Skocz do zawartości

Trabant 601S - Revell - 1:24


przemekgksw3

Rekomendowane odpowiedzi

Uff..właśnie skończyłem, przez ostatnie dwa dni pracowałem w iście partyzanckich warunkach, ale udało się Patrząc na ostatnie zdjęcia w

warsztacie

prace posunęły się do przodu dość znacząco, ale nie miałem możliwości i czasu prowadzić relacji do końca Co do samego modelu to na jego jakość nie mogę narzekać, Revell zrobił go po prostu wzorowo, polecam go wszystkim, skleja się bez problemu a stojąc na półce naprawdę się wyróżnia , sam kupie chyba jeszcze jednego.

Udało mi się także ukończyć podstawkę, figurka widoczna pod samochodem to wykonany własnoręcznie z modeliny pan Kazio,właściciel trabanta ,niestety nie zgodził się na pokazanie twarzy, możemy zobaczyć tylko wystające nogi, może po zakończeniu konkursu uda namówić mi się go na publiczne wystąpienie

Z czasem kilka rzeczy dojdzie, kilka poprawię wiec bardzo proszę o szczere komentowanie

Zdjęcia samego samochodu:

dscf4869.jpg

dscf4870.jpg

dscf4875.jpg

dscf4871.jpg

dscf4872x.jpg

 

A teraz całość z podstawką:

dscf4888.jpg

dscf4882.jpg

dscf4883.jpg

dscf4885.jpg

dscf4886.jpg

dscf4887.jpg

Pozdrawiam Przemek

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze jakie to fajne

 

Jedno co mi nie pasuje, to linie podziału przy drzwiach i czarne listwy, które wyglądają nieco nierówno. Poza tą jedną sprawą, reszta wygląda świetnie! Ten mały, podwórkowy pit stop oddaje cały koloryt "współpracy z Trabantem".

 

Oby więcej takich pomysłów !!!

 

P.S. Czy mógłbyś zdradzić co ostatecznie znalazło się w bagażniku ?

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno co mi nie pasuje, to linie podziału przy drzwiach i czarne listwy, które wyglądają nieco nierówno.

No niestety wiem :( w domu było już posprzątane i nie miałem dostępu do aero, chciałem na dzisiaj skończyć więc pociągnąłem je z pędzla, ale niedługo to poprawię Z tego samego względu w bagażniku znalazło się tylko koło, jak znajdę czas na pewno coś tam zrobię i wrzucę foty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popraw to popraw chociażby pędzelkiem, bo szkoda by było to tak zostawić. To zbyt atrakcyjny model, żeby go tak z tym zostawić.

 

Jeszcze raz Gratuluję !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym słowem SUPER Komora silnika wygląda genialnie. Można by było całego jakoś przybrudzić lekko chyba, że Pan Kazio tak wypucował to niech bedzie Rzeczywiście to listwy trochę za bardzo się rzucają w oczy. Dlaczego linie podziału drzwi są złe ?

Jedyne do czego mogę się doczepić to to, że jeśli trabant ma podniesiony przód to przednie koła powninny być na "wyciągniętym" amortyzatorze. Może się mylę ...

Pozdrawiam

 

Edit:

spoxx2006 te czarne tablice były w zestawie. Zobacz na pierwszej stronie warsztatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego linie podziału drzwi są złe ?

 

Chodziło mi o te fragmenty zapuszczonych linii. Nieco odstają od ogólnego ich przebiegu. Może się czepiam, ale to się trochę rzuca w oczy. No chyba, że karton z drzwi się Panu Kaziowi trochę utłukł

 

th_62545_dscf4870_122_18lo.jpgth_62547_dscf4869_122_351lo.jpg

 

Gdyby nie to i listwy, to byłby Perfetto !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończyłem samochodówkę w której dyrektor był kolekcjonerem Trabantów.

I na egzaminie dyplomowym zawsze coś musiało być o dwusuwach.

Najczęściej padało pytanie o regulację zapłonu.

Należało oczywiście temat rozwinąć na przykładzie Trampka.

A więc na wstępie trzeba podnieść prawą przednią stronę pojazdu i zdjąć koło.

I wtedy padało z reguły "dziękuję czwórka".

Pan Kazio zapewne o tym wie.

To taka dygresja w temacie tego wspaniałego modelu i super dioramki.

A pro po czy ktoś wie, gdzie w Trabancie jest zegar czasowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

Ładny modelik. Gratuluję.

Twoja praca przypomniała mi jak któregoś słonecznego dnia, z kolegą jechaliśmy na zakończenie roku szkolnego. Była to druga połowa lat 90. Odpaliliśmy jasno-błękitnego trabanta i ruszyliśmy na długo oczekiwany apel. Za nami ciągną się biały gęsty dym, który przysłonił widoczność do ok 1,5m i tak po przejechaniu 400m cała uluca była "zamglona". Do dzis się z tego śmieję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te pniaki to prawdziwe drewno? Jak robisz tablice?

Tak pniaczki to patyk z orzech włoskiego trochę tylko dla efektu pastelą poprawiony , a tablice były w zestawie, zmieniłem tylko ramki, te revllowskie były zbyt nowoczesne, ja zrobiłem tablice na tradycyjnej dykcie

 

Jedyne do czego mogę się doczepić to to, że jeśli trabant ma podniesiony przód to przednie koła powninny być na "wyciągniętym" amortyzatorze. Może się mylę ...

Hmm... w ogóle o tym nie pomyślałem, teraz już troche za późno, zawieszenie jest dosyć skomplikowane, no ale zawsze można powiedzieć, że pan Kazik nowe właśnie kupił

 

Bardzo fajny Trabant,jak by pan Kazio kiedyś chciał sprzedać furę to jestem zainteresowany

No raczej nie prędko się go pozbędzie ,w gruncie rzeczy to dobra maszyna jest

 

Chodziło mi o te fragmenty zapuszczonych linii. Nieco odstają od ogólnego ich przebiegu.

Z tymi liniami był trochę problem, bo dwa razy lakier kładłem no i w niektórych miejscach ciężko było równo farbę wpuścić. A listwy chyba wymienię na plastikowe profile, widziałem jak jakiś niemiec użył ich w swoim modelu, oryginalne są bardzo niewyraźne i ciężko uzyskać zadowalający efekt.

 

przemekgksw3 daj zdjęcia Pana Kazia na tle trampka.

Oj nie chcielibyście, dobrze że jest schowany bo jego twarz wystraszyłaby oglądających , ogólnie jestem z niego zadowolony ale muszę jeszcze popracować nad wykonywaniem figurek żeby móc je pokazywać w całości. Najgorzej był z wyrównaniem powierzchni twarzy, strasznie ciężko się polerowała, a farba uwypukliła jeszcze wszystkie nierówności. Ale będę trenował następne powinny wyjść lepsze.

 

A pro po czy ktoś wie, gdzie w Trabancie jest zegar czasowy.

He he wcale nie było chociaż tego samochodu nigdy z bliska nie widziałem, to znalazłem sobie oryginalną instrukcję, tylko w języku niemieckim i z opisów niewiele zrozumiałem, na szczęście obrazki były Szkoda że kolega wcześniej nie powiedział że ma doświadczenie w obsłudze Trabanta ta wiedza na pewno by się przydała.

 

Dziękuje za komentarze i życzę wszystkim wesołych świąt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miarką stanu poziomi paliwa i jesnocześnie mieszarką, którą się mieszało mieszankę oleu z paliwem, gdyż był to dwusuw, był patyk o dł ok 30 cm.

Trzeba będzie dorobić i pod maskę wsadzić W instrukcji był taki ładny rysunek z fabryczną miarką ale patyk jakoś bardziej swojsko brzmi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he wcale nie było

 

Jak to nie. Może nie standardowo ale znajdował się taki wynalazek.

Pod tablicą była taka półka na szpargały i tam umieszczano zegarek.

Aby zobaczyć która godzina trzeba było się mocno schylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diorama świetna, pniaczki świetne, nogi jak z filmu "Nie lubię poniedziałku". Dodałbym jeszcze tylko otwartą skrzynkę z narzędziami, jakąś szmatę do rąk i rozrzucone klucze płaskie.

Pozdrawiam, Marcin .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie. Może nie standardowo ale znajdował się taki wynalazek.

Pod tablicą była taka półka na szpargały i tam umieszczano zegarek.

Aby zobaczyć która godzina trzeba było się mocno schylić.

No to mnie kolega zaskoczył , szczerze mówiąc nie miałem pojęcia że takie coś w ogóle istnieje.

 

Dodałbym jeszcze tylko otwartą skrzynkę z narzędziami, jakąś szmatę do rąk i rozrzucone klucze płaskie.

Wszystko miało być tylko mi czasu zabrakło, ale spokojnie niedługo się poprawie.

 

Dziękuje za komentarze i pozdrawiam Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

łał NRD jak się patrzy:) a czy revell nie robimoze wersji terenowej wojskowej -sam pamiętam taką z czasów" junackiej pracy nad budową socjalistycznych Niemiec " Tez była z laminatu !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.