Skocz do zawartości

TASCA - Zapowiedzi / Nowości


skala72

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj natknąłem się na japońską firmę TASCA, która produkuje bardzo ciekawe modele czołgów w skali 1/35 i powiem szczerze, że wyglądają rewelacyjnie, szczególnie Shermany.

 

Sherman III (średniej prod.) M4A2

 

Tasca_ShermanIII_09.jpg

 

Tasca_ShermanIII_01.jpg

 

Tasca_ShermanIII_02.jpg

 

Tasca_ShermanIII_03.jpg

 

Tasca_ShermanIII_04.jpg

 

Tasca_ShermanIII_05.jpg

 

Tasca_ShermanIII_06.jpg

 

Tasca_ShermanIII_07.jpg

 

Tasca_ShermanIII_08.jpg

 

Tasca_ShermanIII_10.jpg

 

Tasca_ShermanIII_11.jpg

 

- Sherman ⅤC FIREFLY

 

firefly5cpk.jpg

 

- Sherman ⅤC FIREFLY w/Cast Cheek-armour Turret

 

firefly5cca-4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę późnawo zauważasz tą firmę. Działa już od jakiegoś czasu. Obiło mi się o uszy iż robi najpoprawniejsze Firefly'e.

Dokładniejsze in-box'y możesz oglądnąć tutaj:

http://www.perthmilitarymodelling.com/reviews/vehicles/tasca/tasca35009.htm

http://www.perthmilitarymodelling.com/reviews/vehicles/tasca/tasca35011.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Skala, zdaje się, że na Pertha, ani Armoramę nie zaglądasz zbyt często?

 

Oprócz Ronsonów i Świetlików robią też parę innych rzeczy, m. in. PzKpfW II w skali 1:24.

Ale moje ulubione modele tej firmy pochodzą z serii Akuyaku:

 

akuyaku2nd1.jpg

Źródło: TU

 

Są to modele zrobione na podstawie komiksów Hayao Miyazakiego. Notabene tylko Japońcy są na tyle grzmotnięci, żeby wymyślić czołgi ze świńską obsadą Przypomina się Yattaman, równie, a może nawet bardziej grzmotnięty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam inne zajęcia, również ciekawe. Dziwię się, że do tej pory na forum była cisza o tej firmie skoro jest tak znana. Nie dziwi was to, a na armoramie jestem dość często i newsy na armo, są często później lub dzięki ... sami wiecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zupełnie cicho o tej firmie na naszym forum, to znowu nie było. Stroju nawet jednego świetlika z Tascii jakiś czas temu zbudował: o, proszę.

Jednak co racja, to racja, ciężko być na bieżąco ze wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Skala, możesz mi powiedzieć gdzie natknąłeś się na tego średniego shermana, model osiągalny bardzo trudno z drugiej ręki - a ty cyk natknąłeś się - linkując z armoramy czy jest gdzieś w sklepie?

Sherman firefly w tym pudle i tej konfiguracji to samo.

D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
Oj Skala, możesz mi powiedzieć gdzie natknąłeś się na tego średniego shermana, model osiągalny bardzo trudno z drugiej ręki - a ty cyk natknąłeś się - linkując z armoramy

 

rollingstones -> powiem tak, linków z armoramy u mnie nie ma (może kiedyś, kilka lat), jeżeli już to u nich znajdują się moje fotki (patrz. figurki z M-M, Mantis itd...) tak się składa, że u nich infa często są później niż u mnie. szkoda, że ograniczasz się tylko do armoramy, ale bywa i tak powstają kłamliwe odpowiedzi/posty. Czytaj, patrz itd. później pisz i mów.

Pamiętaj, że ja sam piszę na swojej stronie, a nie sztab ludzi. Jeszcze raz, pomyśl.

 

czy jest gdzieś w sklepie? Sherman firefly w tym pudle i tej konfiguracji to samo.

 

Polskie sklepy i rynek ?? Chłopie, o czym ty mówisz, ten rynek to sami "faszyści", jak nie jest niemiecki to jest beee. I oczywiście ciągłe płakanie, że drogie. Pogadaj ze sklepikarzami. Popatrz na rynek i modelarzy na świecie.

 

Edit>> popatrz na daty chłopie:

 

Armorama: Pz.Kpfw. III Ausf.F - Dragon 1/35

 

 

Broń Pancerna 1914-145: Pz.Kpfw. III Ausf.F - Dragon 1/35

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za około tydzień lub dwa dotrze do mnie dostawa modeli firmy Tasca .

Pz.Kpfw. II w skali 1:24 , w skali 1:35 Luchs nr 35006 oraz Shermany nr katalogowy : 35009 , 35010 , 35012 , 35014 , 35016 , 35017 , 35L27 , 35L28 , 35L31 , 35L32 . Przewidywana cena za Shermany 219zł , Luchs 189zł , Pz.II 269 zł. Pozdrawiam

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rollingstones -> powiem tak, linków z armoramy u mnie nie ma (może kiedyś, kilka lat), jeżeli już to u nich znajdują się moje fotki (patrz. figurki z M-M, Mantis itd...) tak się składa, że u nich infa często są później niż u mnie. szkoda, że ograniczasz się tylko do armoramy, ale bywa i tak powstają kłamliwe odpowiedzi/posty.

 

Powiem Ci tak -wątek o firmie Tasca rozpocząłeś na Modelworku po tym jak opisałem żartobliwie na PWM o mich prawdziwych ( polecam tę firmę ) zachwytach nad Shermanem.

Zadałem Ci konkretne pytanie w dobrzej wierze czy udało Ci się gdzieś kupić tę Tascę bo sam jestem zainteresowany kolejnymi modelami tej firmy a obecnie większość jest z drugiego obiegu . Pytanie o armoramę i linki zdjęcia miało charakter otwarty pt. czy to twoje zdjęcia nabytego modelu czy po prostu zdjęcia z netu. Bo osobiście mi lotto czy to zdjęcia z armoramy, google grafika itp...I to całe sedno. Na pytanie pierwsze nie udzileiłeś odpowiedzi bo chyba to

 

 

 

 

 

 

 

Polskie sklepy i rynek ?? Chłopie, o czym ty mówisz, ten rynek to sami "faszyści", jak nie jest niemiecki to jest beee. I oczywiście ciągłe płakanie, że drogie. Pogadaj ze sklepikarzami. Popatrz na rynek i modelarzy na świecie.

 

Pozostawię bez komentarza.

 

Za około tydzień lub dwa dotrze do mnie dostawa modeli firmy Tasca

 

Cudowna informacja.

 

Czytaj, patrz itd. później pisz i mów.

Pamiętaj, że ja sam piszę na swojej stronie, a nie sztab ludzi. Jeszcze raz, pomyśl.[/quote

 

W sumie to nie wiem co Ci napisać bo

 

Edit>> popatrz na daty chłopie:

 

Armorama: Pz.Kpfw. III Ausf.F - Dragon 1/35

 

 

Broń Pancerna 1914-145: Pz.Kpfw. III Ausf.F - Dragon 1/35

 

jak wcześniej napisałem nie interesuje mnie źródło skąd bierzesz zdjęcie tylko pytałem Cię czy nabyłeś ten model w sklepie

miłego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku, czy ty myślisz, że ja skaczę z forum na forum i nie mam co robić tylko czytać twoje posty, ja szukam rzetelnych informacji. Skaczę po stronach producentów, pisze do nich itd... o ile czas mi na to pozwoli. Ty myślisz, że masz jakiś patent, wyłączność? Strona (moja) ma z miesiąca na miesiąc większą oglądalność, w luty było 16,5 tys. pojedynczych wejść, pamiętaj, że istnieje ponad 1,5 roku. Mam nadzieję, że będę miał więcej inf. o nowościach.

A jeżeli chodzi o polski rynek, to będę dalej twierdził, że to jest prowincja. Pogadaj z producentami, jaki procent produkcji sprzedają u nas, a jaki za granicą. wtedy pogadamy.

 

Ps. jak bym nabył ten produkt, to byś miał piękny in-boxik na stronie, a później na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku, czy ty myślisz, że ja skaczę z forum na forum i nie mam co robić tylko czytać twoje posty, ja szukam rzetelnych informacji.

 

Niech osądzą czytający - dosyć niespodziewany zbieg dat - wątek o tasce i twoje odkrycie fantastycznej firmy tasca.

http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=77&t=10344

 

Ty myślisz, że masz jakiś patent, wyłączność?

 

Oj, nie, ja jestem człowiekiem pełnym pokory.

 

 

Strona (moja) ma z miesiąca na miesiąc większą oglądalność, w luty było 16,5 tys. pojedynczych wejść, pamiętaj, że istnieje ponad 1,5 roku.

Gratuluję - też ją sobie oglądam i bardzo mi się podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku, czy ty myślisz, że ja skaczę z forum na forum i nie mam co robić tylko czytać twoje posty, ja szukam rzetelnych informacji.

 

Niech osądzą czytający - dosyć niespodziewany zbieg dat - wątek o tasce i twoje odkrycie fantastycznej firmy tasca.

http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=77&t=10344

 

No i ???

 

Ty myślisz, że masz jakiś patent, wyłączność?

 

Oj, nie, ja jestem człowiekiem pełnym pokory.

 

ooo, super.

 

 

Strona (moja) ma z miesiąca na miesiąc większą oglądalność, w luty było 16,5 tys. pojedynczych wejść, pamiętaj, że istnieje ponad 1,5 roku.

Gratuluję - też ją sobie oglądam i bardzo mi się podoba

 

Bardzo dziękuję, staram się na ile mogę i pozwala mi moja połowa - twarda sztuka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Firma Tasca zapowiedziała ukazanie się zestawów podwozia do czołgów M4 Sherman. Zestawy będą zawierały bardzo dokładnie wykonane elementy ruchomego podwozia typu VVSS w wersji A i B (wczesna i późna) oraz komplet gąsienic typu T49.

 

tasca_m4_vvss_early.jpg

 

tasca_m4_vvss_late.jpg

 

Cena: nn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Zapowiedzi nowych modeli Shermanów:

 

- Sherman M4A3(76)W

 

m4a3(76)w_01.jpg

 

m4a3(76)w_02.jpg

 

m4a3(76)w_03.jpg

 

m4a3(76)w_04.jpg

 

m4a3(76)w_05.jpg

 

 

- Sherman III (M4A2) Mid. Prod. - Front Włoski

 

Dostępne będą dwie wersje malowania; 23. Brytyjskiej Dywizji Pancernej (Anzio, Styczeń 1944 r.) oraz 2. Nowozelandzkiej Dywizji Pancernej (Gambettola, Październik 1944 r.). Zestaw będzie zawierał komplet: elementów fototrawionych, kalkomanii oraz gąsienic paskowych i figurkę czołgisty.

 

ShermanIII_Ita_01.jpg

 

ShermanIII_Ita_02.jpg

 

ShermanIII_Ita_03.jpg

 

ShermanIII_Ita_04.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 5 years later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.