Skocz do zawartości

Hawker Hurricane Mk.IIc/Trop - Revell 1/72


Abominus

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo przyjemny Hurricanek, choc zaraz uslyszysz ze za czysty, linie nie zapuszczone itp... ;-) Ale mnie sie podoba! Malowales pedzlem?

 

Wypadaloby poprawic druga warstwa ramki kabiny, bo przeswiecaja, co widac na drugim zdjeciu. Na przyszlosc polecam pierwszo barwe wnetrza kabiny, a na to dopiero kolor zewnetrzny. Wtedy od srodka ramki realniej wygladaja i nie ma problemu z przeswitaniem. Albo gestsza farba!

 

Nie znam tego malowania, ale czy jestes pewien, ze stozek smigla byl bialy??? To kolor uzywany przez LW w rejonie Afryki, RAF byl raczej na czerwono...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, samolot jest malowany, pędzlem. Owiewka rzeczywiście nie wyszła zaś brudzenia i linie podziału blach są zrobione tylko że delikatnie i na fotkach tego nie widać. Być może wina aparatu, zresztą już nienajnowszego. Chociaż jak dobrze się przyjrzeć to zauważymy brudzenie na dolnej powierzchni oraz linie podział blach na fotce gdzie użyłem flesza.

 

Jeśli chodzi o kołpak to stosowałem się do koloru podanego w instrukcji gdyż w necie nie znalazłem innych fot tego samolotu. Pozatym to samolot RAF ale 336go greckiego dywizjonu gdzie latali sami Grecy. Możliwe że dla odmiany na ich samolotach były właśnie kołpaki koloru białego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Skleiłem już dwa te małe Hurricane'y i muszę powiedzieć, że pomimo swoich niedoskonałości, były to jedne z najprzyjemniejszych modeli jakie dotychczas zrobiłem. Moje również były w tym malowaniu z Afryki, ale planuję jeszcze jednego w malowaniu PSP.

Oglądając Twój model stwierdzam, że jest sklejony proprawnie i bardzo czysto. Kamuflaż malowany pędzlem wygląda świetnie. Widać tutaj dobry warsztat.

Do niewielkiej i ilości śladów eksploatacji i słabo widocznego wash'a nie będę się przyczepiał, bo chociaż uważam, że uczyniły by go jeszcze atrakcyjniejszym, to ostateczny wybór należy do modelarza. Może w następnych projektach pokusisz się o weterana

Jest za to kilka rzeczy, które mogłyby być wykonane nieco lepiej. Przede wszystkim owiewka. Od przodu wygląda jakby zaszła mgłą, a ramę rzeczywiście można by przemalować jeszcze raz. Lewy, podwieszany zbiornik paliwa wygląda na krzywo wklejony. Wnęki podwozia w Hurku powinny być srebrne. Przydałoby się też wyciągnąć ich detale. Przy takim warsztacie pędzelkowym, na pewno nie sprawiłoby Ci to problemu.Kołpak wygląda na nieco chropowaty. Jaką białą farbą malowałeś? Jedna z lampek w skrzydle nieco wystaje. Sam miałem z nimi problem, bo mają zły kształt i są niespasowane, ale można to przy odrobinie pracy poprawić.

 

Mam nadzieję, że wkrótce uraczysz nas nowym modelem, bo tak ładnie pędzlowane modele, bardzo fajnie się ogląda

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez względu na dywizjon nie wierzę w ten kołpak W końcu elementy szybkiej identyfikacji są po to by wykluczyć pomyłki....a przy ogólnie przyjętych białych kołpakach u Niemców i Włochów w Afryce nie mogłoby być o tym mowy. Fotek faktycznie w necie nie znalazłem ale wydaje mi się , ze ta interpretacja jest dużo bardziej prawdopodobna

 

EDIT: I nagle właśnie coś znalazłem... i to coś przemawia na Twoją korzyść niestety jest po grecku więc możemy sobie pozgadywać Ale mimo iż fotki z tego dywizjonu pokazują ciemne kołpaki.... to akurat plansza barwna (na samym dole ) przedstawia Twój egzemplarz z białym noskiem Adres

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za Wasze słowa na temat tego modelu. Co jest do poprawienia oczywiście postaram się poprawić. O owiewce już pisałem. Lewy zbiornik wydaje się być krzywo przyklejonym lecz nie jest-efekt nierównego ułożenia ręki oraz aparatu. Jeśli chodzi o kołpak to był malowany białą Pactrą. Ja maluję tylko tymi farbkami ;) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, to ten Hurricane chyba stacjonował w Egipcie w 1944 roku, czyli już po zajęciu całej Afryki Północnej przez aliantów. Możliwe, że wtedy kolory kołpaków zostały zmienione... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.