Skocz do zawartości

T-34/85 "Rudy" [Zvezda 1/35]


Akahoshi

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiony jakiś czas temu, ale nie miałem okazji go przedstawić.

 

Kiedyś wyglądał tak:

th_IMG_0063.jpg

 

Po oglądnięciu po raz "n-ty" serialu "Czterej pancerni i pies" postanowiłem zrobić swojego Rudego.

Tak więc "zvezdowy" teciak poszedł do kreta. Następnie dorobiłem lampę, oraz jej okablowanie, zmieniłem pełne koła na te z otworami ulgowymi (Maquette), zmieniłem "gumofilca" na magic-track'i, poprawiłem kształt wierzy, oraz kształt po formie odlewniczej na niej.

Wszystkie oznaczenia (prócz orzełka) malowane ręcznie.

I w zasadzie tyle.

Nie za bardzo wyszło mi malowanie gąsienic. Tzn. zrobiłem je takie, jakich sam nie lubię - ostro pordzewiałe. Zapuściłem za mocnego wash'a.

Zapraszam do oglądania:

th_czog-7.jpgth_czog-8.jpgth_czog-9.jpgth_czog-4.jpg

th_czog-5.jpgth_czog-6.jpgth_czog-1.jpgth_czog-2.jpg

th_czog-3.jpg

 

Kilka zbliżeń:

th_czog-13.jpgth_czog-10.jpgth_czog-11.jpgth_czog-12.jpg

 

Na koniec szybka zabawa z PS'em:

th_Rudy-102.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Modelik czad i wymiatanie. Tylko Szarika brakuje.....

Jednak dałeś chyba lekko ciała z napisem na podstawce. Rudy to czołg z 1 Warszawskiej Brygady Pancernej im. Bohaterów Westerplatte.

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/1_Warszawska_Brygada_Pancerna_im._Bohater%C3%B3w_Westerplatte

patrz dział "ciekawostki"

 

No i wkradła się literówka "boheterów"

 

Poza tym to naprawdę kapitalny modelik i bardzo mi się podoba. Fajny pomysł i malowanie.

 

 

 

viewtopic.php?t=19918

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tego z Dragona i siedzę teraz i ogladam odcinek za odcinkiem " Czterech pancernych... " po to by sie zdecydować na jakąś konkretna wersje Rudego. Zauważyliście że nieraz nawet w jednym odcinku, Rudego grało kilka róznych czołgów??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze.

Jednak dałeś chyba lekko ciała z napisem na podstawce. Rudy to czołg z 1 Warszawskiej Brygady Pancernej im. Bohaterów Westerplatte.(...)No i wkradła się literówka "boheterów".

Holender, ale wtopa z tą tabliczką. Oczywiście, że powinno być Bohaterów Westerplatte. Czemu napisałem Września? Nie mam pojęcia. No i jeszcze ten błąd w napisie "bohaterów" Tabliczka do wymiany.

Ja mam tego z Dragona i siedzę teraz i ogladam odcinek za odcinkiem " Czterech pancernych... " po to by sie zdecydować na jakąś konkretna wersje Rudego. Zauważyliście że nieraz nawet w jednym odcinku, Rudego grało kilka róznych czołgów??

Nie ma sensu wybierać konkretnego egzemplarza. Rudego grało kilkanaście, jak nie więcej czołgów. Ekipa filmowców korzystała z pojazdów jednostek wojskowych, które były najbliżej miejsca kręcenia zdjęć. A że odcinki kręcili praktycznie po całej Polsce...

Chcecie Szarika?? proszę bardzo

Szarki też może kiedyś będzie. I to z całą załogą. Ale to odległa przyszłość, jak już nauczę się malować figurki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz wziasc tez pod uwagę to ze były to czołgi produkcji Polskiej. A różniły się tylko odlewanymi numerami na wieży Zdarzały się tez o ile pamiętam w wersji M-1. O ile wiem to wersji polskiej nikt nie produkuje.A i jeszcze ciekawostka: w koszarach po 1 Warszawskim Pulku Czołgów im. Bohaterów Westerplatte stoi na cokole czołg który pasuje do modelu MaguetteTo jest z wieżą z oddzielnymi wentylatorami , przez długi czas nosił wszystkie insygnia RUDEGO. Po przyjściu demokracji jako wyjątkowo niesłuszne napisy i numer 102 poszły się...... . To jeszcze nic . Po zamianie 1 Pulku w 100 pułk czołgów a później w 14 brygadę zmechanizowana , jeden z batalionów za godło miał psa SZARIKA.I to tez rozpieprzono. Tak ze nazwa Pulku z piękna tradycja bojowa zniknęła z listy jednostek WP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.