - kolor: Rosso Corsa (paleta Ferrari #300) + bezbarwny również samochodowy

- Polerowanie - testy szmatek do polerowania z Gunze: #4000 -> #6000 -> #8000 -> Tamiya Fine -> Wosk

 

Miłego oglądania

PICT5810.jpg

PICT5804.jpg

PICT5816.jpg

PICT5822.jpg

PICT5813.jpg

PICT5801.jpg

PICT5807.jpg

PICT5819.jpg

PICT5840.jpg

PICT5837.jpg

PICT5849.jpg

PICT5846.jpg

PICT5825.jpg

PICT5852.jpg

PICT5864.jpg

 

Wszelkie komentarze mile widziane

 

Pozdrawiam

 

Mors

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

normalnie w pierwszej chwili pomyślałem ,że są to zdjęcia producenta.Jest to moja ukochana marka motocykli nawet nie wiedziałem ,że jest model CB750F. Wiem już co będzie następnym zakupem .Model piękny wspaniale dobrane barwy miodzio cud malina! Jeśli jest to model Tamyi to chyba jakość i spasowanie wyprasek było bardzo dobre?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No powiem, że modelik moje marzenie , jest piekna , wykonanie też, ale jeśli mogę coś dodać od siebie , jako że posiadałem takowy motocykl już po zdemolowaniu poprzedniego :

e752d92f505945eam.jpg

tutaj ja i moja "cebulka" chciałbym nadmienić iz kolektory w nich się nie "rumienią" , jest to jeden z niewielu jak nie jedyny motocykl posiadający rure w rurze i ta zewnętrzna zawsze jest lśniąca , ale to tylko jako ciekawostka, modelik piękny , zazdroszcze takiego w kolekcji jak i wykonania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za komentarze i miłe słowa

 

Jeśli jest to model Tamyi to chyba jakość i spasowanie wyprasek było bardzo dobre?

 

Spasowanie elementów bardzo dobre. Trochę czyszczenia było przy kołach, ale dało się to przewalczyć. Bardzo pozytywnie zaskoczyły mnie opony. Nie dość, że bardzo ładny bieżnik, to jeszcze praktycznie niewidoczny pasek z łączenia form.

 

Tablica między zegarami wygląda tak sobie. Lusterka takie jakieś bez połysku. Czy mi się wydaje czy na 7 zdjęciu tylne koło jest krzywe

Tak w ogóle to bardzo ładny model!

 

Tablica mi nie wyszła i nie ukrywam tego :( Malowana wg instrukcji. Lusterka - malowane Alclad2 Chrome, ale zawsze mam problem z malowaniem luster. Szukam jakiejś metody zastępczej (oprócz BMF bo tez marnie wychodzi). Tylne koło... nie wiem co go boli, ale nie dało się bardziej naprostować :(

 

Można sie dowiedziec jak pan zrobił takie ładne przebarwienia na kolankach?

 

"Cienie do powiek" zestaw Tamiya set D i do boju Co prawda jak kolega zmorka napisał w oryginalnej wersji był wydech "rura w rurze" więc się nie przepalał. Ja jednak lubię motorki z przepalonymi rurami i stwierdziłem, że trochę potrenuję przy okazji tej Hondy i dlatego "zmęczyłem" trochę te rury

 

Pozdrawiam

Mors

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.