Skocz do zawartości

M4A3 SHerman Calliope 1:35


Dumo

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety nie mogę końcówki rur są tragiczne a nie można ich wyszlifować bo wszystko się rozpada.

 

I tak to jest wersja postojowa dlatego płachty pasują.

 

 

Panowie możecie mi doradzić gdzie można dostać figurke mechanika US i narzędzia w 1:35 ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Popraw boczne listwy mocujące osłony błotników.

Powinny wystawać po za burtę kadłub a nie na równo z burtą kadłuba.

 

http://www.toadmanstankpictures.com/m4a3_faxon_01.jpg

 

Przednie błotniki też jakoś tak dziwnie wyglądają.

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiego silnika użyłeś? Sherman M4A3 miał silnik Forda V8,M4A2 cześć połączonych silników samochodowych, Zaś M4 silnik lotniczy continentala R 975 .Ten silnik ,którego użyłeś jest chyba dla wersji M4A1 ale może niech specialiści się wypowiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak mówisz, powinien być ford ale wstawiłem continental'a.

Niestety za późno się dowiedziałem o tym a i tak silnik jest mało widoczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jakiego silnika użyłeś? Sherman M4A3 miał silnik Forda V8,M4A2 cześć połączonych silników samochodowych, Zaś M4 silnik lotniczy continentala R 975 .Ten silnik ,którego użyłeś jest chyba dla wersji M4A1 ale może niech specialiści się wypowiedzą.

 

Dla uściślenia danych:

 

Sherman M4/M4A1 (wczesne wersje) miał silnik gwiazdowy Continental R975 C1, póżniejsze wersje M4A1-76, M4 - 105 mm miały już silnik gwiazdowy Continental R975 C4

Sherman M4A2 miał silnik diesla GM General Motors 6046 (w postaci dwóch silników zblokowanych ze sobą)

Sherman M4A3 miał silnik Ford GAA

Sherman M4A4 miał silnik Chrysler A 57 Multibank ( 5 silników od ciężarówki zblokowane ze sobą)

 

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotki dość mocno przesycone bo z fleszem, komora silnika gotowa tylko prysnąć matem i kuniec:

 

P1010944.jpg

 

P1010945.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komora silnikowa zamknięta model ogólnie skończony zostało tylko parę duperelków i malowanie.

 

 

P1010946.jpg

 

P1010947.jpg

 

P1010948.jpg

 

P1010949.jpg

 

P1010950.jpg

 

 

Tymczasem pracuję nad drugim projektem, rozsypany Sherman w zimowej aurze

 

Dawno już wraków nie robiłem...

 

 

P1010951.jpg

 

P1010952.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam

 

Budowa modelu skończona, przygotowany do malowania:

 

P1010953.jpg

 

P1010954.jpg

 

P1010955.jpg

 

P1010956.jpg

 

 

Przy kablach była masakra ale jako tako w miarę wyszły... ;o)

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Na początek sory za jakość zdjęć nie wiem dlaczego aparat się uwziął na mnie nie mogłem go odpowiednio dostroić...

 

Szczegóły wymalowane, trwało to trochę. Pierwszy żółty filtr nałożony kadłub przygotowany pod wash:

 

 

P1010962.jpg

 

P1010961.jpg

 

P1010960.jpg

 

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wnętrze pomalujesz? Bo trochę dziwnie będzie to wyglądało w prztpadku otwartych włazów. Pozdrawiam i czekam na dalsze prace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wnętrze mazne na czarno żeby nic nie było widoczne...

 

Sherman przygotowany pod wash i dalsze prace, plandeka do poprawki na razie pomalowana jedną warstwą olive drab Pactry. Strasznie fabrycznie rozcieńczona dlatego nic z tego nie wyszło. Muszę zakupić humbrola.

 

Do rzeczy:

 

P1010967.jpg

 

P1010966.jpg

 

P1010965.jpg

 

P1010964.jpg

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Pierwsza warstwa łosza już nałożona, kolor bazowy zbrązowiał ale jeszcze nałożę jedną warstwe aby kolorek się diametralnie zmienił.

 

P1010968.jpg

 

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Największy monolog jaki kiedykolwiek miałem na forum....

 

Drugi mocniejszy wash zrobiony, model już także po biedronce.

Czas na odpryski i tym podobne. Fotki dość mocno przekłamują kolory nie miałem czym oświetlić.

 

 

P1010971.jpg

 

P1010972.jpg

 

P1010973.jpg

 

P1010974.jpg

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, na tych dwóch ostatnich fotkach mi bardzo zależało a mało widać Czy mógłbyś dać jakieś zbliżenia na tanka w miejscach gdzie biedroneczka jest dobrze widoczna? Zabieram się i zabieram do nauki tej techniki i nigdy nie mogę znaleźć dobrej 'bazy' warsztatowej do jako takich prób... Byłbym zobowiązany

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.