Skocz do zawartości

[humvee] M998 Desert Patrol - Italeri 1:35


Qdłaty

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 58
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A skąd masz taki ładny zderzak?

Już nie pamiętam.

 

No to kolejny krok w doprowadzaniu bryły do porządku. Tym razem przygotowałem otwór pod tylne wrota. Najpierw dokleiłem na krawędziach otworu budy pręciki 1x1mm aby wyrównać krawędź budy z płaszczyzną nadwozia. Oczywiście wyciąłem tylną klapę i ubytki uzupełniłem szpachlą. Na koniec przykleiłem naokoło otworu paski o szerokości 2mm i grubości 1mm. po pierwsze dlatego aby łatwiej było przykleić drzwi a po drugie dlatego że na zdjęciu widać, że buda "wystaje" poza obręb kadłuba:

 

03.jpg

 

 

No i teraz moje wypociny:

 

P1240103.jpg

P1240105.jpg

P1240104.jpg

 

No i teraz zaczyna się najtrudniejsze: Trzeba wyrzeźbić drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasem ten X nie ma czegoś wspólnego z bocznymi drzwiami

Przetłoczenia na tej samej zasadzie, ale wydaje mi się, że jednak mają inne kształty. Tak czy siak, kolejny krok na przód. Bryła złożona. Model zaczyna wyglądać tak jak powinien:

 

P1240197.jpg

P1240198.jpg

P1240199.jpg

 

No i wystrugałem drzwi. Jeszcze okna wkleić. Normalnie powinny mieć po 3 zawiasy z każdej strony, ale ja że znalazłem tylko 4 z blaszki, to w moim modelu będą po 2 na stronę. Blaszkowe 4 wyglądają zdecydowanie lepiej niż 6 imitacji które bym zrobił:

 

P1240200.jpg

 

No i jeszcze przystawione do modelu:

 

P1240201.jpg

 

Metoda wykonania: Najpierw wyciąłem kwadracik 36x36mm z płytki 0.25mm. Później tej samej grubości paski o szerokości ok. 1mm i przykleiłem tak jak widać, aby były przetłoczenia. Zaszpachlowałem żeby łączenia pasków nie było widać. Później wyciąłem otwory na szyby i dokleiłem blaszki. Zostało jeszcze wkleić szybki po malowaniu. Szyby będą z elementu który daje Italeri.

 

Chociaż idealne nie są, wydaje mi się, ze do tego modelu mogą być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie sprawy:

- widać trochę nierówności, nawet biorąc pod uwagę powiększanie na makro, to jednak może warto poprawić choćby wycięcia na okna?

- jeżeli Ci się bardzo nie spieszy z tym modelem, w przyszły poniedziałek mógłbym wysłać pocztą dwa zawiasy z Eduarda - byłoby wtedy jak należy.

 

Ogólnie - bardzo dobrze to wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widać trochę nierówności

Będą wyrównane.

 

mógłbym wysłać pocztą dwa zawiasy

Mam wolne jeszcze tylko jutro i chciałem go skończyć, ale dokleić zawiasy mogę i na końcu, więc jeśli byłaby taka możliwość, to chętnie takowe przyjmę.

 

Ogólnie - bardzo dobrze to wygląda

Ogólnie to jest trochę krzywo, a zestawowe drzwi boczne wyglądają dużo lepiej. Mimo to dzięki za dobre słowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawiasy wyślę, ale przypomnij się jeszcze na gg koło weekendu

 

Jak jeszcze trochę wyrównasz to i owo, pomalujesz itd. to będzie w ogóle szał Może i zestawowe drzwi boczne wyglądają lepiej niż ten nowy tył, ale ten z kolei wygląda dużo lepiej niż pomysły Italeri

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qdłaty napisał:

Malowanie będzie prawdziwe, tyle że nie weszło w życie

 

Czyli nieprawdziwe

Znowu się nieprecyzyjnie wyraziłem. Prawdziwe, było w użyciu, ale nie weszło na hummery ze względu na NATO. Czyli malowanie prawdziwe jako takie, natomiast nieprawdziwe dla konkretnego pojazdu.

chyba wiem o czym myśli Qdłaty

Nie wiem o czym myślisz, że ja myślę, ale chodzi o malowanie ze standardów MERDC: Summer, US & Europe, verdant: Forest Green, Light Green, Sand, Black, gdzie pierwsze dwa pokrywają łącznie 90% powierzchni pojazdu a kolejne 2 - 10%. Wygląda to mniej więcej tak, jak na znanym zdjęciu sheltera z innymi kolorami na samej budzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrażałem się ładnym kamuflażem, atu figa. Nie jestem zadowolony i na poprawki nie mam ani siły ani czasu. Będzie oliwkowy. Na razie schnie farba. Jeszcze cieniowanie zostało, a później pewnie będziecie męczyć o washa i suchy pędzel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek wykonałeś kawał dobrej roboty (poprawiłeś firmę Italeri,to jest pierwszy model zbliżony do oryginału) Humvee w kolorze oliwkowym też ciekawie wygląda Fajnie by było dać temu modelowi lepsze koła (wiem nie masz na razie na magazynie lepszych kół,ale z gumowymi kołami model jeszcze zyska Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby na to nie patrzeć - będziesz miał model w barwach jakich nie miałeś do tej pory. No i będzie zgodny z rzeczywistością (mimo zielonego wnętrza ). MERDC może zrobisz sobie kiedyś np. na kontenerze albo przyczepie.

 

Kół nie przyklejaj na razie zbyt mocno. Może kiedyś zostaną Ci jakieś choćby z modelu Academy, to wymienisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kół nie przyklejaj na razie zbyt mocno.

W ogóle ich nie przykleję.

 

A teraz jeszcze takie 2 zdjęcia na szybko. kolorem zbytnio się nie sugerujcie: zdjęcia robione w nocy przy jednej lampce.

 

P1240217.jpg

P1240216.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesadzacie. Chociaż nie ukrywam, że nie widziałem, aby ktokolwiek poprawiał tę wersję.

 

kubisz, dzięki wielkie za zawiasy! Już przyklejone i domalowane. ponadto model dostał cieniowanie, sidolux i kalki, które jak to przy Italerce, i tak się srebrzą. No to teraz prosze o pomysły co do washa; gdzie go chlapnąć, jakim kolorem, jaką farbą (emalia-akryl), no i jak to technicznie zrobić

 

A właśnie... zapomniałbym o zdjęciach.

 

P1240228.jpg

P1240229.jpg

P1240230.jpg

P1240231.jpg

P1240232.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wash'a zrób olejnego, brąz van dyk powinien być ok

Fajnie idzie, choć osobiście nie podchodzi mi cieniowanie na masce i dachu ( wygląda to dosyć sztucznie, jakoś tak bez ładu składu i pomyślunku ), gwiazdka z tyłu wydaje się być trochę koślawa ale teraz to już nic nei zmienisz.

 

Powodzenia w dalszych pracach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wash mi jak zwykle nie wychodził, więc sobie darowałem. Nie chcę popsuć tego co już jest. Model dostał lakier matowy, trochę "balastu" i drobiazgi malarskie. Kolor jest trochę przekłamany, najbliższy prawdzie jest na ostatnim zdjęciu.

 

P1240238.jpg

P1240240.jpg

P1240241.jpg

P1240242.jpg

P1240243.jpg

P1240244.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.