Skocz do zawartości

Trabant 601S - Revell - 1:24


przemekgksw3

Rekomendowane odpowiedzi

Czy Tobie chodzi o coś takiego jak na fotce ? Kiedyś taki jeździł u mnie w Kielcach, ale po jakimś czasie gdzieś zniknął.

To jest według mnie po prostu zwykły Trabant z odciętą górą i pomalowany na zielono, były też specjalnie przygotowywane pojazdy o nazwie Trabant Tramp przygotowywane dla straży granicznej DDR-u

Można go zobaczyć np.

tutaj

Mam w planach przeróbkę zwykłego Trabanta na taką wersje, nic mi nie wiadomo o produkowaniu go przez revella, wiem że robili kiedyś jeszcze rajdówkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widok takiego Trampa, az sie lezka w oku kreci... To byly czasy...

No no niezła rajdóweczka Że tak jeszcze zapytam, jak to w ogóle jeździło? Mi Trabant kojarzy się raczej z zawalającym drogę gratem

(niesłusznie oczywiście) no a na rajdzie to nieźle trzeba cisnąć, jakie prędkości można było uzyskać? Dawał radę z rodzimą konkurencją w postaci Fiata 126p? Jakieś zmiany w stosunku do oryginału?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widok takiego Trampa, az sie lezka w oku kreci... To byly czasy...

Że tak jeszcze zapytam, jak to w ogóle jeździło?

Dawał radę z rodzimą konkurencją w postaci Fiata 126p?

Jakieś zmiany w stosunku do oryginału?

 

Zdecydowanie szybciej to autko wygladalo niz jechalo!!!

Co do rodzimej konkurencji w postaci 126p, to duzo zalezalo od wkladki pomiedzy kierownica a fotelem kierowcy... Generalnie nie bylo szans z topowymi A-grupowymi maluchami, gdyz zakres zmian w Trampku nie byl tak wielki. Ale mozna bylo powalczyc a jazda dawala duzo radosci!!

 

Co do przerobek, to troszke zmian wprowadzono. Przede wszystkim przeklepane resory i twardsze amorki. Dodatkowo trzeba bylo zmienic katy w przednim zawiasie tak, zeby kola byly w minusie (nalezalo wykonac nowe otwory mocujace resor do zwrotnicy). Glowice w silniku zostaly splanowane o kilka mm, kanaly dolotowe i wylotowe wypolerowane. Zamontowane zostaly swiece zaplonowe Brisk i lepsze kable wysokiego napiecia. Uklad wydechowy to pozostawiony przedni tlumik (bylo to auto do mojej codziennej jazdy, wiec musialo byc ogrzewanie...), reszta ukladu to wolny wydech, bez tlumika koncowego i z rura o wiekszej srednicy.

We wnetrzu zabudowano klatke bezpieczenstwa, pozniej troszke ja rozbudowalem. Zaloga siedziala w fotelach kubelkowych, zapieta w 4`ro punktowe pasy Schroth`a w kolorze niebieskim. Zmieniono uchwyt hamulca recznego i zalozono blokade, zeby reczny sam spadal po jego uzyciu.

Kierownice zmieniono na sportowa, dodatkowo zamontowano nabe. Na desce rozdzielczej miejsce znalazla lampka pilota i kilka dodatkowych wlacznikow. Samochod zapalany byl z guzika.

Na przednim zderzaku zamonotowalem dwa halogeny, pozniej dolozylem jeszcze dwa na atrape, zeby zima mozna bylo lepiej smigac po oesach z Rajdu Wisly czy Cieszynskiej Barborki :):)

 

Zadne inne auto nie dalo mi tyle frajdy z jazdy (lepszy byl tylko Focus ST, ale to zupelnie inna sprawa). Dlatego z sentymentu mam zamiar zbudowac Trampka z jakims dobrym motorem pod maska (mozliwe, ze 1.8 T z VW), do tego oczywiscie chromowana klatka, niezla gleba i dobra felga, a calosc wykonczona lsniacym lakierem na karoserii i skora we wnetrzu...

 

Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"adamp" - A po jakiemu ta wypowiedź jest?
- po polsku, fakt zabrakło jednego przecinka.

Czy może chodzi Ci o tekst " junackiej pracy nad budową socjalistycznych Niemiec " ?

To było ćwierć wieku temu,jeździliśmy na obozu OHP "budować NRD"jako tzw. junacy-głównie zbierać truskawy, ale ja robiłem bloczki betonowe ,na budowie sypałem piach -kurcze, chyba mi też należy się odszkodowanie za pracę w Niemczech

A wracając do tematu to mój tata miał trabanta-jeździliśmy nim w 6osób na wycieczki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.