Skocz do zawartości

A6M5c ZERO


rercz

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę za bardzo poszalałeś z tymi zadrapaniami. Technicznie wyglądają ładnie, ale jest ich stanowczo zbyt wiele jak na taki mały samolot i nie wszędzie powinny się były znaleźć. Najładniej wyglądają te na kadłubie, pomimo, że tam również są zbyt liczne. Wiem, że pewnie już Ci się nie chce, ale może warto spróbować jeszcze raz tą samą metodą, ale z mniejszą ilością i zagęszczeniem? Kalki mogą nie pokryć wszystkiego co wygląda na przesadzone...

Przestudiuj zdjęcia A6M5, a zobaczysz gdzie i z jakim natężeniem odrapywały się najbardziej.

 

Gdy malowanie będziesz miał już za sobą pokryj go Sidoluxem i odstaw na jakieś 2 godziny. Połóż kalki, a po nich nałóż kolejną warstwę połysku. Na nią dopiero zapuszczaj wash.

 

Naprawdę wygląda to coraz lepiej i warto przysiąść jeszcze trochę nad tym Zero, żeby je bardziej dopracować. Może z tego wyjść całkiem ciekawy okaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Wiem, że pewnie już Ci się nie chce, ale może warto spróbować jeszcze raz tą samą metodą,

Witam

Łaski nie robię , chcę mieć piękne Zero.

Tak wygląda na chwilę obecną;

th_zeromalowane015_edited.jpgth_zeromalowane017_edited.jpgth_zeromalowane018_edited.jpgth_zeromalowane019_edited.jpgth_zeromalowane020_edited.jpg

Prawie wszystko to jedna wielka partyzantka, próby i błędy na przemian, ale odważnie walę do przodu. Chcę go jeszcze podrasować olejnymi i potem wash.

Proszę o komentarze.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja zapytam o znaki były malowane czy nakładane?.wiem głupie pytanie bo widzę jak było. pytam bo jest pewna niekonsekwencja w odpadaniu farby wszędzie odpadała tylko nie na znakach , a już szczególnie boczne mi się absolutnie nie podobają i spieszę zbesztać za to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja obstaje przy swoim :

zero52heizousou.th.jpg

wiggs.th.jpg

a6m5zerospx800.th.jpg

a6m5scrapped.th.jpg

 

trzecie prosto z fabryki dla porównania z pozostałymi i chyba pierwsze mówi samo za siebie.to ja spadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

crustian zauważ że oprócz 3 foty reszta to foty sprzętu zdobycznego.

Jest sporo fotek Japońskich samolotów w linii z odpadającą farbą płatami ze znaków ale również takich co maja resztki farby kamo a znaki jak najbardziej bez ubytków-wiec zasady nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Co do hinomaru to na różnych forumach, przeprowadzano długie dyskursy i w większości wychodziło na to, że cesarstwo nie wiadomo skąd, ale miało mnóstwo czerwonej farby i jej nie żałowało. To po pierwsze, a po drugie na moim modelu znaki owe są w trakcie obróbki i nie posiadają jeszcze ostatecznego wyglądu, tak że pod uwagę mogę brać ew. sugestie.

Ale do rzeczy; model dostał oryginalne japońskie rury wydechowe i udało mi się uzyskać antracyt na osłonie silnika, tudzież zabudować onego.

th_zeromalowane027_edited.jpgth_zeromalowane029_edited.jpgth_zeromalowane032_edited.jpgth_zeromalowane034_edited.jpgth_zeromalowane035_edited.jpg

Oczywiście osłona będzie jeszcze waloryzowana i kołpak też.

th_zeromalowane038_edited.jpgth_zeromalowane039_edited.jpgth_zeromalowane040.jpgth_zeromalowane041_edited.jpg

th_zeromalowane043_edited.jpgth_zeromalowane044_edited.jpgth_zeromalowane045_edited.jpgth_zeromalowane046_edited.jpg

CDN pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam. Oto kolejne kroczki do przodu:

th_zeromalowane051_edited.jpgth_zeromalowane053_edited.jpgth_zeromalowane054_edited.jpgth_zeromalowane056_edited.jpg

 

th_zeromalowane057_edited.jpgth_zeromalowane058_edited.jpgth_zeromalowane059_edited.jpgth_zeromalowane060_edited.jpg.

Niestety zdjęcia mało oddają wygląd rzeczywisty. Słabo widać przeświecające aluminium, szczególnie od spodu robi wrażenie brudnych plam, a na górnych powierzchniach jest słabo widoczne. Model jest po washach, olejnych sienowo-czarnym i aluminiowym, oraz po olejnym białym przebarwieniu (od spodu).Idę walczyć dalej, może następnym razem zdjęcia wyjdą prawdziwiej.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam.

Powiem Wam, im bliżej końca tym odpowiedzialność większa i strach patrzy w oczy. Oto co udało mi się zdziałać ostatnio. Najpierw troszkę o robocie przy podwoziu:

th_zeromalowane070_edited.jpg i kółko ogonowe od podstaw th_beztytuu.jpg

Reszta modelu na chwilę obecną wygląda mniej więcej tak:

th_zeromalowane020.jpgth_zeromalowane022.jpgth_zeromalowane025.jpgth_zeromalowane024.jpgth_zeromalowane029.jpg

th_zeromalowane026.jpgth_zeromalowane027.jpgth_zeromalowane031.jpgth_zeromalowane032.jpgth_zeromalowane035.jpg

th_zeromalowane036.jpg

Do poprawy pójdą jeszcze smugi wydechowe, coś jeszcze przyczernimy dorobimy antenę i z grubsza będziemy kończyć. Sugestie mile widziane.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę jak ładnie wyglądają podrapane słońca te na bokach trochę mało jak na mój gust,ale modelik jak na tą chwilę wygląda ładnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Oto ostatnie zdjęcia mikro w celu wychwycenia niedoróbek i baboli.

th_zeromalowane037.jpgth_zeromalowane038.jpgth_zeromalowane040-1.jpgth_zeromalowane041.jpgth_zeromalowane042.jpg

th_zeromalowane043.jpgth_zeromalowane044.jpgth_zeromalowane045.jpgth_zeromalowane046.jpgth_zeromalowane048.jpg

th_zeromalowane049.jpgth_zeromalowane050.jpgth_zeromalowane051.jpg

Model praktycznie skończony po prawie pół roku intensywnych prac. Mam nadzieję, że tak mniej więcej wyglądały te zerówki.

Pozostał jeszcze drobny retusz i galeria.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.