Skocz do zawartości

HMS Victory 1:100


Mariano86

Rekomendowane odpowiedzi

O rety - kolejny żaglowiec Super

rozpocznij jak najszybciej, bo jak znam życie to temat nierozpoczęty zaraz zniknie ręką admina

 

Od przyszłego tygodnia biorę się do roboty ;)

 

Zielnix dzięki za linki na pewno się przydadzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś niesamowitego

 

Powtarzam sobie: "Nie idź, Marcin, w tę stronę. Nie idź..." I mimo ogromnych chęci, chyba jednak na żaglowca się nie skuszę

 

No wiesz co?

 

Coś na zachętę. W prawdzie to drewniany ale takiego maniaka jeszcze nie widziałem:

 

http://modelshipworld.com/phpBB2/viewtopic.php?t=8350

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
No wiesz co?

 

Coś na zachętę. W prawdzie to drewniany ale takiego maniaka jeszcze nie widziałem:

 

http://modelshipworld.com/phpBB2/viewtopic.php?t=8350

Zielnix, proszę cię, błagam, zaklinam - na Trygłowa i Swaroga - nie bombarduj mnie takimi rzeczami, bo mi jeszcze życie miłe - nawet nie zdajesz sobie sprawy co by się działo, gdybym nagle, w swoim skromnym M2 rozłożył się jeszcze z jakim galeonem - małżonka to by mnie chyba na parking wygoniła To jest główny argument, dla którego nawet nie dotykam kwestii żaglowców Ale później - kto wie - łezka się kręci na takie widoki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dotykam kwestii żaglowców

Poczekaj jak małżonce wpadnie myśl iż to ładny "mebel" do salonu ...

 

Możesz jej to nawet sam podsunąć: "Skarbie , chyba przydałby tu się jakiś żaglowiec. Co ty na to? Myślę, że dzięki takiemu nowemu meblowi nasz salon zyska nowe, szlachetne oblicze".

 

Musisz tylko podkreślić że to mebel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Możesz jej to nawet sam podsunąć: "Skarbie , chyba przydałby tu się jakiś żaglowiec. Co ty na to? Myślę, że dzięki takiemu nowemu meblowi nasz salon zyska nowe, szlachetne oblicze". Mr. Green Mr. Green

 

Musisz tylko podkreślić że to mebel.

Ciekawa koncepcja

 

Spróbujemy - póki co tak testowo - wybadanie gruntu -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokazałbym Ci kilka zdjęć z relacji budowy tego okrętu przez polskich modelarzy.

 

Na tym forum co dales linka sa przynajmniej 3 osoby co budowały ten okręt. Przynajmniej na jednej z nich będę się wzorował bo on budował ten sam model co ja zamierzam.

 

Im więcej przejrzę materiałów z rożnych źródeł tym (mam taka nadzieje) popełnię mniej błędów gdyż ten okręt jest bardzo trudny wiec nie chce się spieszyć a potem żałować że zrobiłem coś co nie tak powinno być.

 

Od kilku dni szukam planów tego właśnie okrętu i ciężko je zdobyć :(

Mam na oku książkę "The anatomy of Nelson's Ship's" tylko jest bardzo droga :(

 

Myślę też nad tym czy dokupić do niego drewniane jufersy i bloczki czy zostawić te plastikowe co są w zestawie.

 

Mam też jedno pytanie ma ktoś z was doświadczenie z servingiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę do ogródka cos co Ci troszkę pomoże , z tej strony możesz pobrać książkę The 100-gun Ship VICTORY

http://avaxhome.ws/ebooks/history_military/victory_anatomy.html

a tu link do księgarni wysyłkowej (chyba najtańsza i bez opłat za wysyłkę do Polski)

http://www.bookdepository.co.uk/book/9781557504180/The-100-Gun-Ship-Victory

Czekam z niecierpliwością na relacje z budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Dorzucę do ogródka cos co Ci troszkę pomoże , z tej strony możesz pobrać książkę The 100-gun Ship VICTORY

http://avaxhome.ws/ebooks/history_military/victory_anatomy.html

To jest własnie ta książka o której ci wspominałem - wygodniej będzie jak zassiesz ją z tego właśnie linka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od wczoraj zacząłem w końcu prace nad modelem. Prace idą powoli ze względu na ograniczony czas.

Za parę dni dam pierwsze zdjęcia.

 

Czekamy na fotony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po trochu dłubie przy modelu

W sumie niewiele zrobiłem ale jedna fotkę wstawię tak aby było ze coś robie

 

dsc08485a.jpg

 

jak widać trzeba będzie to jeszcze poprawić pędzelkiem ale to już jutro

 

Poza tym bawię się z tymi armatkami także polowa wolnego czasu idzie właśnie na nie

 

ps. sorry za jakoś zdjęcia dziewczyna pożyczyła cyfrówkę i tylko telefon mi został ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś sobie kupić taśmę maskującą żeby równiej te paski wyszły. Ja ostatnio sobie sprawiłem i podrównałem je w swojej fregacie. Koszt pare zł a oszczędzasz mnóstwo czasu.

 

TM87033.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba bede to jeszcze raz malował

 

tylko pytanie jak usunąć ta farbę ?

Czytałem że kret jest dobry tylko troche sie boje wlozyc go do tego kreta

 

a Wy co polecacie ?

 

A po co usuwać farbę? Potraktuj ją jako podkład i połóż jeszcze jedną, w miarę cienką warstwę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasiadam do kibicowania..... Świetny model fajnie wykonane detale.

Niestety zanim właduję go do doku muszę skończyć mojego Le Solejka.

Mimo wszystko życzę wiele radości i satysfakcji, przy modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

 

co do tego malowania zielnix ma racje obklej taśma tak jak ma to iść i połóż jeszcze raz farbę. Tylko Pamietaj dobrze dościsnij taśmę bo nieraz farba potrafi wejsc pod taśme jak jest słabo przyklejona. Nie musisz wkupywać zaraz tasmy ze skelpu modelarskiego możesz też użyć zwykłej wąskiej taśmy malarskiej tylko tej z mocniejszym klejem ja przy swojej brygantynie własnie takiej używałem i nawet nawet mi to wyszło. Postaraj sie także robic zdjęcia w lepszym świetle bo troche słabej jakości sa taka mała uwaga na przysżłośc żebysmy my oglądajacy mogli cieszyc oko razem z Tobą.

 

 

Pozdrawiam Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.