Skocz do zawartości

[Humvee] M1038 Armia Chiljska Italeri 1/35


Tysiuniek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 59
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Hmm... Wygląda na ciemniejszy, niż na zdjęciu oryginału z 2. strony wątku. Na pewno nie pasuje mi też do polskiego Humvee. Ale zapewne kolor wygląda nieco inaczej na żywo. Jeśli chodzi o dobór barwy do polskiego, to najlepiej by było, jakby Zderzak zakradł się na poligon w Wędrzynie z pędzelkiem i kilkoma puszkami farby i przeprowadził test A Ty, Tomek, mając podgląd na pomalowany model możesz sam najlepiej ocenić, czy pasuje Ci do zdjęć chilijskich Humvee.

 

EDIT. Nie wiem, czy tylko ja tak mam, ale ten post był odpowiedzią na post ze zdjęciem Tysiuńka. A wyświetla mi go powyżej jego postu... Czyżbym miał coś pochrzanione z czasem na forum? Do tej pory nie było problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy tylko ja tak mam, ale ten post był odpowiedzią na post ze zdjęciem Tysiuńka. A wyświetla mi go powyżej jego postu... Czyżbym miał coś pochrzanione z czasem na forum? Do tej pory nie było problemów Rolling Eyes

Mam to samo, więc raczej nic Ci się nie schrzaniło.

Co do modelu, to niech zostanie to podpięcie z boku, ale w następnym dopilnuję, aby było na swoim miejscu

W zamian musisz wreszcie spróbować suchego pędzla. Ta farba aż prosi się, aby przetrzeć coś we wnętrzu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda dobrze. Tak trzymaj.

 

Co do zdjęć, to spróbuj je zrobić "nie pod światło" i podmień karton na jakiś inny kolor (niebieski, czarny). Będzie z pewnością więcej widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa, ale moim zdaniem kolor H149, po wycieniowaniu i suchym pędzlu zupełnie nadaje się do malowania polskich Humvee's. Chociaż poprzednio twierdziłem inaczej. Kolor po dokładnym wyschnięciu i delikatnym stonowaniu zmienia barwę właśnie na taką "polską" - oczywiście tylko na moje oko. Można jeszcze zrobić delikatne przebarwienia, jakie powstają na prawdziwym lakierze w naturalnych warunkach - wraz z okresem eksploatacji. Na fotkach zielonych chilijskich pojazdów występuja praktycznie same nowe, nowszych wersji pojazdy. Mam wrażenie, że ( o ile, oczywiscie), polskie Humvee's dotarły do Polski juz pomalowane ( nowe, lub te egzemplarze po remoncie), zostały pomalowane tym samym odcieniem koloru zielonego. To juz lepiej będą wiedzieć inni, mnie sie tylko tak wydaje.

Model praktycznie ukończony, jutro zamieszczę galerię. Spróbuje poszukać jakiegos kartonu i odpowiedniego miejsca.

 

M1038Chile021.jpg

 

Jednak zdjęcie trochę zmieniło odcień.Nie widać też specjalnie cieniowania i przebarwień. Zobaczymy jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.