Skocz do zawartości

Yoshimura Hayabusa X-1 (Tamiya 1:12)


wuen

Rekomendowane odpowiedzi

Model zacząłem kilka miesięcy temu ale odłożyłem aby skończyć zaczęte samochody. Teraz samochody skończone więc wracam do motocykla - tuningowanej przez firmę Yoshimura wersji super-motocykla Hayabusa 1300.

hayabusa-1.jpg

Do modelu mam trochę dodatków:

hayabusa-2.jpg

hayabusa-4.jpg

dodatkiTS.jpgzaciskiwy.jpg

y06.jpgy06a.jpg

W zestawie są maski do malowania 2-kolorowego widocznego na pudełku - nie chcę takiej kolorystyki jak na fotce a szkoda by się zmarnowały więc malowanie będzie podobne jak na tej fotce:

suzuki_hayabusa_01_1024-281311.jpg

- zamiast szarego dam ciut rozjaśniony czarny metalik

Na początek skleiłem owiewki

hayabusa-5.jpg

Następnie obrobiłem wszystkie elementy przygotowując je do podkładowania. Postanowiłem zastosować więcej elementów i odciąłem wszystkie łby śrub - zastąpią je śrubki metalowe

haya-6.jpg

haya-7.jpg

Elementy pokryte podkładem schną więc wziąłem się za "blaszki" - na początek tarcze hamulcowe. Dorzuciłem "ślady eksploatacji"

haya-8.jpg

Teraz wklejone są wszystkie elementy tarcz

haya-9.jpg

- jutro będę je malować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 93
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Życzę powodzonka

Co prawda nie moja tematyka, ale lubię popatrzeć jak ktoś buduje takie maszyny,a tym bardziej lubię popatrzeć na Twój warsztat.

Jak widać przygotowałeś się do projektu grubo,więc wierze że model też będzie "gruby"

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarcze są dosyć mocno "szlifnięte" - lepiej to widać na górnej fotce.

A co do "przypaleń" - się zrobi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owiewki pokryte podkładem

owiewki-podkad.jpg

Fotka historyczna - dzisiaj owiewki "dostały" pierwszy kolor - inny niż zamierzałem pierwotnie...

Farba na owiewkach schnie więc zająłem się "poprawianiem fabryki" - dodałem brakujące elementy:

wahacz-1.jpg

- wkleiłem "rurę" i dorzuciłem imitacje spawów

rama-1.jpg

- dodałem imitacje spawów

 

Elementy silnika i zawieszenia w podkładzie

silnikzawieszenie-podkad.jpg

Jeszcze dzisiaj będzie malowanie ramy i wahacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie to wygląda zwłaszcza spawy, jak je zrobiłeś?

Obstawiam, że to odpowiedniej gęstości szpachla, nałożona w odpowiednich miejscach, w odpowiedniej ilości, odpowiednim narzędziem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie to wygląda zwłaszcza spawy, jak je zrobiłeś?

Obstawiam, że to odpowiedniej gęstości szpachla, nałożona w odpowiednich miejscach, w odpowiedniej ilości, odpowiednim narzędziem

Jakbyś przy tym był!!

Szpachla - Mr.Dissolved Putty (płynna f-my Gunze), narzędzie - wykałaczka do nakładania i robienia imitacji "fali"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyszła paczka z imitacjami śrub więc...

haya-10.jpg

haya-11.jpg

haya-12.jpg

Godzinka i zrobione - potem wziąłem się za ramę

haya-13.jpg

haya-14.jpg

Od siebie dorzuciłem kalkę na amortyzator.

Chciałem przykleić kalki na ramę - zrobiłem test - napis z nazwą modelu - i okazało się, że kalka rozpada się więc pomalowałem kalki płynem Liquid Decal Film.

Skoro nie mogłem kończyć ramy - zająłem się owiewkami - zacząłem przyklejać maskowanie

haya-15.jpg

Tamiya zapomniała o kilku elementach więc musiałem wspomóc się taśmą...

Przy okazji widać kolor jaki będzie - Burnt Iron C61 Gunze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszy mnie fakt, iż widzę ten model na warsztacie, i dopiero teraz żałuje, ze w swojej Busa nie pokusiłem się o waloryzację, choć model sam w sobie jest kapitalny . . .

Tak czy inaczej przyjemnie popatrzeć jak radzisz sobie z jednośladem

Chyba nadszedł czas bym wrócił do tego modelu

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak możesz, podpowiedz jakich śrub używałeś?

Śruby to "T2M 0.8mm hex rivet with flange" firmy Tuner Model Manufactory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak możesz, podpowiedz jakich śrub używałeś?

Śruby to "T2M 0.8mm hex rivet with flange" firmy Tuner Model Manufactory

 

Super. Dzięki serdeczne za info. Sam zastanawiałem się właśnie, który "metraż" wybrać do siebie i nie byłem do końca pewien.

Dzisiaj udało mi się dogrzebać do informacji, że w silnikach głównie stosuje się śruby M6, więc po przeskalowaniu to właśnie jest między 0,8 - 0,9mm, a teraz mam obraz jak to dokładnie wygląda na modelu. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owiewki pomalowane drugim kolorem (Mr.Color Metal Black 78) , kalkomanie przyklejone, "fuknięte" 2 warstwy bezbarwnego (Gaia Clear 007) - teraz schną i czekają na ewentualną polerę.

haya-21.jpg

W międzyczasie zabrałem się za waloryzację wydechu - dodałem imitacje spawów i zaczepy sprężynek

haya-17.jpg

haya-18.jpg

haya-19.jpg

haya-20.jpg

Dla zobrazowania efektu założyłem 2 sprężynki

haya-22.jpg

łącznie będzie 14 sprężynek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.