Skocz do zawartości

Półgąsienicowy potwór, czyli Sd.Kfz.9 Revell 1/72


Pawel90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Po tym, co ostatnio kolega Gościu zrobił ze swoim modelem Famo, naszła mnie ochota samemu zrobić takiego potwora. Szczęśliwym trafem udało się kupić Famo Revella i wrzucam go od razu na warsztat.

 

Póki co, zrobione jest niewiele, wolę się tym razem już tak nie spieszyć, tylko 10 razy się zastanowić i zrobić dobrze.

 

38651444.jpg

 

Sklejona, chociaż jeszcze nie w całości paka, mam zamiar teraz dokonać mordu na jakimś kablu i z drutu zrobić pręty na których rozpinana była plandeka, i zastanawiam się nad umieszczeniem jakiejś plandeki w taki sposób, by zakrywała kabinę pasażerską (brzmi to jakbym pisał o jakimś samolocie pasażerskim;) ), i w części nad skrzynią ładunkową, tak aby jednak połowa ponad paki była odkryta i było widać co na niej jest.

 

10220069.jpg

28643197.jpg

 

Jak widać, przód pojazdu przeszedł leciutki lifting w porównaniu z tym co proponuje producent, jakoś zawsze podobały mi się te pojazdy mające odsłonięty silnik. W tym modelu jednak będę musiał coś popracować nad silnikiem, bo zbyt szczegółowy to on niestety nie jest, a nie chcę by model straszył tym silnikiem.

 

53279091.jpg

 

Złożone wszystko na sucho, tak by mniej więcej było widać jak to w całości teraz się prezentuje.

 

Co do najważniejszej kwestii modelu - czyli malowania - planuję coś z dunkelgelb, być może zrobię dioramę gdy Famo ciągnie uszkodzonego StuG-a, tutaj jednak bym musiał pomyśleć nad jakąś załogą, bo bez niej to by troszkę dziwnie wyglądało.;)

 

Ogólnie, to mam nadzieję że będzie przy Famo szło mi lepiej niż przy tej nieszczęsnej Panterze G...

 

************

 

Aktualizuję posta, aby nie pisać nowego.

 

Pobawiłem się chwilę spinaczem biurowym i hmm wyciorem do igły od kleju Wamodu, i takie coś mi wyszło na pace. Pytanie - czy tak może pozostać? Czy lepiej odpuścić sobie takie kombinowanie i zrobić tak jak proponuje producent?

 

pakab.jpg

paaka.jpg

paaaka.jpg

 

 

Pozdrawiam, Paweł T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Milutko że temat wzbudza od razu zainteresowanie.

 

Kacperek - jak robisz silnik? Widoczny czy zakryty? Jeśli otwarty - to grzebiesz coś przy nim?:)

 

gotowiec.jpg

 

Myślę że odpowiednie teraz są druciki. Wygląda lepiej niż tamten grubas... Coraz bardziej zastanawiam się nad dioramką, i zastanawiam się który model Famo ma wyciągać z rowu - czy Pz.Kpfw.IV Ausf. J, czy Stug-a... Myślę że chyba jednak zostanę przy StuG-u, a Pz.IV umieszczę na innej winietce.

 

Idę dalej grzebać przy Famo, Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tam robię przy tym modelu, dodałem trochę drobnicy w okolicach maski i grilla (charakterystyczny czarny punkt wyszedł, elemencik od innego modelu wzięty:) ) Sporo kombinowałem teraz ze zdjęciami.;) W nagłym przypływie "chcenia" zbudowałem takie coś (fakt, konstrukcja bardzo prowizoryczna, ale to nie ona jest tu najważniejsza):

wazna.jpg

 

To zdjęcie wykonane zostało bez tej konstrukcji:

nown.jpg

A już np. to z jej wykorzystaniem:

59591292.jpg

64284549.jpg

27922949.jpg

 

Mam nadzieję że poprawiła się tym samym jakość moich zdjęć, i że teraz będzie już tylko lepiej.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Daj sobie spokój z tym preshadingiem. I tak pędzlujesz więc mija się to z celem. Zamiast tego skupiłbym się na Twoim miejscu na poprawnym i czystym sklejeniu modelu. Znacznik skrajni już ułamany (musisz wykonywać nowy), lampy mają "zeza", popraw to a będzie lepiej wyglądać niż wątpliwe wstępne cieniowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.