Skocz do zawartości

[IDF Inbox] Merkava Mk.IIID LIC Legend 1/35


Barthass

Rekomendowane odpowiedzi

Szalom!

Tematem inboxu jest pojazd zwany w Izraelu "Merkawa Siman Szalosz Baz Dor Dalet Batasz" (już wyjaśniam o co chodzi w tym bełkocie Merkawa- Rydwan, Siman- rodzaj, Szalosz- 3, Baz - "sokół" - nazwa systemu kierowania ogniem, Dor Dalet - tzw. 4 generacja pancerza chroniącego wieżę, Batasz- akronim słów Bitachon Szotef czyli ogólna ochrona, odnosząca sie do zestawu LIC) w skrócie to po prostu Merkawa Mk.3D z zestawem ulepszeń pomagających podczas walk o niskiej intensywności w mieście.

A wygląda to tak:

 

06s_cropped_big.jpg

 

Zestaw Legend to tak zwany "full kit", czyli za jego pomocą zbudujemy cały pojazd ze wczesnym opancerzeniem wieży( nowe wozy są wyposażane już w nowy typ pancerza, różniący się trochę od wczesnych pojazdów). Zestaw składa się z kilkuset żywicznych części oraz elementów fototrawionych. Jakość odlewów jest wyśmienita, detale są ostre, brak bąbelków powietrza i wypaczonych detali ( nawet wanna oraz górna płyta kadłuba nie są wypaczone, co często się zdarza przy takiej wielkości elementów). Pod względem merytorycznym, to ten model oraz Merkawa Mk.3 Baz równiez od Legend, są najlepszymi modelami Merkawy mk.3 na rynku, żadna konwersja czy to od AEF Designs, czy stary Legend nie mogą się z nimi równać. Model nie jest jednak idealny- duże uproszczenia są niestety na układzie zawieszenia ( jednak po złożeniu modelu nie będzie tego widać), brak jest również kalkomanii. Dodatkowo otrzymujemy zestaw LIC na ktory składają się oslony na wszelkiej maści chwyty powietrza, skrajniki na rogi pojazdu, nowy właz dowódcy.

Podsumowując jest to świetny model, jednak dla osób doświadczonych w modelarstwie gdyż jest to żywica.

 

Czas na fotki:

 

Pudło:

 

th_Zdjcie056.jpg

 

Wieża:

 

th_Zdjcie025-2.jpg th_Zdjcie029-3.jpg th_Zdjcie030-3.jpg

 

Kadłub:

 

th_Zdjcie031-2.jpg th_Zdjcie032-3.jpg th_Zdjcie035-4.jpg th_Zdjcie033-3.jpg

 

Wanna:

 

th_Zdjcie036-2.jpg th_Zdjcie038-2.jpg th_Zdjcie037.jpg

 

Drobnica:

 

th_Zdjcie034-2.jpg th_Zdjcie040-2.jpg th_Zdjcie041-2.jpg th_Zdjcie042-1.jpg

 

th_Zdjcie043.jpg th_Zdjcie044.jpg th_Zdjcie045.jpg

 

Blachy i inne elementy:

 

th_Zdjcie047.jpg th_Zdjcie049.jpg

 

Gąsienice ( ładnie zdetalowane, ja jednak użyję friuli):

 

th_Zdjcie050.jpg th_Zdjcie051.jpg

 

Typowa dla Legend obrazkowa instrukcja:

 

th_Zdjcie053.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szaleńcze.. A na Siman Abra już kurz zalega... ;) Ale i tak jako pierwszy postujący wybieram pierwszy rząd, środek i patrzę co się będzie działo. Tylko nie pozwól przysypiać. ;)

 

Trzymam kciuki!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Barthass czy poszczególne elementy tego modelu można kupić osobno,jako zestaw do konwersji?

 

Niestety nie. A szkoda, bo na przykład zestaw LIC byłby dobrym dodatkiem, nie tylko do Merkawy 3, ale i do dwójeczki również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zestaw powinien mieć jeszcze opcjonalnie nowe osłony boczne , takie same jak do Merkawy 4. Posiadają je ostatnio modernizowane Merkawy3D LIC.Ja też planuje wykonanie Rydwanów nr 2,3i4 wszystkie w wersji LIC.Począwszy od 3-ki .Będziemy prowadzić konkurencyjne warsztaty. Zanim to nastąpi muszę nauczyć się wklejać zdjęcia.A debiut na tym forum -model w polskich barwach(czekam na wynik ankiety -IRAK i AFGANISTAN).

Jest wielce prawdopodobne,że Merkawę 3D LIC -będziemy budować w tym samym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zestaw powinien mieć jeszcze opcjonalnie nowe osłony boczne , takie same jak do Merkawy 4. Posiadają je ostatnio modernizowane Merkawy3D LIC.

 

A i dwójeczki również, no fakt przydało by się ( mogli by je też bardziej zdetalować).

 

 

Również zajmuję miejsce na widowni

 

Ja tu jeszcze nie zacząłem, a miejsca już się powoli zapełniają

 

Jest wielce prawdopodobne,że Merkawę 3D LIC -będziemy budować w tym samym czasie.

 

Było by nieźle, może jakiś mały projekcik grupowy by się zrobiło, ja jednak moją zacznę nie wcześniej niż za rok ( przedtem chciałem skończyć moją Mk.4 , potem w poczekalni są M113 i Nagmachon )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem, warsztat rozpoczniemy równolegle. Ten model w polskich barwach będzie od podstaw i prawdopodobnie zajmie mi rok (małe dziecko pod opieką).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten model w polskich barwach będzie od podstaw i prawdopodobnie zajmie mi rok

Tylko spróbuj powiedzieć że to nie bedzie Rosomak a spalę cie na stosie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.