Skocz do zawartości

[HUMVEE IN-BOX] Pro Art Models - PAU-35009 - AIRCO system


kubisz

Rekomendowane odpowiedzi

Producent: Pro Art Models

Nazwa: AIRCO System for all US Vehicles

Numer katalogowy: PAU-35009

Skala: 1:35

Dostępność w Polsce: niedostępny

Zawartość: 13 elementów żywicznych, dwa arkusze blaszki z w sumie 74 elementami fototrawionymi, instrukcja

Ocena: 5+

 

Strona producenta

 

W niebieskim, typowym dla PAM pudełku:

DSCF3700.jpg

DSCF3701.jpg

 

znajdziemy takie oto elementy żywiczne (dwa z nich to stemple dla nadania prawidłowego kształtu osłonom wentylatorów):

DSCF3694.jpg

DSCF3695.jpg

 

oraz dwie blaszki fototrawione:

DSCF3696.jpg

DSCF3697.jpg

Większa to elementy klimatyzatora, mniejsza to elementy dwóch wentylatorków.

 

Instrukcja (na osobnym małym arkusiku prawdopodobnie zapomniany na głównym arkuszu krok montażowy):

DSCF3698.jpg

DSCF3699.jpg

 

Zestaw pozwala na zbudowanie jednego kompletnego klimatyzatora (czyli urządzenie klimatyzacyjne + mocowanie). Urządzenie klimatyzacyjne jest jedno, mocowaniatrzy różne:

PAU-35009_01.jpg

PAU-35009_09.jpg

PAU-35009_10.jpg

 

Dodatkowo dostajemy dwa takie wentylatorki:

PAU-35009_07.jpg

 

Moja opinia o zestawie: niewielki, ale przydatny zestaw (jeżeli budujemy Humvee z Iraku lub Afganistanu). Bardzo dobra jakość odlewów żywicznych i blaszek. Szkoda, że zbudować można tylko jeden klimatyzator. No i szkoda, że zestaw nie jest dostępny w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw super W swoim ASK musiałem wymyślać coś od podstaw, a dzięki temu dodatkowi możemy zrobić naprawdę porządny klimatyzator. Szkoda, że tylko jeden, mogli dać chociaż dwa. A można wiedzieć gdzie to dostałeś i za ile

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można wiedzieć gdzie to dostałeś i za ile

Kupiony przez przypadek Znajomy z Belgii pomagał mi załatwić zestaw dodatków do Dumvee (też Pro Art Models), coś pokićkał i dostałem klimatyzator. A że też planowałem kiedyś taki zakup, to zostawiłem go sobie. Kosztował 20€.

 

Mam teraz mały dylemat... Wcześniej, jak dobrze wiesz, kupiłem wieżę GPK (to był też raczej nieplanowany zakup). No i gdzieś to trzeba powsadzać Myślałem o polskim Humvee - w grę wchodziłyby takie modele, jak Twoje dwa ostatnie, czyli M1025 z ASK albo M998 z HArD. Ale nie chcę raczej Cię powielać, dlatego najprawdopodobniej zrobię irackiego Humvee, z wykorzystaniem foteli, które zostały mi z zestawu wnętrza Legenda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciwko takiemu powielaniu nie mam nic Wolałbym Polaka niż Irakijczyka, ale ostateczna decyzja należy do Ciebie Choć z tych zestawów które masz, można wykonać kilka ciekawych egzemplarzy, dość innych niż mój ASK.

A swoją drogą, to jeśli dałeś 20 euro za ten zestaw, to sam chyba bym się nie pokusił, za drogo dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tych zestawów które masz, można wykonać kilka ciekawych egzemplarzy, dość innych niż mój ASK.

Bardzo chętnie przyjmę propozycje w postaci zdjęć

 

A swoją drogą, to jeśli dałeś 20 euro za ten zestaw, to sam chyba bym się nie pokusił, za drogo dla mnie.

Obiecywałem sobie przerwę w zakupach (oprócz tego zestawu dodatków do Dumvee), była opcja odesłania przesyłki, no ale skoro już ten klimatyzator znalazł się u mnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem o takim (choć tu akurat jest nieco inna wieża). Ciekawy jest, trzeba przyznać - wytarte amerykańskie oznaczenia taktyczne, na piaskowo być może zamalowany napis "MILITARY POLICE" (sądząc po kształcie i położeniu)... Poczekam na inne propozycje (mam nadzieję, że od Ciebie też ) i coś wybiorę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem takie, aby były klimatyzatory i coś ciekawego:

1.HArD

polski177.jpg

2./3. HArD i ASK(być może to odpowiednie osłony wieży)

polski178-1.jpg

4.ASK

polski179.jpg

5.LSSAH

polski180.jpg

6.ASK z moździerzem

polski125.jpg

7...gromadka Humvee, nie chce mi się ich nazywać, na ogół różne od siebie i od mojego ASK, np. bez osłony czołowej, z kanistrami itd.

polski130.jpg

polski54.jpg

polski81.jpg

polski83.jpg

polski171.jpg

Z MK19:

agaeo3.jpg

afganistanza5.jpg

0044260521wx5.jpg

710.jpg

700.jpg

I moim zdaniem bardzo ciekawe:

polski164.jpg

polski163.jpg

To tak na szybko, może coś mi umknęło, mam nadzieję, że przemyślisz sprawę Polaków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieję, że przemyślisz sprawę Polaków

Nie spodziewam się, że będziesz mnie namawiać na inne, niż polskie Humvee Mnie jednak bardzo kusi ten iracki kamuflaż (któryś z kilku wariantów). Mały problem jest taki, że nie mam zdjęcia wersji, jaką bym chciał zrobić z takim kamo, jak bym chciał zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale masz problem Robisz polskiego Humvee, dajesz mu klimę i wieżę, a w niedalekiej przyszłości kupujesz zestaw MIGa z Irackim Humvee(teraz chyba przeceniony ) + dostajesz karabin, no i masz dwa modele Jakiś drugi Polak by nie zaszkodził Twojej kolekcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zderzak - pewnie Cię rozczaruję. Nie będzie Polaka Uparłem się jednak na irackiego Humvee. Zrobię coś w tym stylu:

iracki105.jpg

Czyli jakąś dziwną hybrydę, którą widziałem chyba tylko u Irakijczyków. Powiększona chłodnica i wyciągarka jak w M1113/M1114/M1116, tył zwykły bez klimatyzatora jak w M1025/M1043 itp., pancerz ASK. Sam nie wiem, jak nazwać ten typ.

 

W modelu oczywiście dałbym klimatyzator, ASK z Eduarda (trzeba kupić ) a także wieżę GPK, być może podwyższoną szybami, może też z daszkiem, jak na M1114 na tym zdjęciu:

iracki15.jpg

 

Ponadto jeden ze swoich modeli chciałem mieć z charakterystycznym dla Humvee elementem - zderzakiem FPB Ibis Tek (kolejny zakup ). Tutaj by była dobra okazja:

iracki23.jpg

 

No i malowanie - albo takie jak na pierwszym zdjęciu, albo z dodatkowymi brązowymi szlaczkami, takie:

iracki13.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STANOWCZO OSTATNI

.... i nic bym przy nim nie przerabiał (mixował)

/nie odchodź od standardu który dotąd miałeś/

wieża, zderzak - przydadzą sie do innych

no i tylko ten ma te piękne plastikowe nosze i w żadnym nie masz takiej wieży

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja miałem jakiś standard? Owszem, starałem się robić modele na podstawie konkretnych zdjęć, ale już przy Dumvee robię lekki mix z kilkunastu fotek. Tutaj też myślę o ściągnięciu pomysłów z kilku zdjęć, oczywiście w granicach rozsądku i prawdopodobieństwa.

 

Raczej nie zrobię wszystkich wersji Humvee, jakie mi się podobają (za dużo tego ), a kolekcję chciałbym mieć jak najbardziej zróżnicowaną - tak żeby były najlepiej wszystkie elementy charakterystyczne dla Humvee. Czyli w modelu A wieża GPK, w modelu B wieża O/GPK, w modelu C zderzak FPB itd. itp. (ewentualnie kilka elementów w jednym modelu). Dlatego myślałem o upchaniu do tego Irakijczyka tych dodatków, jakie mam. Możliwości dla klimy, wieży i zderzaka rozważałem kiedyś 4:

- amerykański zwykły M1114,

- polski M1025 z ASK,

- polski M1114 z pancerzem Frag 5,

- iracki zwykły M1114.

 

Po przemyśleniach:

- amerykański zwykły M1114 będzie z wieżą GPK podwyższoną szybami i chyba jednak ze zderzakiem FPB,

- polski M1025 z ASK - tego modelu raczej nie zrobię,

- polski M1114 z pancerzem Frag 5 będzie z wieżą O/GPK (Zderzak - będzie jednak kiedyś jakiś Polak ),

- iracki zwykły M1114 - tego modelu też nie zrobię - za drogo cała ta impreza by wyszła. Jednak podoba mi się bardzo malowanie, więc iracki będzie kombinowany, jak pisałem wyżej. Na pewno będzie miał klimę i wieżę GPK (do amerykańskiego zwykłego M1114 chciałbym kupić konwersję Legenda, tam jest już wieża, więc zostaje mi ta zakupiona luzem). Howgh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam fotek przy sobie, ale może jeśli kiedyś chcesz robić ze zderzakiem, to może polski Widziałem takiego, wygląda bardzo ciekawie.

A co do Irakijczyka, to jeśli uparłeś się na kamo, to lepiej zró tak jak ma być, nie uzywaj najwyzej wieży itd. i zostaw je do polskiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam fotek przy sobie, ale może jeśli kiedyś chcesz robić ze zderzakiem, to może polski Widziałem takiego, wygląda bardzo ciekawie.

Jak będziesz mógł, podrzuć te fotki, ok?

A co do Irakijczyka, to jeśli uparłeś się na kamo, to lepiej zró tak jak ma być, nie uzywaj najwyzej wieży itd. i zostaw je do polskiego

Polskiego zrobię tylko M1114 z Frag 5, takiego Humvee z ASK jak robiłeś w ZKM jednak odpuszczam. Dlatego wieża pójdzie do Irakijczyka (nie miałbym jej gdzie użyć później).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli dobrze pamietam, to ten ze zderzakiem był bodajże M1151 z Fragiem, ale mogę się mylić. Na razie jestem w szkole( ), może wieczorem mi się uda dodać.

 

Czyli Irakijczyk jednak odbiegający od rzeczywistości Czy inne kamo, albo już sam się gubię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda masywnie i bojowo Reszta też ciekawa

261jo6.jpg

Było podane, że polski, ale głowy nie dam. Ten obok na pewno, reszta nie wiadomo. Chyba też tam jakiś Land Rover się zaplątał?

 

Mogę?

Dla mnie nie bardzo Wolałbym zobaczyć coś polskiego, ale decyzja należy do Ciebie, w końcu to na Twojej półce będzie stał i Tobie ma się podobać. Mimo wszystko warsztat chętnie pośledzę Mam tylko mieszane uczucia do tej hybrydy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Koledzy, z samych polskich Humvee można byłoby złożyć piękną kolekcję. Ale ja od początku swoją buduję z założeniem jak największego, przekrojowego zróżnicowania:

- różne wersje,

- różne kraje,

- różne malowania,

- różne okresy i miejsca użytkowania.

Jednego polskiego mam, na pewno chciałbym, żeby był jeszcze jeden (M1114 UAH z pancerzem Frag 5). Iracki schemat malowania bardzo mi się podoba, więc też chcę mieć coś takiego na półce. Jak pisałem wyżej, raczej nie będę miał innej możliwości wykorzystania kupionej luzem wieży GPK, dlatego będzie właśnie taka hybryda. Zresztą nie była ona tak całkiem nieprawdopodobna - Irakijczycy malują swoje pojazdy na kilkanaście sposobów, prowizoryczne wieże czy dopancerzenia były czasem wymieniane na lepsze, fabryczne. Więc kto wie czy ten Humvee nie dostał z czasem właśnie wieży GPK?

Dlatego już się nie ugnę Postanowione

 

Zderzak - dzięki za zdjęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.