Skocz do zawartości

YF-22A


-lotus98-

Rekomendowane odpowiedzi

No tak trzeba wreszcie zacząć jakiś warsztat. Tak więc na pierwszy ognień idzie YF-22A firmy kitech . Samolot ten dostałem jako prezent na Boże Narodzenie, no niestety mikołaj(czyt. rodzina) na firmach się nie zna.

Dobra dość pisania czas na IN-BOX:

P3090153.jpg

P3090154.jpg

P3090156.jpg

A tu pierwsze prace:

P3090163.jpg

A z takiego czegoś

P3090159.jpg

Udało mi się uzyskać coś takiego

P3090172.jpg

P3090169.jpg

Dobrze nie jest ale źle chyba też nie oceńcie sami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że nakładasz zbyt dużo farby za jednym razem i robią się przez to zacieki (lewy panel) albo farba spływa w różne zakamarki. Mam też wrażenie, że farbki które używasz są czymś zabrudzone (paprochy w kilku miejscach) lub też używasz brudnego pędzelka.

Jakich farbek używasz - olejnych czy akrylowych ?

Używasz farbek prosto z pojemniczka czy rozcieńczasz w oddzielnym naczynku małe porcje przed malowaniem ?

Jak oczyszczasz pędzelek ?

 

PS. Nawet z kiepskiej jakości zawartości pudełka można zbudować piękny model Potrzeba tylko do plastiku dołożyć mnóstwo pracy i serca Przykładem na dzień dzisiejszy niech będzie czapla z zimowego konkursu niejakiego Ipkinssa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten YF-22 i tak jest bardziej podobny do oryginały niż f-22 z aeroplast. ten to dopiero jest masakra. Ostatnio budowałem takiego jegomościa na urodziny dla 7mio latka. Masakra. Może i części jakoś do siebie pasowały, ale bryła modelu średnio przypominała prawdziwą wersję ;)

 

Ciesz się tym co masz, mogło być gorzej ;) Ale turbiny wlotów i tak będziesz musiał samemu dorabiać bo z tego co pamiętam jest tam trochę pusto ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławko używam farb olejnych. Czarna to revell a szara do Model Master. Te czarne panele mogą się wydawać ze jest grubo nałożona warstwa ponieważ nakładałem ją wykałaczką(nie mam małego pędzelka). A co do czyszczenia pędzla to czyszczę rozpuszczalnikiem ftalowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się nie ma co się lubi to się maluje tym co się ma pod ręką

Wykałaczka wcale nie jest takim złym pomysłem - sam kiedyś nanosiłem oznaczenia na zegarach Corvetty w 1:24 i wyszło całkiem dobrze na moje oko. W tym przypadku, do paneli bocznych, chyba jednak lepszy byłby mały pędzelek retuszerski. Na bocznej ściance kokpitu widać paprochy i zastanawiam się czy to nie wina zanieczyszczonej farbki - czasem zaschnięte kawałeczki gromadzą się wokół pokrywki i potrafią wpadać do środka pojemniczka W niektórych wypadkach takie zanieczyszczenia mogą brać się z niedomytego pędzelka lub gdy czyści się go pylącą szmatką/chusteczką higieniczną/papierowym ręcznikiem.

 

Zwróć na to uwagę przy następnym malowaniu.

Życzę powodzenia w budowie i malowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te paprochy to nie jest raczej wina farbki(jest nowa) a pewnie z tego że po zmyciu farby z pędzelka czyszczę go właśnie chusteczką higieniczną. Ale na przyszłość będę widział czego unikać

 

Życzę powodzenia w budowie i malowaniu

Na pewno się przyda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także używam chusteczek i papierowych ręczników do wycierania pędzelka. Dodatkowo po takim solidnym wyczyszczeniu i osuszeniu aby pozbyć się paprochów przedmu:bip:ę go solidnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dużo nie zrobiłem. Na początek zaszpachlowałem ślady po wypychaczach

P3110166.jpg

Następnie pomalowałem owiewkę(pierwszy raz maskowałem ją) chyba nie jest najgorzej.

P3110161.jpg

Jeszcze gdzie nie gdzie będę musiał popoprawiać.

Później pomalowałem sprayem część dysz silnika itd.

P3110162.jpg

I na końcu przyłożone do siebie części kadłuba:

P3110171.jpg

P3110172.jpg

P3110173.jpg

Jak widać bez szpachlowanie się nie obejdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ło matko... ten zestaw to jakaś masakra jest... no pogratulować - masz chłopie zdrowie ja lat temu naście składałem YF-22 ale z Italeri, i to był b.b. fajny modelik zajrzałem do wątku bo myśle - kitech pakuje italerke, może warto kupić, ale model widze rozwala... btw. wie ktoś czy jest jeszcze gdzieś osiągalny YF-22 z Italeri?? w 72 oczywiście ?? pozdro i powodzenia z modelem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wuwumaster a zaglądałeś do np Martoli ?

Tak na szybko znalazłem to:

http://www.martola.com.pl/pl306/produkty4389/F_22_Raptor

http://www.luckymodel.com/scale.aspx?item_no=IT%201207

 

dzięki za linki, ale ot są modele F-22, a nie YF-22 z tego co porównuję do inboxów na forum to różnice tkwią choćby w przodzie kadłuba, oszkleniu, oczywiście kalkach prototypu... pozdrawiam!

 

ojj przyjrzałem się jeszcze bliżej... ten F-22 Italerki to jest coś zupełnie innego niż był YF-22, mój miał cały kadłób z nosem góra+dół, całkiem osobno skrzydła, inne oszklenie, itd... pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mea culpa, nie jestem w F-22/YF-22 biegły więc myślałem, że różnice są mniejsze i można je zakceptować. YF-22 w w/w sklepach nie znalazłem. Swoją drogą to z tego co czytałem od Italerki lepszy był wyrób Revella.

 

Pozdrawiam, Sławko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YF-22 Italki jest już trudnoosiągalny.Chyba tylko ebay i allegro. Co do zmian Yf-22-F-22.Różnice tkwią w kształcie przodu kadłuba, obrysie usterzenia,rozpiętości skrzydeł,kształtu skrzydeł,kształtu owiewki,podwozie ma nieco inny układ i klapy podwozia są zmienione.Coś też pokombinowano ze statecznikami pionowymi (pionowe to są chyba tylko z nazwy ) TAk na marginesie podziwiam samozaparcie żeby kleić siedemdwójkę Kitecha. Chyba tylko ich czteryósemki są jako takie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Remont się skończył więc ruszyłem z budową modelu.

 

Na początku przykleiłem silnik i dodałem tam blachę z puszki żeby nie było widać pustej przestrzeni po sklejeniu połówek kadłuba.

P8200116.jpg

P8200117.jpg

P8200122.jpg

 

Następnie zrobiłem to samo z wlotami powietrza

P8200118.jpg

P8200119.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.