Skocz do zawartości

Peugeot 206 WRC v. 2002


paffko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich Startuje z nowa relacją tak w ramach odpoczynku i poszukiwania weny na MAN'a i Volvo.

Jest to model Tamiya, skala 1:24

Pierwsze prace:

kasta poszła pod podkład, musze ją wyszlifować, drugą warstwę podkładu dać i dopiero lakier:

dsc00694sq2.jpg

dsc00696rm2.jpg

więcej prac przy podwoziu:

tarcze hamulcowe, elementy zawieszenia, wały napędowe, jakieś stabilizatory i wydech

dsc00702te4.jpg

dsc00705oc7.jpg

dsc00706pv9.jpg

a tak to się prezentuje poskładane do kupy:

dsc00701lp4.jpg

dsc00700yz9.jpg

dsc00698oc7.jpg

jeszcze gdzie niegdzie do zrobienia małe retusze ale to już drobiazgi

Nie pozostaje mi teraz nic innego jak zaprosić do oglądania i oceniania

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z chęcią będę śledził relację z budowy tego Peugota, ponieważ lubię samochody WRC.

Jak narzazie jest wszystko ok, w niektórych miejscach widać że nie pousuwałeś nadlewek i nie poszpachlowałeś.

 

Co do tarcz hamulcowych to raczej ok., mógłbyś nacięcia na tarczy lekko zapuścić czarną farbą wyglądałoby wiarygodniej, (tak mi się wydaje)

W razie czego służę pomocą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peugeoty w 2002 roku były w malowaniu Total Peugeot Sport z koncernu PSA.

img0011.jpg

 

Czemu amortyzatory masz pomalowane na czarno skoro jest to Eibach??

Tak powiniy być pomalowane jak na zdjęciu poniżej

img0193.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu amortyzatory masz pomalowane na czarno skoro jest to Eibach??

Tak powiniy być pomalowane jak na zdjęciu poniżej

img0193.jpg

Miłosz czy to zdjęcie nie jest przypadkiem Forrda Focusa?? Bo jakoś na Peugeocie nie znalazłem zielonego koloru. Ale spoko, amortyzatory będą zrobione czerwone tylko chyba nie będę się już bawił w malowanie ich a zrobie z drutu.

Co do tarcz hamulcowych to raczej ok., mógłbyś nacięcia na tarczy lekko zapuścić czarną farbą wyglądałoby wiarygodniej, (tak mi się wydaje)

W razie czego służę pomocą.

Szesnastak a ty zapuszczasz to farbą prosto z puszki czy ją lekko rozcieńczasz??

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szesnastak a ty zapuszczasz to farbą prosto z puszki czy ją lekko rozcieńczasz??

 

Lepiej ją rozcieńcz (ja bym proponował robić to akrylami, ale to jest tylko moje zdanie). Farba wtedy będzie rzadsza, co jej ułatwi ułożenie się w nacięciach na tarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

W końcu znalazłem odrobine czasu na popracowanie nad Peugeotem. Nie za wiele zrobione, ale ważne, że po malutku do przodu.

Foty:

narazie tylko sklejona klatka, wymaga jeszcze oszlifowania i pomalowania

4468d3dea9732946.jpg

felgi pryśnięte podkładem

f563cc4a62aa7d49.jpg

deska rozdzielcza już w docelowym kolorze, zostają "tylko" detale

a6b0c30672c3ca7e.jpg

a także poprawione tarcze hamulcowe i wygląd kolumn zawieszenia

1fc251cd7a047049.jpg

Jak tylko znajde czas (chociaż na medycynie jest o niego szalenie trudno) to coś tam zrobie i wrzuce.

 

Oceniajcie, krytykujcie, doradzajcie

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurna, ale za hamulce z tarczami i amortyzatorami masz u mnie

 

Świetna robota!

 

 

Pozdrawiam,

Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że coś się ruszyło.

Wszystko jak na razie w porządku.

Ale ma jedno ale , ta deska rozdzielcza wydaje mi się zbyt matowa (ale to tylko moje zdane).

Czekam na dalsze postępy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szesnastak napisał:

ta deska rozdzielcza wydaje mi się zbyt matowa

 

 

w rzeczywistości nie jest aż taka matowa, zdjęcie troche przekłamuje

To moze ja przemaluj na czarno bo mi tez tak sie wydaje ze zbyt matowa jest.pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze ja przemaluj na czarno bo mi tez tak sie wydaje ze zbyt matowa jest.pozdro

Według instrukcji, a także na zdjęciach deski prawdziwego auta deska jest właśnie szara, tylko środkowy tunel jest czarny (zresztą on będzie jeszcze malowany). Kurcze tak się zastanawiam, może to w kreta wrzucić i jeszcze raz pomalować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paffko niestety ale będziesz musiał przemalowac swoją deskę rozdzielczą na czarny mat i szary mat albo grafit. Wrzucam Ci kilka fotek z gazety WRC gdzie opisany był model 206 WRC w spec 2002 Niestety nie są to skany ale myśle że fotki zrobione przezemni i tak Ci pomogą.

 

dscn0270cx6.jpg

dscn0271my4.jpg

dscn0272yx4.jpg

dscn0273nu4.jpg

dscn0274yy1.jpg

dscn0275if1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miłosz właśnie tak sobie teraz szukałem w google tej deski i tam też były zdjęcia, że deska była czarna a panel z przyciskami szary. Dlatego też jutro deska laduje w krecie i będzie malowana od nowa. Niemniej jednak dzięki za skany fotek wnętrza bo przydadzą się do dokładniejszego odwzorowania środka

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kalka z napisem Brombo

Gizmo takie kalki W realu na "kalce" bądź nadruku na zaciskach ta pozioma linia w literce "e" jest dośc cienka i po prostu chyba tak im to wyszło przy zmniejszaniu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Oj dawno się w tym temacie nic nie działo, głównie z braku wolnego czasu jaki funduje mi moja Alma Mater ale sesja zaliczona, więc dla relaksu można coś tam dłubnąć.

 

Podwozie praktycznie poskładane do kupy, brakuje tylko jednej małej poprzeczki nad skrzynią biegów (wylądowała w Cleanluxie i będzie pryskana jeszcze raz) i dwóch stabilizatorów (??) przy tylnej osi (schną)...

 

b1b37f0ec428758b.jpg

 

...dopiero na tym zdjęciu zobaczyłem, że jeszcze raz muszę zapuścić nacięcia na tarczach, bo nie wszędzie się równo rozlało...

 

b5aa31031466167c.jpg

 

...tutaj mały rzut na przednie zawieszenie z silnikiem...

 

0cf1f341f8416f9f.jpg

 

...i tylne zawieszenie z końcowym odcinkiem układu wydechowego...

 

1a96d525f41727e0.jpg

 

...i założone osłony. Osłony zostawiam przeźroczyste (dla efektu, jakby ktoś chcial zobaczyć co jest pod spodem )...

 

9ff3b2c690a7c28d.jpg

 

...kasta po pomalowaniu podkładem została oszlifowana i pryśnięta pierwszą warstwą docelowego koloru. Niestety wyszło parę baboli, więc teraz papier 2500 w ruch i jedziemy...fura dostała również koła...

 

23e22247d8a3ca38.jpg

 

...groźne spojrzenie...

 

0adf67eb694771e9.jpg

 

...i rzut na zamontowane na piaście koło...

 

133cffea1e26e5eb.jpg

 

Mam nadzieję, że wam się podoba. Wszelkie komentarze (te złe jak i te dobre), dobre rady, spostrzeżenia i krytyka mile widziane

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.