Skocz do zawartości

Dassault Rafale M Hobbyboss 1/48


zbiegu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i przedstawiam do oceny mój kolejny "wyczyn", tym razem padło na Rafale M od Hobbyboss-a, model powstawał przez 5 miesięcy głównie dlatego że ciężko mi teraz znaleźć czas na modelarstwo, model składa się bez problemów z minimalną ilością szpachlówki, jedyny gorzej spasowany element to otwierana część owiewki, w modelu zrobiłem kilka przeróbek głównie kosmetycznych, zmiana świateł pozycyjnych i do lądowania na przeźroczyste, przeróbka tylnej części kadłuba i instalacja wyrzutników flar, i przemalowanie oznaczeń na low-vis. Model uznaje za skończony brak w nim tylko rakiet na końcówkach skrzydeł bo natrafiłem na mały problem z konfiguracją podwieszeń, model przedstawia samolot w roli powietrznego tankowca. (buddy to buddy refueling pod zrobiony od podstaw)

Tyle pisania zdjęcia (z powodu strasznej pogody zdjęcia robione przy sztucznym oświetleniu, pod pierwszym link do albumu ze zdjęciami z budowy):

DSC00058.JPG

 

DSC00002.JPG

DSC00012.JPG

DSC00040.JPG

DSC00050.JPG

DSC00056.JPG

 

DSC00010.JPG

DSC00019.JPG

DSC00020.JPG

DSC00027.JPG

DSC00029.JPG

DSC00033.JPG

DSC00036.JPG

DSC00037.JPG

DSC00043.JPG

DSC00047.JPG

DSC00048.JPG

DSC00049.JPG

 

DSC00018.JPG

 

 

I na koniec dla osób które mają zamiar w przyszłości popełnić ten model link do najlepszego jaki udało mi się znaleźć walkarounda Rafale M :

http://superfighter.freeweb.hu/RAFALE_2006KE/RAFALEINHUNGARY2006MENUPAGE/index.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O! Super, że wstawiłeś galerię! Czekałem aż ktoś go pokaże bo ciekaw jestem strasznie wrażeń w budowy ponieważ chcę go kiedyś zrobić. Twój wygląda bardzo fajnie, jedyne czego mi brakuje to większego zróżnicowania powierzchni.

 

Generalnie polecasz ten model?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z piękniejszych jetów. Model bardzo ładny, może się też skuszę, choć nie moja skala. Kiedyś zrobiłem Rafale z Italerki - trzeba było przeryć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej chwili pomyslalem ze to karton bo linie podzialu sa widoczne z kilometra...Ale coz,taka teraz moda...Ogolnie piekny, nie ma sie czego czepic i milo patrzec...Pozdrawiam...)

P.s.: nie zamykajmy owiewiek, wszak wnetrze kabiny potrafi byc takie piekne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie polecasz ten model?

 

 

Oj TAK, model jak pisałem wcześniej skleja się bezproblemowo, posiada dokładnie odwzorowane komory podwozia i całkiem niezłe wnętrze, dysze wylotowe silników też sa przyzwoite, in minus należy wspomnieć o wlotach powietrza do silnikó których wnętrze jest puste co po sklejeniu pozwala dokładnie obejrzeć całą pustkę we wnętrzu kadłuba, ja nie dorabiałem kanałów wlotowych ale nie jest to wielki problem. Tyle o modelu teraz kilka zdjęć w świetle dziennym:

DSC00003%20%287%29.JPG

DSC00007%20%285%29.JPG

DSC00009%20%284%29.JPG

 

Co do zamykania owiewki to mam plan w następnym modelu zostawić otwartą , dzisiaj zaczęty:

DSC00001%20%288%29.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Rafale wyszedł Ci całkiem fajnie, choć jak już zostało to zauważone wash dość mocno dominuje na jego powierzchni. Ogólnie robi dość dobre wrażenie.Taka 4+

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś powiedzieć czy nitowałeś to tałatajstwo czy to wash uwydatnił nity. Chciałbym takiego zrobić, gratulacje. Są do niego jakieś skromne dodatki (tzn. kokpit albo cuś?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.