Skocz do zawartości

T34/76 STZ


Pancho

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne grono.

Jako, że mój szkodnik trochę podrósł,po 5 latach wracam do modelarstwa.

Wyjąłem z szafy rozpoczęty model t 34, który ma być zrobiony w wersji stalingradzkiej. Produktem wyjściowym jest model firmy Maquette :

 

p1000238.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Niestety nie dysponuję aparatem, fotki z komórki.

Może ma ktoś z szanownych przedmiotową pokrywę, chętnie przygarnę, bo moje przeróbki chyba spełzły na niczym.

Na pewno muszę jeszcze dokończyć spawy i inne detale, ale najpierw czeka mnie wycieczka do sklepu modelarskiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej pokaż, czy wzorujesz się na jakimś konkretnym egzemplarzu - włazy STZ nie jedno imię(kształt) miały. Popatrz sam po fotkach.

Zajrzyj do mojego tematu, też męczę teciaka: viewtopic.php?t=17271&start=0

Co do Twojego włazu to zdjęcie jest tak paskudne, że pojęcia nie mam co może być w nim zwichrowane - postaraj się o jakieś ostrzejsze.

Natomiast ta jaśniejsza plama wygląda jakbyś pozbył się zestawowego wytłoczenia, by zastapic je podłużnym - niepotrzebnie, bo takie w STZ tez montowali(teciak, na którym się wzoruję takie wytłoczenie posiadał).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name="

Natomiast ta jaśniejsza plama wygląda jakbyś pozbył się zestawowego wytłoczenia' date=' by zastapic je podłużnym[/quote]

Dokładnie tak zrobiłem. Nie wzoruję się na jakimś dokładnym zdjęciu, swojego czasu przeglądałem neta i praktycznie takiego rodzaju włazy były najczęściej prezentowane. Stąd moja koncepcja. Co do fotek, to dzisiaj już nic nie wymyślę, próbowałem, ale nic mi nie wyszło.

A tak na marginesie, to Twój wątek dzisiaj dokładnie przeczytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak: kształt pokrywy włazu wzorowałem na tych zdjęciach:

beznazwy1pk.th.jpg beznazwy2m.th.jpg beznazwy4z.th.jpg

A to wszystko co udało mi się wycisnąć z aparatu:

dsc00028ym.th.jpg sdc10922.th.jpg sdc10908c.th.jpg

To jest efekt prac z przed 5 lat, wszystkie inne zdjęcia jakie miałem wcięło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Post pod postem, ale co tam - odświeżam kotleta po prawie roku.

Z racji notorycznego braku czasu, dzisiaj powstał błotnik, osłona silnika i skrzynka (rozerwana czymś tam) :

dsc00052wf.th.jpg

 

dsc00055mj.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post pod postem, ale co tam - odświeżam kotleta po prawie roku.

Z racji notorycznego braku czasu, dzisiaj powstał błotnik, osłona silnika i skrzynka (rozerwana czymś tam) :

dsc00052wf.jpg

dsc00061ii.jpg

 

Poprawione - pasuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Prace ruszyły dalej, w tej chwili model wygląda tak:

p1000216g.jpg

p1000217m.jpg

p1000218c.jpg

p1000219g.jpg

Ferajna pójdzie spać i kładę sido, a potem sie zobaczy...........

Farba bazowa to Pactra A112 Russian Armour Green, a następnie rozjaśnione wszystko mieszanką bazy, białej A47 i zielonej A34.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model po waschu i olejach:

p1000220lb.jpg

p1000228x.jpg

p1000222x.jpg

p1000231.jpg

p1000228pu.jpg

 

Teraz pytanie: co poprawić, jeszcze jest czas. Jest to moja pierwsza przygoda z olejami i nie wiem czy czasem nie wyszło za ciemne.

I jeszcze pytanie o antenę, zrobiłem zgodnie z planami, ale zastanawiam się czy jej nie obciąć.

Proszę o opinię i porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Wraz z teciakiem powstaje także mała podstawka:

dsc00049ck.jpg

dsc00050on.jpg

dsc00051wa.jpg

Fotki tak na szybko z placu boju. Dojdą jeszcze figurki Master Boxa, na które czekam. Co jeszcze poprawić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, nie znam sie na teciakach, tak więc ze strony merytorycznej za dużo nie pomogę. Ale ze strony estetycznej to mogę podpowiedziec żebyś dorobił troszkę zacieków. Parę takich rdzawych, bo teraz taki czyściutki jest.

A poza tym jest pięknie, kolorek na tym modelu wyszedł świetnie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Po maluchu, ale zawsze do przodu. W chwili obecnej zostało dopasowanie teciaka do podstawki, a co za tym idzie i jej poprawki, położenie matu, i kurzenie.

Tankisty się suszą. Myślę, że za tydzień będzie galeria.

Teraz obraz tego co udało mi się wymodzić:

Tankisty in progres p1000257.jpg

Pierwszy raz malowałem "dzióbki" - jakoś mi to nie idzie :(

obraz008u.jpg

obraz012j.jpg

obraz007k.jpg

obraz009gx.jpg

obraz010m.jpg

obraz006gu.jpg

No to na razie tyle, dzisiaj sobie obiecywałem, że troszkę podłubię,a wyszło całkiem co innego. Ehhhh życie................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obraz012j.jpg

 

Malowanie kadłuba bardzo mi się podoba ale .... gąsienice chmmm mają dziwny kolor. Skoro już się zdecydowałeś jedną zerwać to koło napędowe pomaluj na kolor wytartej stali i wewnętrzną "bieżnię" gąsienicy też na tej szerokości zrób w tym kolorze. No i zęby też liźnij na "stalowy- wytarty" kolor i zewnętrzne części ogniw przetrzyj na krawędziach. Gąsienice raczej czerniały niż rdzewiały. A często nie zdążyły zardzewieć bo czołg bywał rozbity. Ogólnie malowanie kadłuba super tylko moim zdaniem gąski troszkę psują efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za miłe słowa, W realu gąski wyglądają troszkę inaczej, zęby są przetarte Pactrą "stell", ale zrobię jak mówisz.

Jednak wspomniana farba trochę mi nie leży, Model Master bardziej mi odpowiadał, ale nie dostałem w modelarskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i malowanie kadłuba naprawdę świetne. I są zacieki

Co do gąsek to faktycznie troszkę za aluminiowo wyglądają. Polecam metalizery właśnie modelmastera, nie za drogie a są naprawdę super.

Jak poprawisz gąski to będzie Vipas ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Ufffffffffff, prace stanęły w miejscu na parę miesięcy, ale co tam, jak wena opuści to co poradzić.

Poprawiłem gąski i dodałem załogantów:

sam0017n.jpg

no i podziałałem trochę z suchymi pastelami:

sam0034u.jpg

Mam nadzieję, że po jutrze galeria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.