Skocz do zawartości

Fiat 131 Mirafiori


subaroman

Rekomendowane odpowiedzi

Przedstawiam model jednego w moich ulubionych rajdowych samochodow, Fiata 131 Mirafiori.

Modelik wykonany w skali 1/24, na rynek zostal wypuszczony przez wloskie Italerii. Fiat poczatkowo byl w barwach linii lotniczych Alitalia, ale poniewaz w mojej kolekcji ta wersja juz jest, dlatego zakupilem dodatkowy zestaw kalek Studio 27.

Model wykonany bez wiekszych przerobek, jedyne co zmienilem, to przednie swiatla, migacze i halogeny.

Ze wzgledu na wiek wyprasek, stoczylem boj z jakoscia plastikowych elementow. Pracy bylo sporo i mimo kilku niedociagniec lakierniczych (w obawie o uszkodzenie modelu postanowilem nie ingerowac zbytnio w lakier), efekt koncowy bardzo mnie zadowala.

Modelik tego Fiata doskonale uzupelnia kolekcje rajdowych legend zeszlego wieku.

 

Pozdrawiam!!!

 

24340501.jpg

 

53764268.jpg

 

85255475.jpg

 

36959863.jpg

 

20467953.jpg

 

74628102.jpg

 

59590807.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare, poczciwe Mirafiori

 

Niezwykle rzadko widać takie klasyki na forach i konkursach.Fajnie, że się za niego zabrałeś. Duży browar za to dla Ciebie

Poza nieco dziwnie wyglądającą lewą, tylną lampą (biała część klosza) i brakiem choćby delikatnego podkreślenia trójwymiarowości na felgach, nie dostrzegłem nic do czego można by się przyczepić. Podstawka jest w tym wypadku słuszną koncepcją.

Marzy mi się takie Mirafiori, ale w wersji ulicznej.

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare, poczciwe Mirafiori

Poza nieco dziwnie wyglądającą lewą, tylną lampą (biała część klosza) (...)

Lampa jest ubrudzona od srebrnej farby, calkowite jej wyczyszczenie bylo niestety niemozliwe. Sam bylem niezwykle zdziwiony, ze taki stosunkowo duzy element, po wczesniejszym, trzykrotnym odbiciu sie od stolu, moze bez najmniejszego klopotu wpasc do humbrolowskiej puszeczki z farba, nie dotykajac jej brzegu...

Na szczescie braki tej lampy widac tylko na zdjeciach w duzym powiekszeniu...

 

Pozdro!!

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyśmienicie wygląda dzięki zmianie malowania zyskał dużo na oryginalności. Z tą lampą to rzeczywiście trudna sprawa, całe szczęście że w ogóle udało Ci się ją wyciągnąć.

Też mam w planach ten samochód, ale myślę nad jeszcze bardziej oryginalnym wykonaniem- w wersji cywilnej. Szkoda tylko że jak piszesz części są dosyć słabej jakości

kornik_69 czy zmiana podpisu oznacza że w planach jest Trabant

Fajnie by było jakby ktoś podjął ten temat, zobaczył bym jak prawidłowo powinien wyglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kornik_69 czy zmiana podpisu oznacza że w planach jest Trabant

Fajnie by było jakby ktoś podjął ten temat, zobaczył bym jak prawidłowo powinien wyglądać.

 

To już nawet nie są plany. Dostałem zlecenie od siostry i zaczynam go w przyszłym tygodniu. Będzie w jednym z kolorów pokazanych na tej fotce

Ty skleiłeś go świetnie i nie zapuszczaj tu tekstów, o prawidłowym wykonaniu.Będę się wzorował na fotkach Twojego silnika i wnętrza. Twoja Limousine była klimatyczna z epoki, natomiast moja będzie nieco trąciła motoryzacyjną tandetą wczesnych lat 90-tych (szukam ciekawych naklejek do oklejenia go. Martini już mam ).

 

Poczekaj chwilke, niebawem na forum zagosci kilka modeli poczciwego Trampka!!

 

Może skusisz się na rajdowego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już nawet nie są plany. Dostałem zlecenie od siostry i zaczynam go w przyszłym tygodniu. Będzie w jednym z kolorów pokazanych na tej fotce

No to warsztat ma być obowiązkowo Jest kilka rzeczy których nie zrobiłem, a wiem że jeszcze brakuje. Sam pomysł bardzo dobry, ciekawy jestem jak Ci wyjdzie.

 

Poczekaj chwilke, niebawem na forum zagosci kilka modeli poczciwego Trampka!!

Już się nie mogę doczekać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.