Skocz do zawartości

[Humvee] M998 United Nations 1/35


Tysiuniek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 61
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

W sieci jest mnóstwo zdjęć wnętrza - widać tam, że podłoga w modelach Italeri jest wzięta... no właśnie - skąd? Pierwszym modelem Humvee tej firmy był M966 TOW Carrier (nr kat. 247 – TOW-Missile Launcher M998 Hummer):

Italeri-247-TOW-MissileLauncherM998.jpg

W kilku elementach model odzwierciedlał prototyp różniący się od seryjnych Humvee. Być może w prototypie wnętrze było nieco inne. A Italeri (mimo poprawienia kilku baboli w następnych modelach) klepie dalej tę samą podłogę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem stelaż pod plandekę. Stelaż nie jest zrobiony w 100% w zgodzie z oryginałem (brak zakończeń łukowych), ale musiałem go zrobić w ten sposób, aby zmieścił się pod typową italerowską plandekę. Chodziło mi o to, aby przy otwartych drzwiach były widoczne te elementy "klatki" które w rzeczywistości są widoczne. Po zamontowaniu siedzeń i innych elementów wewnątrz pojazdu, dokleję dwa pozostałe, poprzeczne płaskowniki. Przednią ramę okienną zmieniłem na Academy, dorobiłem też nowe wycieraczki (z blaszek).

 

M998ONZ005.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się, że nie mam kalkomanii ONZ. Byłem przekonany, że miałem, ale gdzies je wcięło. Trzeba będzie malować. To proste znaki i duże, więc chyba dam radę.

Często były malowane odręcznie przez żołnierzy, więc nierównościami nie musisz się przejmować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się, że nie mam kalkomanii ONZ. Byłem przekonany, że miałem, ale gdzies je wcięło. Trzeba będzie malować. To proste znaki i duże, więc chyba dam radę.

Często były malowane odręcznie przez żołnierzy, więc nierównościami nie musisz się przejmować

Maciek - na wszystkich zdjęciach Humvee z UN, jakie mam, litery są ładne i równe - malowane od szablonu (USA, Maroko, Słowenia, Luksemburg, Argentyna). Zobacz zresztą sam:

th_M1025_02.jpg th_M1025_03.jpg th_M1025_04.jpg th_M1026_01.jpg

th_M1026_02.jpg th_M1026_03.jpg th_M1026_05.jpg th_M1026_Argentyna.jpg

th_M1114_Sowenia_12-1.jpg th_M997.jpg th_M998withZSU-23-2_Maroko_02.jpg th_M998_Maroko_01.jpg

th_M998_Maroko_02.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobrze, może od szablonu, ale wycinanego ręcznie. wystarczy spojrzeć na zdjęcie drugie od końca. humvee na pierwszym planie ma inny napis niż ten dalej. Natomiast "U" na ostatnim ma jakąś dziwną tą krzywiznę. Na zdjęciu z ZSU, wydaje mi się, że szablon źle przylegał bo sa krawędzie troszkę rozmyte.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem...Na masce trochę przesunęła się taśma podczas malowania, będzie poprawione. Chociaz zamalowanie czerwonego białym to...sam wiesz. Kierunkowskazy będą robione trochę innym sposobem, pędzelkiem nie uzyskam w miarę równego czworokąta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pędzelkiem chyba nie dam rady - mam za duże łapska, w dodatku po upadku drżące. Kierunkowskazy zrobię z taśmy Tamki, najpierw srebrny, później Orange Clear.

Odbijacze oczywiście będą, ale to w dalszej kolejności - razem z detalami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.