Skocz do zawartości

AH-64 - Szare camo


PKD4GA

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm... Tym bardziej dziwne, ze to wersja A. Nie jestem do konca pewien, ale wszystkie wersje A i B mialy byc sukcesywinie apgrejdowane do wersji C/D i nie wiem, czy obecnie w Iraku wystepuja jeszcze jakies wersje A... O ile w ogole jeszcze jakies lataja... A tak w ogole, to szare kamo mi bardziej do USMC pasuje. Czyzby Marinesi dostali Apache? A moze to jakas fantazja Hasegawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie wersje A i B mialy byc sukcesywinie apgrejdowane do wersji C/D
- nie sledzilem sprawy, ale chyba jakas czesc tylko miala stac sie longbow'ami ? To ze "A" trafily do Iraku to jest male miki w porownaniu do szarego camo.

No ale taki kolor chyba bardziej sie zlewa z "irakoscia" terenu nad ktorym lataja... Moze ktos widzial/ma fotki AH-64 w takich barwach ?

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- nie sledzilem sprawy, ale chyba jakas czesc tylko miala stac sie longbow'ami

No tak, masz racje. Zaczalem sprawdzac i to wyglada tak, ze zrezygnowano z wersji C, poniwaz od D rozila sie tylko brakiem radaru. A ze radar jest demontowalny i "przenoszalny" miedzy maszynami, to wszystkie smiglowce sa podnoszone do standardu D (lub w takim wariancie produkowane), acz nie wszystkie dostaja "kapelusz". To co mialo byc wersja C natomiast, pozostalo wersja A (w nomenklaturze), tylko ze dostalo nowa szyne danych i troche zmodyfikowana awionike, przystoswana do odbioru informacji z Longbowow, JSTARow i innych Kiowa Warriorow. Nie wiem, czy wszystkie egzemplarze zostaly objete modyfikacja, natomiast przestaje dziwic obecnosc wersji A w Iraku. Wersji B w ogole nie produkowali, bo to mialo byc wlasnie dla Marines, ale tamci woleli Hueye...

Nie dualo mi sie znalesc zadnego zdjecia szarego Apache'a, trafilem tylko na taka plansze:

 

S8480SPR2S.JPG

 

Jak widac, szare malowanie jest uwzglednione, wiec niewykluczone, ze gdzies sie takie pojawily...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tlumacz mi jak wyglada Cobra.

Napisalem w skrocie Huey i przeciez kazdy zainteresowany doskonale wie, o co chodzi. Z Toba wlacznie.

 

"Super Cobra" to warianty W i Z, natomiast na zdjeciu pokazales wersje G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co pokazal Majek to miniaturki Osprey-a. Pod sylwetka szarego napisano:

 

AH-64A 94-0332 of 1-151st ATKHB, South Carolina Army National Guard, Mosul, Iraq, December 2004

 

To np. sa kalki do tego malowania:

 

http://decals.kitreview.com/decals/isradecalsiaf53reviewdwa_1.htm

 

http://www.aircraftresourcecenter.com/Rev2/1201-1300/Rev1272_IsraDecal-IAF53_Efrati/rev1272.htm

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Witam

Szukam innych zdjęć AH-64A Apache w szaro szarym kamuflażu, takim jak poniżej. Chodzi mi szczególnie o maszynę z numerem bocznym 40332.

th_1.jpg th_2.jpg th_3.jpg

 

Przy okazji czy ktoś z forumowiczów ma może jakieś pewne informacje na temat numerów FS tych kolorów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no świetna sprawa z tym Apaczem. Na trzecim zdjeciu w czwartym rzędzie są nawet dwa .

 

A teraz powiedzcie mi, który model w skali 1/72 byłby najlepszy. Bo nabrałem strasznej ochoty go zrobic w tym malowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki Paweł - o to mi chodziło

Wychodzi na to, że Hasegawa podała zły kolor. Według nich zamiast FS35237 powinien być FS36320. Z tego co wyszukałem to szaro szary schemat malowania, przeznaczony między innymi na Cobry dla Marines to właśnie kolory 36375/35237.

Ciekawe jak do tego będą pasowały kalki z zestawu - mam wrażenie że mają jakieś dziwne kolory, ale może to przez niebieski papier pod nimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję pięknie

Widzę, że co źródło to inne dane na temat górnego koloru. Coś tam sobie dobiorę.

 

Edit:

Kolory kalek z zestawu to jakaś pomyłka, tak wyglądają ich kolory na tle próbek farby:

kolorki.jpg

O ile ciemniejszy kolor jeszcze jakoś ujdzie, to jasny jest zupełnie nie wiadomo skąd. Dobrze, że jaśniejszy kolor prawie nie pojawia się na kalkach, jakoś może to ujdzie. No ale tym samym jestem zmuszony do użycia koloru 36270, chociaż nie jestem do niego przekonany na podstawie zdjęć.

 

A miało być tak pięknie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.