Skocz do zawartości

Panzer IV ausf. H Late 1:35 Dragon


Lord of Darkness

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych kolegów!!!

 

 

W czasie przerwy od wykończania Tigera Academy (mam już bazę i zieleń, pojutrze tryskam brąz i jestem w trakcie katowania się z tymi bandażami na kołach Friulki zaś czekają na zamoczenie w miksturze Mistrza alchemika Seba. Malowanie trójbarwne S13 Das Reich pewnie fikcyjne nie jestem pewien czy ten wóz miał takie kamo ale takie podają Koreańce więc takie zrobimy Do rzeczy bo to post nie na temat Tigera I.Skleiłem sobie model dragonowskiego Panzer IV H ,jest robiony prosto z pudła mianowicie podstawowe blaszki dołączone przez producenta metalowe osłony boczne "Schürzen" te na kadłubie, osłona wieży to plastik dość cieniutki więc ładnie nawet wygląda plastikowa armata czołgowa miała być wymieniona na RB Model ale po co grunt że jej główna cześć jest wykonana z jednego elementu nie z połówek. Gąsienice to zestawowe Magic Tracki.

 

P.S. Foty były robione jakiś czas temu na dziś zostało mi do zrobienia jedna cała gąska i osłony boczne kadłuba i to w zasadzie koniec potem malowanie w tym wypadku także trójbarwne front wschodni lato 1943 producent nie podaje jednostki.

 

"Histeryczna":) fota wozu na którym się mniej więcej wzoruję gdzieś na froncie wschodnim lato 1943 wie ktoś może skąd ten wóz pochodził???

 

panzerivhwitht34tracks.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

img7046n.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

img7043.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

img7054o.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

img7049g.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

img7057n.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

img7045z.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

img7060q.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

img7063t.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam parę pytań i uwag . Zacznę od tego pierwszego:

1.Czy jesteś w stanie odmalować dokładnie ze szczegółami wnętrze modelu ?Bo przy takim dostępnie nie będzie to łatwe a nawet nie wiem czy do końca wykonalne.

2.Czy gąsienice sklejasz do kupy i malujesz wraz z modelem czy malujesz oddzielnie?

A teraz parę uwag.

1. Jeśli starasz się zrobi tak jak na zdjęciu to dlaczego przykleiłeś gąsienice od innego modelu.Z tego co wynika na zdjęciu są to standardowe gąsienice od Pz. III/IV.

2.Jeśli kładziesz na modelu uszkodzone ogniwka przydały by się druciki wychodzące z miejsc gdzie one były,np z prawej strony patrząc od czoła modelu.

3.Gdy załoga okładała swój wóz bojowy zawsze starali się przymocować gąsienice do czołgu bo w ciężkim terenie po prostu by odpadły,więc przydało by się je przymocować.

 

Wiem że jestem pedantyczny ale jeżdżąc po wielu zawodach i sędziując napatrzyłem się na takie rzeczy i czasem takie pierdoły decydowały czy model będzie na pudle czy nie.No chyba że robisz modele na półkę to wtedy aż tak starać się nie musisz . Jeśli tobie w czymś pomogłem lub mogę jeszcze pomóc możesz pisać do mnie napewno tobie pomogę ,bardzo lubię ten model ,a sam kilkanaście modeli Pz. III/IV już skleiłem .Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chmmm patrzę na tę fotkę i widzę, że koło włazu kierowcy są gąski teciaka, na wieży i koło emgiety strzelca to niemieckie gąski. Więc mamy babola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że jestem pedantyczny ale jeżdżąc po wielu zawodach i sędziując napatrzyłem się na takie rzeczy i czasem takie pierdoły decydowały czy model będzie na pudle czy nie.

 

Skoro jezdzisz po wielu zawodach i to jako sędzia to po co zadajesz pytania w stylu amatora tak jak dwa pierwsze z Twojego postu Ludzie, czy nawet na archiwalnym zdjeciu zamieszczonym powyzej nie widać ze czasem załogi obkładały pancerz takze gasienicami od T34?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że jestem pedantyczny ale jeżdżąc po wielu zawodach i sędziując napatrzyłem się na takie rzeczy i czasem takie pierdoły decydowały czy model będzie na pudle czy nie.

 

Skoro jeździsz po wielu zawodach i to jako sędzia to po co zadajesz pytania w stylu amatora tak jak dwa pierwsze z Twojego postu Ludzie, czy nawet na archiwalnym zdjęciu zamieszczonym powyżej nie widać ze czasem załogi obkładały pancerz także gąsienicami od T34?

 

Jestem ciekaw jego techniki robienia modelu jak nigdy nie sklejam całego modelu do kupy i maluję potem wnętrze albo gąsienice na na gotowym modelu, wole to zrobić gdy części mam jeszcze w ramkach (przy gąsienicach ) lub gdy mam wnętrze sklejone ale nie złożone połówki wieży lub kadłubu.A co do tych gąsienic jeśli robi według jakiegoś zdjęcia to powinien robić tak jak jest na zdjęciu no chyba , że ma inne fotki tego pojazdu i na tych się opiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry muszę to napisać znam kolegę Xaero moim zdaniem w jego przypadku to zwyczajny przerost formy nad treścią i tyle na ten temat, co do gąsek to jest wzór wykreowany przez producenta tak przedstawiają je na instrukcji a fotka ukazuje po prostu że istniał swoisty mix między gąskami od Panzer III/IV a T-34. P.S.one były przyspawane do pancerza i malowane w kamo.Jeśli chodzi o mnie to ja wyznaję zasadę ze w pancerce dobrze jest jak najwięcej skleić do kupy,nie każdy musi się ze mną zgadzać sklejam osobno tylko gąsienice w przypadku Magic tracków dragona dzielę je na 4 odcinki przy każdej gąsce mianowicie góra dół i łuki,sklejam uprzednio odpowiednio je profilując i odstawiam do malowania.

Po pomalowaniu modelu i osobno kół nośnych(bandaże) i napędowych zęby na stalowy(przetarcia stali na napinających i podtrzymujących można zrobić bez problemu przed montażem gąsek dlatego te koła w przypadku IV zdecydowałem się przykleić przed malowaniem.

Co do malowania wnętrza a jakie tam jest wnętrze zamek armaty i jedno siedzisko tank commandera? jaki problem psiknąć na biały całość wnętrza wieży, skórą siedzisko i poduszki przy kupule dowódcy takie tam jest wnętrze tylko nic po za tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda Seb, że "spudła" robiony. Jednak te narzędzia odlane z zapinkami to nie to co Aber...

 

Na tej archiwalnej fotce jedno ogniwo od teciaka wygląda, jakby było przecięte na pół (lewa strona, przód wieży, pewnie to wycięli pod celownik działa ?), fajny smaczek.

 

Jedna rzecz, która mnie razi - może przed malowniem jeszcze rozwiercisz wydech? I nie chodzi o wiercenie na wylot, raczej o pocienienie wylotu tłumika.

 

Planujesz jakąś "zieleninę" maskującą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie Kazio to ogniwko jest przycięte aby nie zasłaniało wizjera celownika armaty zieleninę maskującą czyli co konkretnie?,krzaki jakieś nie raczej odpada tylko kamo trójbarwne.Ślad po wypychaczu na gąsce już anihilujemy.xD Swoją droga dzięki nawet go nie widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.