Skocz do zawartości

[Relacja} Mumak of Harad - Citadel


Agnieszka

Rekomendowane odpowiedzi

Czas na kolejne wyzwanie. Jak wiecie nie jestem przywiązana do jednej kategorii modelarstwa, po prostu kleję to co mi się podoba i stanowi dla mnie wyzwanie modelarskie. Najpotężniejsza figurka z władcy pierścieni jaka się ukazała - Mumak of Harad z 13 figurkami. Samo podstawka stanowi arcydzieło, z najdrobniejszymi szczegółami oddane pole bitwy, stratowane konie i żołnierze, oderwane ręce, kamienie.

 

th_m1181456_99121499010_EvilMumakBox_4.jpg th_IMGP3228.jpg th_IMGP3229.jpg th_IMGP3230.jpg

 

Pierwsze wyzwanie to szpachlowanie całego tułowia i nóg, które składają się z dwóch połówek. Jest to właściwie rzeźbienie, gdyż na całej długości połączeń, trzeba odtworzyć dokładnie teksturę skóry słonia. Trąba była o kilka mm za mała w stosunku do miejsca połączenia i kolejne szpachlowanie i rzeźbienie.

 

th_IMGP3541.jpg th_IMGP3542.jpg

 

Ale cała sztuka w tym modelu to malowanie. Najpierw kosze. Faktura wikliny - brąz zapuszczany płukanką. Ponieważ nie ma w instrukcji podanych żadnych kolorów, więc w całości dobierałam sama, bazując na zdjęciach, filmie i własnym uznaniu.

 

th_IMGP4208.jpg th_IMGP4209.jpg

 

Sam słoń to najpierw kolor bazowy ciemnoszary, zapuszczany różnymi odcieniami jasnoszarego. Spory problem to kły z charakterystycznymi "zaciekami", sam kolor kości słoniowej uzyskałam mieszając biały z odrobiną żółtego. Z efektu końcowego nie do końca jestem zadowolona, proszę o opinie.

 

th_IMGP4229.jpg

 

Każda figurka to ok. 8 kolorów, suchy pędzel i płukanki. W łukach łuczników zrobiłam naciągi z cienkiej gumki.

 

th_IMGP4254.jpg

 

Podstawka to osobna historia, kilkanaście kolorów, ciągłym próby i na razie jestem w trakcie malowania.

 

Całość dotychczasowych moich zmagań z Mumakiem, prezentuje się następująco:

 

th_IMGP4248.jpg th_IMGP4257.jpg th_IMGP4262.jpg th_IMGP4266.jpg th_IMGP4269.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow naprawdę świetnie wygląda

Malowanie jak dla mnie pierwsza klasa. Trąbę zostawisz tak jak jest czy dodasz jeszcze czerwone wstawki takie jak na drugim słoniu z obrazka ?

Mogłabyś jeszcze dodać ćwieki na kłach czy łańcuch, jak miały niektóre na filmie, wyglądał by naprawdę niesamowicie Gdyby tak jeszcze kilku jeźdźców Rohanu na podstawce jadących wprost na potwora, było by po prostu genialnie

Życzę powodzenia w budowie i pozdrawiam Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest super ale te kły...proponuję stępić nieco to przejście suchym pędzlem.W miejscu łączenia tego nibyżółtego z białym na biało a czarnego z nibyżółtym na nibyżółto...Sądzę że to poprawi ich wygląd. Tak czy siak fajna dobra i kibicuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Wygląda super. Ja się przyczepie do jednego z łuczników. ten na dole pierwszy z lewej: zrób tam prostą cięciwę. Układ jego rąk wskazuje, że jest tuż po strzale, wiec albo cięciwa już wróciła do pierwotnego położenia, lub jest już "na wylocie". Poza tym super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.