Skocz do zawartości

Tygrys Królewski, Dragon, 1/72


Kacperek315

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ostatnimi czasu, kiedy to na forum pojawiło się wiele ciekawych modeli Tygrysa Królewskiego sam miałem ochotę, na zabranie się za taki model. Padło na model Dragona z wieżą Porsche i Zimmerit-em, który zakupiłem już jakiś czas temu. Jak na razie składam powoli całość do kupy. Tak to wygląda, przepraszam za słabe zdjęcie, ale robione było telefonem. Następne będą już robione lepszym aparatem:

003.jpg

 

Do modelu będzie dokupiony zestaw trawionek firmy PART:

http://www.jadarhobby.pl/part-p72137-king-tiger-wieza-porsche-elfot-p-6966.html

 

Szukam jak na razie instrukcji tego zestawu trawionek, bo chciałbym wiedzieć, co mogę dodać do modelu. Z góry dziękuję za skan lub zdjęcie takiej.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc amputować możesz:

 

- osłony peryskopów kierowcy i strzelca - same patrzałki do dorobienia

- osłonę peryskopu na wieży

- pierścień wokół wieży dowódcy

- osłonę wentylatora wieży

- wszystkie wystające haczyki i inne pierdułki na płycie nad przedziałem kierowania i nad silnikiem

- narzędzia, na blaszce są zarówno mocowania jak i same narzędzia ale ja młotek i siekierkę dorobiłbym raczej z kawałka ramki

 

 

tu masz co można przykleić na wieżę:

09_01.jpg

 

09_03.jpg

 

a tu co na kadłub (błotniki z innego zestawu):

12_06.jpg

 

12_05.jpg

 

12_02.jpg

 

musisz sobie wyłowić detale z blaszki, jak pisałem instrukcję wywaliłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo pomogły mi te zdjęcia, ale mam mały problem. Ogólnie zamierzam wykonać to samo malowanie co Ty w swoim modelu, ale mam mały mankament:

12_05.jpg

 

Chodzi o te wystające. U mnie w zestawie nie ma takiej części. Czy też muszę ją dorobić, aby model był poprawny historycznie?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o te wystające. U mnie w zestawie nie ma takiej części. Czy też muszę ją dorobić, aby model był poprawny historycznie?

 

Jeśli ma być zgodny z tym co widać na fotce z epoki, to wypadało by dorobić, nie tylko osłonę kominka (ten biały cycek) ale i wydechy a'la Tiger I wraz z osłonami.

 

Jak Ci się nie chce dorabiać a mimo wszystko wolałbyś być w zgodzie z prawdą historyczną to pozostaje znaleść inne malowanie, zgodne z konfiguracją jaką posiadasz

 

Dziwny ten dragon mimo wszystko jest. Z tego co pamiętam to w starszej wersji tego modelu był kominek, co prawda przypominał stożek ale był

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam,

długo się nie odzywałem, ale non stop pracy szukam więc i mniej czasu na model. Dalej nie posiadam dobrego aparatu, został mi tylko telefon, ale nim nie zamierzam robić zdjęć do relacji, ponieważ strasznie modyfikują kolor (chodzi tu o błotko jakie wykonałem na podwoziu, mam nadzieję, że szybko trafi mi się jakiś w ręce. Dzisiaj byłem w Jadarze, chwilę przed zamknięciem i zakupiłem do modelu zestaw blach firmy PART:

P72137.jpg

(fotka pochodzenia guglowego)

Kolejne dodatki będę dokupywał z czasem.

 

Gdy miałem w rękach blachy i instrukcję trochę się przeraziłem, ponieważ tylko raz miałem styczność z trawionkami i była to próba nieudana. No czuję respekt przed nimi.

 

Co do malowania, po dłuższych przemyśleniach zrezygnowałem z planowanego i wykonam te na samym dole:

7254b.jpg

(kolejna fotka pochodzenia guglowego)

 

I tu mam prośbę o wszelkie zdjęcia, plany malowania z każdej strony (to mi bardzo pomoże podczas malowania), linków do takiego samego modelu, ogólnie wszelką dokumentację.

 

Z góry dziękuję, a teraz sam ide do wujka gugla zapytać go o parę rzeczy.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.