Skocz do zawartości

Piechota 1/72


DBauer

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładam te temat ponieważ sklejam modele czołgów w skali 1/72 ale brak mi piechoty. Chce wiedzieć wszystko (malowanie, zestawy i troche technik) posiadam też około 980 zielonych żołnierzy z podstawkami w skali 1/72 (pamiętam że jakieś 10lat temu można było kupić je w paczkach po okoł 200 sztuk za 10-15 zł w kiosku) jaka jest ich przydatność do dioram? Pomalowałem dzisiaj jednego na prube co dało ciekawy efekt. Jak będe miał to dam fotke z niecierpliwością czekam na post

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy co robisz. Jak to makieta. Pzrypuszczam, że kupiłęś kioskowce tak poskapiłęś . To badziewie dawno wywaliłem. Na allegro można kupić lepsze i tańsze zestawy. Chyba ,że masz zesatwy gier italiery normandia i kursk(1:72). Ja postanowiłem wyspecjalizować się w bundeswerze revella (1:72). Wcześniej myślałem o dużej dioramie, ale zerygnowałemz tego i przeszedłrm na mniejsze. To powodzenia nad pracami. Napisz coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie! Zależy co robisz. Ja też jak byłem mały, to zbierałem kioskowe żołnierzyki miałem ich coś koło tysiąca. Po wielu latach walk nieobitki leżą gdzieś w worku Ale do robienia dioramek raczej się nie nadają... (chociaż są wyjątki- kiedyś w zestawiku za 4 złote miałem naprawdę świetnie odlanych i odwzorowanych Amerykanów).

Generalnie jednak polecam raczej zainwestować w Revella. Kupisz chyba w każdym hipermarkecie. cena to koło 15-25 zł (tak mi się wydaje -poprawcie jeśli gadam głupoty). bardzo fajne żołnierzyki w ciekawych pozach i ze schematem malowania od razu na tylnej stronie pudełka. Naprawdę warto Pozdrawiam, Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja prawie nigdy nie znajdywalem revellowskich zolnierzy w sklepach. 3 czy 2 razy ale byly dolaczane do zestawu np.: z jagdpantherem albo tigerem.Według mnie najlepsze sa italieri . Fajne pozy i dosc tanie ( ja kupywalem pudelko za 17,90 zł).Mam duzo figurek italieri takze moge ci podac co i jakimi farbkami trzeba malowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
dokładnie! Zależy co robisz. Ja też jak byłem mały, to zbierałem kioskowe żołnierzyki miałem ich coś koło tysiąca. Po wielu latach walk nieobitki leżą gdzieś w worku Ale do robienia dioramek raczej się nie nadają... (chociaż są wyjątki- kiedyś w zestawiku za 4 złote miałem naprawdę świetnie odlanych i odwzorowanych Amerykanów).

Generalnie jednak polecam raczej zainwestować w Revella. Kupisz chyba w każdym hipermarkecie. cena to koło 15-25 zł (tak mi się wydaje -poprawcie jeśli gadam głupoty). bardzo fajne żołnierzyki w ciekawych pozach i ze schematem malowania od razu na tylnej stronie pudełka. Naprawdę warto Pozdrawiam, Radek

ostatnio Revel bawi sie w przeepakowywanie cudzego towaru , dodajac 5-8pln za taka robote ,. proponowałbym ITALERI NAJWIECEJ WZORÓW W TEJ SKALI I ZDAJE SIĘ NAJNIŻSZA CENA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cicho, kumpel dał mi cyngiel, że Dragon coś knuje nad 1:72, bo te figurki żywiczne dodawane do pojazdów, sa i chyba będzie wydawać po 10 -20 figurek (każda to inna poza)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to huzia na juzia do sklepow robie jak wyjda Figurki najbardziej lubie z kategori modelarskich a 1:72 i w dodatku dragon to super zgranie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Wszytko zależy od okresu, jeżeli chodzi o dobór figurek. Z zakresu warsztatu będziesz potrzebował kilku idealnie utrzymanych pędzli retuszerskich, dobrą lupę, jakiś statyw z chwytem, szeroką gamę farb ( emalie Humbrola + oleje "artystyczne" lub np. akryle Vallejo ). Jeśli zdecydujesz się na figurki np. Italeri lub Revell musisz mieć jeszcze bardzo ostry nożyk, do usuwania nadlewek i niwelowania przesunięć formy.

 

Najlepsze figurki w 72jce robi niemiecki Preiser, jednak są to małe drogie i trudno dostępne zestawy. No i niestety są to niemal wyłącznie zestawy żołnierzy niemieckich, trochę sowietów i kilka współczesnych zestawów. Jest sporo ciekawych figurek żywicznych, jednak ich ceny są dość wysokie, trzeba też uważać, bo nie wszystkie zestawy są warte zakupu.

Z "gumiaków", tych łatwiej dostępnych najlepsze są ESCI, teraz wydawane jako Italeri, choć często figurki cierpią z powodu zbyt dużych głów i dłoni. Często też podział technologiczny powoduje że figurki mają zalana przestrzeń pomiędzy ręką/bronią a ciałem, co kiepsko wygląda.

Z bardziej egzotycznych firm polecam Pegasusa, zwłaszcza Rangersów z DDay.

Warto odwiedzić

www.plasticsoldierreview.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

A ja mam pytanko w takiej sprawie.

Zakupiłem ostatnio Amerykańskich spadachroniarzy z Rewella i niewiem jakimi farbami malować ich bo widzicie mam pełno akrylówek cytadeli(zbierało sie lotra )

ale niewiem czy będa one dobre do figurek tego typu prosze pomóżcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
  • 2 weeks later...

Jeśli zdecydujesz sie na robienie podkładu w tej skali to radzę Ci robić to tylko aerografem.

2 warstwy farby "z pędzla" w tej skali mogą zalać sporo detali. To akurat moja skala i kila figurek popełniłem. Może nie są idealne, ale znam pracę z "ludźmi" w 1:72

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Maluje właśnie figurki ale wszystkie są jakieś za blade.Co byście mi poradzili

żeby je trochę rozjaśnić.Jasna farba też blednie i cała figurka :p . Używam Cytadeli.

Słyszałem że można używać tuszy,może po prostu Pactre.

Nie wiem tylko jakiej ona jest jakości i czy ją warto używać do 1:72.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podkład należy kłaść, czarnu najlepiej

Czarny powiadasz? Nawet jeżeli figurka jest malowana w jasne kolory?

Do figurek w 72 najlepszym podkładem jest biała błyszcząca, najlepiej akryl, figurki "gumisiowate" robią się wtedy twardsze i nie są aż takie miękkie, Jeżeli chodzi o farby cytadeli, niektóre kolorki są fajne, ale czy opłaca się wydawać prawie 10zł za farbę która jakościowo jest podobna do Pactry? Już wolałbym kupić farby vallejo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

imho jakościowo farby Citadel się różnią od Pactry, ale to moje czysto subiektywne zdanie na ten temat, przede wszystkim są gęstsze i lepiej kryją. Używałem ich kiedyś bardzo często i raczej dobrze wspominam malowanie nimi. Co do ceny, to cóż, za markę się płaci, niekoniecznie zawsze idzie to w parze z ilością i jakością ;)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bnk_oneMasz rację, lepiej kryją, ale większy problem jest z zasychaniem farb... A co do marki, owszem można płacić tyle za farbki jeżeli ich jakość jest znacznie lepsza, coraz więcej bitewniaków, używa farb P3 a nie citadel , owszem są droższe, ale o niebo lepsze od nie udoskonalanych citadelek...

 

Powracając do tematu:

Czyli czym je malować żeby były jasne i błyszczace?

Niekoniecznie, ale dzięki białej połyskowej figurki stają się twardsze, i lepiej wyglądają nakładane na nie kolory, chodź jeżeli chodzi o podkład, neutralnym i najbardziej uniwersalnym kolorem podkładowym jest szary, biały najlepiej uwidacznia jasne kolory jak żółty, jasny czerwony itp. farby w gruncie rzeczy nie pokryją ci tak idealnie zazwyczaj chodź w minimalnym stopniu podkład przebija.

Jeśli wolisz żeby się twoje figurki błyszczały to w porządku (chodź wiadomo nie wszystko w figurkach jest matowe lub błyszczące, no nie? ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ironkamil: dobrze to ująłeś "nieudoskonalone citadelki" zresztą jak większość ich produktów, cenowo poprostu przeginają, za głupi pędzelek się płaci duże pięniądze chociaż na rynku jest wiele innych firm robiących pedzelki które są o wiele tańsze i jednocześnie o wiele lepsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.